سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷

در اولین مراسم اختتامیه چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر؛

مراسم توزیع مدال پنج رشته المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت برگزار شد

نیشابور- مدال

اولین مراسم اختتامیه چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار و پنج رشته روبیک، فریزبی، آمادگی جسمانی، فوتبال رومیزی و دارت قهرمانان خود را شناختند.

به گزارش مفدا، شیرینی برگزاری هر مسابقه ورزشی به توزیع مدال و مشاهده لب‌های خندان افراد قهرمان این رشته‌ها است.
 با پایان یافتن مسابقه فوتبال رومیزی که مسابقه فینال آن صبح امروز دوشنبه ۱۲ اسفند برگزار شد، مراسم توزیع مدال این رشته به همراه فریزبی،روبیک و آمادگی جسمانی در دستور کار برنامه‌ریزان این دوره از رقابت‌ها قرار گرفته است.
رئیس اداره ورزش همگانی وزارت بهداشت در مراسم اختتامیه اولین سری از این رقابت‌ها که ظهر امروز دوشنبه ۱۲ اسفندماه برگزار شد، اظهار کرد: تلاش‌های عملیاتی بسیار خوبی در وزارت بهداشت برای توسعه ورزش همگانی انجام شده است.


وی با اعلام اینکه در توسعه ورزش همگانی در ابتدای راه هستیم، گفت: برای همه جانبه کردن ورزش نیاز به الگوی گیری از روش‌های مناسب داریم.
رئیس وزرش همگانی وزارت بهداشت با اعلام اینکه وزارت بهداشت تلاش دارد که با برگزاری المپیادهای ورزشی و فراگیر کردن آن در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در بین دختران و پسران گام‌های اولیه مناسبی در این ارتباط بردارد، تصریح کرد: ورزشکاران شرکت کننده در این مراسم سفیران توسعه ورزش همگانی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور می‌شوند.
وی با اشاره به رشد صددرصدی توسعه ورزش همگانی در سطح دانشگاه‌های کشور، افزود: از زمان شر وع این المپیاد شاهد افزایش تعداد حضور دانشجویان در رده‌های مختلف ورزش‌های همگانی هستیم و همین موضوع باعث دلگرمی دست اندرکاران شده است.


نتایج رشته روبیک زوتر از سایر رشته‌ها مشخص شد، خانم‌شاه محمدی مسئول فنی این المپیاد گفت: در این رشته ورزشی ۲۹ دانشگاه شرکت کردند که در نهایت محمد ولوی از علوم پزشکی مشهد، پارسا سعیدنیا، میرامیرحسین حسینی به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم دست پیدا کردند.


علی شریفی از علوم پزشکی همدان و مصطفی هراتی از زاهدان مقام چهارم و پنجم این دوره از رقابت‌ها دست پیدا کردند.
 رشته ورزشی دارت بعد از روبیک دومین رشته ورزشی بود که قهرمانانش را سریعتر از بقیه شناخت و پس از تلاش‌های ورزشکاران و برگزاری ۹۱ مسابقه در نهایت فرزاد صلحی از دانشگاه علوم پزشکی فسا، امیرعلی بابازاده از دانشگاه علوم پزشکی  ارومیه به ترتیب اول و دوم و کیانوش خدادادی از علوم پزشکی آبادان و حسن فراهانی از علوم پزشکی زنجان به صورت مشترک به مقام سوم دست پیدا کردند.
در این دوره از رقابت‌ها دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی یاسوج، مشهد،رفسنجان و اهواز به مقام سوم دست پیدا کردند.


صادق رحیم مسئول انجمن دارت وزارت بهداشت درباره کیفت برگزاری و استعدادهای که در این رشته ورزشی وجود دارد، گفت: در قهرمانان این رشته ورزشی نسبت به سنوات گذشته تغییرات جدی ایجاد شده است و این نشان از فراگیر شدن این رشته در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور دارد.


