سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۰

حضور کاروان ورزشی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گلستان در چهارمین المپیاد ورزش های همگانی

المپیاد

آئین افتتاحیه چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی عصر روز شنبه ۱۱ اسفند ماه در سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی مازندران برگزار شد.

به گزارش مفداگلستان،  مراسم آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد پسران دانشگاه های علوم پزشکی با حضور ۵۹ تیم از دانشگاه‌های علوم پزشکی برگزار شد.

با حضور دکتر قنبری مشاور و قائم مقام معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، دکتر کوشکی؛ رییس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت و مهندس معماری؛ مدیر روابط عمومی معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت مراسم آیین افتتاحیه چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر کوشکی به ارائه گزارشی از روند رو به رشد المپیاد ورزش‌های همگانی در دو بخش دختران و پسران پرداخت.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت ضمن تشکر و قدردانی از ورزشکاران و مربیان و دست اندرکاران برگزاری این مسابقات، گفت: دانشجویان براساس چشم انداز علوم پزشکی باید هفته‌ای سه جلسه و هر جلسه یک ساعت فعالیت ورزشی داشته باشند.

وی افزود: اگر فعالیت‌های بدنی در بین دانشجویان را به وسیله هر ساختاری اجرایی کنیم می‌تواند به عنوان یک کار فرهنگی مطرح شود.  

کوشکی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی افراد ارزشمندی برای جامعه هستند، گفت: بیش از ۹۰ درصد دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در این مسابقات شرکت کردند.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت تعداد دانشگاه‌های شرکت کننده در این المپیاد را ۵۹ دانشگاه دانست و ادامه داد: در المپیاد گذشته ۴۸ دانشگاه شرکت کردند که نشان دهنده مشارکت بیش از ۹۰ درصدی است.

وی با بیان اینکه براساس آمار تعداد شرکت کنندگان در رشته‌های مختلف افزایش پیدا کرده است، گفت: در مسابقات داژبال ۱۵ دانشگاه در المپیاد گذشته شرکت کردند که در سال جاری این رقم به ۲۵ تیم رسیده است که این نشان دهنده آن است که پتانسیل ورزش‌های همگانی در دانشگاه‌های علوم پزشکی فراهم است و از معاونت فرهنگی دانشجویی و مسوولان تربیت بدنی دانشگاه‌های سراسر کشوربه دلیل حمایت از این حوزه تشکر و قدردانی می‌کنم.

کوشکی با بیان اینکه در المپیاد ورزش همگانی دختران دانشگاه علوم پزشکی تبریز رتبه نخست را کسب کرد، افزود: دانشگاه علوم پزشکی گناباد، اصفهان و کاشان به ترتیب رتبه‌های دوم تا چهارم را کسب کردند.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت ادامه داد: دانشگاه علوم پزشکی گناباد با توجه به تعداد کم دانشجویان توانست تیم خوبی را به این مسابقات اعزام کند که این مسئله نشان دهنده آن است که استقامت، تلاش و مشارکت رمز موفقیت دانشجویان می باشد.

در ادامه دکتر قنبری به ارائه سخنرانی پرداخت و ضمن تشکر و قدرانی از برگزار کنندگان مسابقات، گفت: از همه همکاران دانشگاهی‌ام که با صمیمیت، دلسوزی و جدیت تلاش کردند که شما دانشجویان بتوانید در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی  و در فضایی پرنشاط و شاداب در شرکت کنید تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: از همه مسؤولان تربیت بدنی دانشگاه‌های سراسر کشورتشکر می‌کنم و امیدوارم  روزبه روز انگیزه فعالیت در دوستان افزایش پیدا کنند تا بتوانند فعالیت مطلوب ورزشی را در دانشگاه‌ها گسترش دهند.

مشاور و قائم مقام اجرایی وزارت بهداشت ادامه داد: از دانشجویان تشکر می‌کنم و امیدوارم حضورآن‌ها حضوری پرنشاط و پرمعنا باشد و تجربه خوبی را در این مسابقات کسب کنند و بتوانند به عنوان مبلغان ورزشی، فعالیت ورزشی را در دانشگاه‌ها رواج دهند.

قنبری به آسیب‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: یکی از راه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی فعالیت‌های ورزشی است و می‌توان با گسترش ورزش‌های همگانی زمینه را برای ورزش دانشجویان فراهم کرد.

پس از سخنرانی قنبری گروه موسیقی آوای طبری آغاز به هنرنمایی کرد. ادامه این مراسم به پخش کلیپ و نماهنگ معرفی هشت رشته حاضر در این دوره از المپیاد اختصاص داشت.

رژه ۵۹ تیم شرکت کننده در این مراسم قسمت مهم و پایانی این مراسم بود که پس از پایان رژه تمام تیم‌ها سوگندنامه این مراسم توسط سهند لطفی قرائت می‌شود و تمامی حضار در سالن هم نوا با وی این سوگندنامه را تلاوت می‌کنند.

متن سوگندنامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ما دانشجویان شرکت کننده در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اقتداء به حضرت مولی الموحدین حضرت علی(ع) سوگند یاد می‌کنیم با احترام به قوانین و مقررات و رعایت اصول اخلاقی درمحیطی دوستانه به رقابت بپردازیم.

در ادامه مشعل این دوره از مسابقات توسط محمد باقری پور افروخته شد و چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی پسران وزارت بهداشت آغازیدن گرفت.

چهارمین دوره المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۱۰ تا ۱۴ اسفندماه سال جاری در خزرآباد (فرح آباد) ساری با حضور ۵۹ دانشگاه علوم پزشکی کشور در هشت رشته طناب کشی، طناب زنی، فریزبی، داژبال، فوتبال رومیزی، آمادگی جسمانی،   روبیک ودارت برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.