شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۲

کارگاه آموزشی «ازدواج به سبک اسلامی؛ ازدواج موفق» در دانشکده علوم پزشکی مراغه برگزار شد.

کارگاه آموزشی «ازدواج به سبک اسلامی؛ ازدواج موفق» در دانشكده علوم پزشکی مراغه

این کارگاه با همکاری مرکز مشاوره و دفتر ترویج فرهنگ اسلامی دانشکده و با هدف ارتقای سطح آگاهی دانشجویان در انتخاب صحیح همسر و ازدواج موفق برگزار شد.

حاجیه شیدایی، مسئول مرکز مشاوره دانشکده در این کارگاه، با تأکید بر اینکه هر فرد در وهله نخست باید اهداف خود را از ازدواج و آغاز زندگی مشترک مشخص کند، تاکید کرد:« نخستین و مهم‌ترین قدم برای داشتن ازدواج موفق خودشناسی است.

وی با بیان اینکه در زندگی برخی از انتخاب‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند، تشریح کرد: «خوشبختی واقعی در گرو خودشناسی و بینش از نیازهای درونی خود و مهمتر از همه برخورداری از سلامت روان و تناسب شخصیت فردی و اشتراک گذاری آن با فردی هم کفو با وی است.

این عضو هیات علمی دانشکده، منظور از خودشناسی در امر ازدواج را رعایت اصل تناسب و اصل اولویت بندی معرفی و بیان کرد: «هر فرد در زندگی شخصی خط قرمزهایی برای خود دارد، یعنی اشخاص و رفتارهایی که به هیچ عنوان حاضر به پذیرش آن نبوده و نمی‌توانیم با آن کنار بیاییم و در صورت وجود آن‌ها در شخص، حاضر به پذیرش آن نیستیم که به طور مثال می‌توان اعتیاد،بداخلاقی و بدحجابی ، عدم اشتغال به کار همسر از منظر شوهر و ... را  نام برد.»

وی با اشاره به تفکر دو قطبی به عنوان نوعی تله فکری  در افراد و چگونگی سو عملکرد آن در امر ازدواج، دانشجویان را به تفکر پیوستاری و انتقادی تشویق کرد.  

حجت الاسلام رجب زاده، مسئول دفتر ترویج فرهنگ اسلامی دانشکده نیز در این کارگاه به تبیین و بررسی ازدواج موفق از منظر دینی و اهمیت ارتباط و آشنایی قبل از ازدواج در چهارچوب قوانین شرعی پرداخت و افزود: از جمله معیارهایی که باید در انتخاب همسر مورد توجه قرار گیرد، التزام و پایبندی به ارزش‌های عرفی و قانونی است و این پایبندی می‌تواند باعث پایه ریزی زندگی پایدار شود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.