شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵

برگزاری اردوی جهادی توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم

برگزاری اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی جهرم

دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی جهرم، در اردوی جهادی کادر درمانی که در روستای امیرسالار خفر این شهرستان برگزار شد، به اهالی این روستا خدمات پزشکی، بهداشتی، مشاوره‌های خانوادگی و روان شناختی ارایه دادند.

حجت‌الاسلام زین‌العابدین دستداده در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا جهرم گفت: این اردوی جهادی کادر درمانی و بهداشتی، باحضور دانشجویان جهادگر دانشگاه علوم پزشکی جهرم، در روستای امیرسالار خفر این شهرستان برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه در این اردوی جهادی علاوه بر ویزیت درمانی مردم منطقه، مسائل بهداشتی، مشاوره‌های خانوادگی و روان شناختی نیز با هدف پیشگیری، آموزش و درمان در این روستا انجام شد.  

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم، هدف از برگزاری اردوهای جهادی سلامت را، ایجاد فرهنگ دوستی و تعاون، همکاری و افزایش فرهنگ ایثار و در نهایت کاهش آسیب‌های جسمانی و روانی در حوزه‌های مختلف بهداشتی دانست و اظهار کرد: بر آن هستیم این حرکت فرهنگی ارزشمند را ماهانه و در روستاهای محروم  شهرستان برگزار کنیم تا از آسیب‌های جدی در حوزه سلامت جلوگیری شود.

وی افزود: گروه‌های جهادی می‌توانند در ادامه جان‌فشانی‌های شهدا و رزمندگان دوران دفاع مقدس، در جبهه جنگ نرم این عملیات را فرماندهی و هدایت و روحیه جهادی را صادر کنند و در بحث اقتصاد مقاومتی نیز بر تحریم ها غلبه کنند.

در این راستا جواد قاسمی، مدیر اداره تعالی فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی جهرم، که این اردو را سرپرستی و همراهی کرد ادامه داد: این اردوها نیاز جوامع روستایی ماست و میبایست در انجام مستمر و مداوم  آن کوشید و این امر امکان پذیر نمی‌شود، جز به همت مسولین و بزرگان فرهنگی ادارات .

قاسمی از انجام خدمات مشاوره‌ای در این اردوها خبر داد و افزود: انجام خدمات مشاوره‌ای در روستاها همتی  بلند و عظمی راسخ می‌طلبد.

وی با بیان این مطلب که این اردو از چهارشنبه هشتم دی ماه عملی شد، افزود: هدف از برگزاری اردوهای جهادی سلامت، ایجاد فرهنگ دوستی و تعاون، همکاری و افزایش فرهنگ ایثار و در نهایت کاهش آسیب‌های جسمانی و روانی در حوزه‌های مختلف بهداشتی است.

وی در ادامه گفت: ما بر آن هستیم تا این حرکت فرهنگی ارزشمند را ماهانه و در روستاهای محروم  شهرستان برگزار کنیم و امیدواریم  بتوانیم از آسیب‌های جدی در حوزه سلامت جلوگیری کنیم.

در پایان قاسمی از حمایت‌های دکتر رحمانیان، رییس و حجت الاسلام دست داده، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه برای حمایت از این حرکت بزرگ فرهنگی، تقدیر و تشکر کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.