سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۹

بازیکن دارت دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

ورزش تبلوری از سلامتی است / وزارت بهداشت به تجهیزات ورزشی در مناطق محروم توجه ویژه‌ای داشته باشد

رزمجو

بازیکن دارت از دانشگاه علوم پزشکی گیلان و شرکت کننده در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ورزش تبلوری از سلامتی است، گفت: وزارت بهداشت به تجهیزات ورزشی در مناطق محروم توجه‌ ویژه‌ای داشته باشد.

احمد رضا رزمجو، دانشجوی ترم آخر کارشناسی پرستاری در گفتگو با مفدا اظهار کرد:هدف تیم درمانی سلامتی آحاد جامعه است و اگر دانشجویان به سلامتی خود اهمیت دهند مردم می‌فهمند که فعالان حوزه درمان فقط شعار نمی‌دهند بلکه آن را در زندگی خود نیز بکار می‌گیرند.

وی ‏،  المپیاد ورزش‌های همگانی را محیط خوبی برای آموختن نکات جدید، رسیدن به آرامش و پیدا کردن دوستان جدید دانست و اظهار کرد: در این مسابقات تعدادی از بازیکنان بسیار قوی و برخی نیز اخیرا تجهیزات به دست آن‌ها رسیده بود و عده‌ای نیز دارت باز نبودند که سبب شد که سطح مسابقات بسیار نامتعادل باشد.

رزمجو با بیان اینکه نگاه به رشته دارت مانع گسترش و پیشرفت آن در بین عموم جامعه می‌شود، گفت: دانشگاه‌ها سرمایه گذاری زیادی در رشته دارت نمی‌کنند که این مساله سبب شده که دانشجویان آن را یک بازی تفریحی بدانند.

بازیکن دارت از دانشگاه علوم پزشکی گیلان به تجهیزات اندک خود برای شرکت در این مسابقات اشاره کرد و افزود: در رشته دارت تعویض شفت سبب تغییر روند بازی می‌شود و در مسابقه نخست این المپیاد شفت‌ام شکست و مجبور به تعویض آن شدم و عملا تجهیزات‌ام کامل نبود.

وی صفحه دارت مسابقات را غیر استاندارد دانست و ادامه داد: صفحات دارت دانشگاه گیلان ثابت و مناسب‌تر از صفحات دارت این مسابقات است و بازیکنان شرکت کننده در این مسابقات هم از متحرک بودن صفحات ناراحت بودند.

بازیکن دارت از دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه سال‌هاست در رشته‌های مختلف ورزشی از جمله والیبال، بریکینک، دوچرخه سواری، کیک بوکسینگ، شنا و دارت فعالیت دارم، افزود: امکانات ورزشی در خوابگاه‌های دانشجویی بیشتر به ارزش گذاری دانشگاه‌ها به فعالیت‌های ورزشی بستگی دارد و در رشته دارت احتیاج به سرمایه گذاری زیادی نیست زیرا تجهیزات رشته دارت بسیار کم هزینه است.

رزمجو با بیان اینکه با سرمایه گذاری دانشگاه‌ها در حوزه ورزشی، دانشجویان به سمت ورزش سوق داده می‌شوند و استعدادیابی انجام می‌شود، گفت: امکانات خوابگاهی دانشگاه‌های بزرگ بسیار متفاوت از دانشگاه‌های مناطق محروم است که می‌توان با سرمایه گذاری بیشتر در مناطق محروم، تجهیزات خوبی خریداری شود و افراد مستعد شناسایی و بتوانند با آمادگی بیشتری در این مسابقات شرکت کنند.

وی بکارگیری مربی برای ورزشکاران را مهم دانست و افزود: اگر دارت و صفحه را به دانشجو بدهی چطور می‌تواند بدون مربی در مسابقات به عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای شرکت کند.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: دانشجویان شرکت کننده می‌گویند که مربی برخی از دانشجویان مربی تیم ملی است که این مسائل بیشتر جنگ روانی می باشد زیرا خود دانشجو باید در این مسابقه شرکت کند و دل شما قبل از مسابقه نباید خالی شود که من در این مسابقات می بازم.

رزمجو خاطر نشان کرد: مربی تاثیر زیادی در آماده سازی بازیکن دارد و بودن در کنار ورزشکار حین مسابقه تاثیر مثبتی در روحیه دانشجو می گذارد و جا دارد از حمایت‌های آقایان پورمحمدی و رضانیا طی مسابقات تشکر و قدردانی کنم زیرا ایشان از هیچ تلاشی برای پرکردن جای خالی مربی دریغ نکردند.

