سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵

جشن چهل سالگی انقلاب در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد + گزارش تصویری

جشن چهل سالگی

دوشنبه شب ۱۳ اسفندماه سال جاری، به همت تشکل جامعۀ اسلامی دانشجویان، جشن چهل سالگی انقلاب همراه با میزگرد اعضای هیئت علمی دانشگاه، اجرای تئاتر و موسیقی در سالن حکیم جرجانی برگزار شد.

دوشنبه شب ۱۳ اسفندماه سال جاری، به همت تشکل جامعۀ اسلامی دانشجویان،ونهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه  جشن چهل سالگی انقلاب همراه با میزگرد اعضای هیئت علمی دانشگاه، اجرای تئاتر و موسیقی در سالن حکیم جرجانی برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ در این مراسم اورنگ ایلامی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به بیان آرمان های محقق شدۀ ملت ایران در جمهوری اسلامی، ظرفیت ها و امکانات کشور در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و بررسی دستاوردهای انقلاب پرداخت.

وی به دستاورد های انقلاب اسلامی ایران در زمینه های بهداشتی و درمانی طی ۴۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت: پیشرفت هایی که ما در حوزه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی داشته ایم قابل مقایسه با قبل از انقلاب نیست.

حاج آقا داستار، مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری، ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه گفت: تاخیر در برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب به دو دلیل بود؛ اول اینکه دهه فاطمیه بود و صحیح نبود در آن ایام جشن برگزار شود و دوم بخاطر امتحانات دانشجویان، این جشن با تاخیر برگزار شد.

مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری افزود: بارها برای به سر آمدن انقلاب ما روزشماری کرده اند که تا فلان تاریخ بیشتر دوام نمی آورد اما اکنون کمتر انقلابی را خواهید یافت که پس از چهل سال، هنوز آرمان های خود را حفظ کرده باشد.

وی تصریح کرد: امروزه در شرایطی هستیم که جمهوری اسلامی نه تنها از مرزهای خود بلکه از کشورهای همسایه و کل مسلمانان جهان دفاع می کند و این هجمۀ دشمنان، نشانۀ وجود گوهر نایابی است که آنها در انقلاب ما دیده اند.

در ادامه، میزگرد اساتید ، شامل دکتر غلامعباس سبز،  دکتر قاسم قلم فرسا، دکتر شیرعلی خرامین و دکتر محمدجواد فرح بخش دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برگزار شد.

دراین میزگرد، دکتر قلم فرسا گفت: انقلاب را می توان به دو قسمت ده سال اول و سی سال دوم تقسیم کرد که در ده سال اول روحیۀ انقلابی و جهادی بین همه وجود داشت اما با پیشرفت انقلاب، به مرور شکاف بین مسئولین و مردم بیشتر شد.

قلم فرسا اضافه کرد: چیزی که حربه های دشمن را خنثی می کند، اتحاد و همبستگی است و این اتحاد در صورتی به وجود می آید که شفاف سازی وجود داشته باشد؛ چیزی که امروزه، کمتر بین مسئولین دیده می شود.

وی بیان داشت: مردم ما نیاز به شاد بودن دارند و باید اسباب و شرایط به نحوی در راستای افزایش شادی و نشاط فراهم شود تا بتوانیم ارتقای سلامتی را مهیا سازیم.

دکتر فرح بخش بیان نمود: دشمن انواع مزاحمت ها را برای کشور ما ایجاد کرده و می کند که جدیدترین راه آنها تحریم های چند جانبه و ترکیبی می باشد.

عضو هیئت علمی دانشگاه افزود: هدف دشمن دو چیز است؛ اول اینکه این باور را به مردم القا کند که جمهوری اسلامی نمی تواند برای شما ایده آل باشد و دوم اینکه باعث تغییر رفتار مسئولین شود و آنها را در تصمیماتشان دچار اشتباهات محاسباتی کند. 

فرح بخش اظهار داشت: امروزه، انقلابی به کسی اطلاق می شود که برای خدمت به انقلاب کم نگذارد، از تنبیه نترسد، به فکر تشویق نباشد، تقوا پیشه کند و برای خدمت به مردم و نظام، جهادی عمل کند و سعی کند از خود شخصیتی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسازد.

وی ادامه داد: ما باید جهاد گونه عمل کنیم و مدیرانی را انتخاب کنیم که حرکت و مسیر خدمتشان جهادی و مبتنی بر پاسداشت اصول، ارزش ها و آرمان های انقلاب اسلامی باشد.

دکتر فرح بخش در قسمت پایانی سخنان خود به بیانیۀ مقام معظم رهبری درگام دوم انقلاب اشاره و تاکید کرد: این بیانیۀ مهم و سرنوشت ساز، باید گفتمان سازی شود و از مسئولین مطالبه گری داشته باشیم و راهکار های ورود جوانان به عرصۀ خدمت به انقلاب و نظام را تبیین و آشکار سازیم.

دکتر شیرعلی خرامین گفت: هرگاه که کاری را دست انقلابیون واقعی داده ایم نتیجه اش را دیده اید و هرگاه که به لیبرال های اشرافی گرا روی آورده ایم، چوب آن را خورده ایم.

وی تصریح کرد: بهتر است به جای صرف هزینه های گزاف و بیهوده، اقتصاد مقاومتی را سرلوحه ی مسیر حرکت خود قرار داده و با بینش و بصیرتی انقلابی راه رشد و توسعه ی کشور را فراهم نماییم.

دکتر سبز گفت: باید انقلاب را از دیدگاه تاریخی بررسی و تحلیل کنیم؛ مشکل امروزه ی ما، ابتلا به افراط و تفریط های بی مورد است.

عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه گفت: خوی اشرافی گری از سوی هرکس باشد بد است، اما دزدی باید ریشه یابی شود و متعلق به یک دولت نیست.

وی در پایان با تاکید فراوان بر اهمیت مطالعه و واکاوی در تاریخ ایران و سایر ملت ها بیان داشت: فرزندم اگر می خواهی دچار دیکتاتوری نشوی فقط بخوان و بخوان و بخوان.

از دیگر برنامه های این جشن برگزاری تئاتر و اجرای موسیقی بود. 

در پایان از خانوادۀ شهدا و همچنین تعدادی از دانشجویان فعال فرهنگی تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

برای دیدن تصاویر اینجا کلیک کنید.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.