 وی با بیان اینکه دانشگاه‌ها باید مربی، تمرینات منظم و برنامه ریزی درست را برای پیشرفت بازیکنان در نظر بگیرند، گفت: وزارت بهداشت باید داشتن امکانات ورزشی و مربی را برای دانشگاه‌ها الزامی کند و بودجه خاصی را برای دانشگاه‌ها در امر ورزشی در نظر بگیرد که دانشگاه‌ها با مشکلات مالی جهت تهیه تجهیزات مواجه نشوند.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: دانشجویی که در حوزه ورزشی استعداد دارد بداند که با تجهیزات کامل در این مسابقات شرکت می کند و با مشکلی که امروز برای من بوجود آمد مواجه نشود.

رزمجو خاطر نشان کرد: از دو مسؤولی که همراه ما بودن قدردانی می‌کنم که با وجود مشکلات فراوانی که این چند روز با آن مواجه شدند ولی حمایت خود را از ورزشکاران نشان دادند.

وی دانشجویان را الگوی مناسبی برای اشاعه فرهنگ سلامت در جامعه دانست و افزود: دانشجویان علوم پزشکی در بیمارستان های مختلف کشور فعالیت می کنند و زمانی که مردم می بینند که دانشجوی علوم پزشکی به جای نوشابه از دوغ استفاده می‌کند به این نتیجه می رسد که این ماده غذایی برای سلامتی فرد مضر است.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ورزش تبلوری از سلامتی است، بیان کرد: هدف تیم درمانی نیز سلامتی آحاد جامعه است و اگر دانشجویان به سلامتی خود اهمیت دهند مردم می‌فهمند که فعالان حوزه درمان فقط شعار نمی‌دهند بلکه آن را در زندگی خود نیز بکار می گیرند.

وی در پاسخ به سوال مفدا مبنی بر اینکه دانشگاه‌ها تا چه اندازه می‌توانند در افزایش سواد سلامت مردم و داشتن جامعه ای سالم نقش داشته باشند، گفت: دانشجویان علوم پزشکی پیام آوران بهداشت و سلامتی هستند و وزارت بهداشت برنامه‌هایی را برای گسترش ورزش در بین دانشجویان علوم پزشکی دارد که این مسابقات نیز در این راستا برگزار شده است.

 دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اطلاع رسانی در حوزه ورزشی و پزشکی، افزود: مفدا در این حوزه خوب کار کرده است و امیدوارم این مسابقات در سطح کشوری پخش، و مردم به فعالیت ورزشی تشویق و آن را جزیی از زندگی خود تلقی کنند و به عنوان شعاری که عملی می شود در زندگی مردم بیشتر مورد توجه قرارگیرد.

رزمجو با بیان اینکه اطلاع رسانی دردانشگاه ها مناسب نبود، تاکید کرد: برای عملی شدن شعار تندرستی برای آحاد جامعه وزارت بهداشت و درمان باید برگزاری این مسابقات را بصورت کشوری به دانشجویان اطلاع دهد تا دانشجویان بیشتری در آن شرکت کنند.

وی با تاکید بر اینکه در این مسابقات همگانی همه دانشجویان حق دارند شرکت کنند، گفت: نباید فقط دانشجوی حرفه‌ای دارت در این مسابقات شرکت کند زیرا این مسابقات بیشتر با هدف بالابردن روحیه و ایجاد نشاط دربین دانشجویان برگزار شده است.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان لازمه سلامت جسمی، روحی و شاد زیستن را فعالیت ورزشی دانست و افزود: دانشجویان باید بدانند که ابتدا نباید یک ورزشکار حرفه ای باشند بلکه اول در این مسابقات شرکت و استعدادشان شکوفا شود همچنین با افراد دیگر آشنا و روابط آن ها با دانشجوهای دیگر استان‌ها بیشتر شود.

رزمجو در پاسخ به سوال مفدا مبنی بر اینکه دانشگاه های علوم پزشکی چگونه می توانند در سلامت دانشجویان و جامعه نقش ویژه ای ایفا کنند، بیان کرد: برای تحقق این امر باید سه مرحله را طی کرد که اول از همه اطلاع رسانی درست و بموقع که لازمه موفقیت دربرنامه هایی مانند المپیاد ورزشی دانشجویی است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری مادی و انسانی در راستای اهداف دانشگاه ها و اجرای نقشه هدفمند که لازمه آن ایجاد و تقویت مهارت جرات ورزی، انسجام گروهی و خودباوری جمعی در تیم دانشجویان است.

رزمجو دانشجوی ورزشکار کرمانشاهی از همکاران همتایار مرکز روانشناسی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است که در اشاعه شعار «با من حرف بزن» و تحقق مبارزه با افسردگی از طریق ورزش‌های هوازی در این مرکز همکاران خود را به ورزش بویژه رشته دارت تشویق و علاقه‌مند کرده است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.