وی اضافه کرد: مسئولان استعدادیابی از نزدیک بر روند بازی‌ها نظارت داشتند و افراد مستعد این رشته ورزشی به انجمن دارت کشور معرفی می‌شوند.
مسابقه آمادگی جسمانی از رشته‌های ورزشی سخت و نفس گیر این دوره از رقابت‌ها محسوب می‌شود، با اتمام آیتم‌های پارکور و دو استقامت در نهایت محمود حیدری از علوم پزشکی زنجان، علی خجسته از علوم پزشکی مشهد و سجاد میلان از علوم پزشکی  ارومیه به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم این رقابت‌ها دست پیدا کردند.
حامد جاودانی از تبریز و بیژن هادی از اصفهان به مقام چهارم و پنجم این رقابت‌ها دست پیدا کردند.


امیری مسئول کمیته داوران این دوره از رقابت‌ها که در نبود محمدی مسئول انجمن آمادگی جسمانی وزارت بهداشت نسبت به ارائه گزارش فنی این رقابت‌ها اقدام کرد، گفت: کیفت برگزاری این دوره از رقابت‌ها بسیار مناسب‌تر از سال‌های گذشته بوده است.
وی خاطر نشان کرد: همه فاکتورهای آمادگی جسمانی در این دوره از رقابت‌ها سنجیده شده است و در برخی از آیتم‌های انفرادی رکوردهای بسیار مناسبی ثبت شده است.
پر مدال‌ترین رشته ورزشی اولین مراسم اختتامیه رقابت‌ها مربوط به فریزبی بود که ۹ مدال در این دوره از رقابت‌ها توزیع شده است.


مسابقات فریزبی در سه ماده دقت، مسافت و بیشترین زمان پروازی برگزار شده است.
در ماده دقت عبدالوهاب اسکندری از علوم پزشکی شهید بهشتی، محمد ذاکری از اصفهان، محمد رئیس عیسی آبادی از کرمانشاه به ترتیب به مقام‌های اول تا سوم و  کوروش صدر دانش از تهران و محمد وحیری از مازندران به مقام چهارم و پنجم این رقابت‌ها دست پیدا کردند.


در ماده فریزبی مسافت جواد طاهری شاه قریه از علوم پزشکی دزفول، علی شهیدی نژاد از علوم پزشکی شهید بهشتی، فراز گل افشان از علوم پزشکی اصفهان به ترتیب اول تا سوم و پویان فرح زاده از شهرکرد و عبدالوهاب اسکندری از شهید بهشتی به ترتیب چهارم و پنجم شدند.


در ماده بیشترین زمان پرواز علی شهید نژاد از شهید بهشتی، جواد طاهری شاه قریه از دزفول، فاوق معروفی از تبریز به ترتیب اول تا سوم و کورش صد دانش و بهمن محمودی از ارومیه به ترتیب چهارم و پنجم شدند.


سروش رستگار مسئول کمیته فنی این دوره از رقابت‌ها در تشریح برگزاری این دوره از رقابت‌ها اظهار کرد: ۴۸ نفردر رشته دقت، ۴۲ نفر در ماده مسافت و ۳۰ نفر هم در رشته بیشترین زمان پرواز شرکت کردند.
وی اضافه کرد: استعدادهای زیادی در این رشته ورزشی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد که نیاز داریم که سال‌های بعد کمیته‌های استعدادیابی این رشته ورزشی هم فعال شود.


رشته فوتبال رومیزی که صبح امروز مسابقه فینال آن به پایان رسید و با معرفی نفرات برتر در جمع دریافت کنندگان مدال در سری اول مسابقه اختتامیه قرار گرفته است.
مسابقه فینال این دوره از رقابت‌ها بین تیم‌های لرستان و کرمانشاه برگزار شد که در نهایت تیم کرمانشاه با بازی عرفان شمس زاده و محمد ابراهیم خسروی شکیب به مقام قهرمانی این دوره از رقابت‌ها رسید.
تیم کرمانشاه با ترکیب فاروق فتحی زاده و دانیال غفاری دوم و تیم دانشگاه علوم پزشکی ایران با بازی سید محمد حسین متولیو محمد سعید غلامی برای تیم رفسنجان به مقام سوم این رقابت‌ها دست پیدا کرد.
نعیمی مسئول کمیته فنی این دوره از رقابت‌ها درباره کیفیت برگزاری مسابقه فوتبال رومیزی گفت: علاقمندی به این رشته ورزشی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی زیاد است.
وی گفت: بسیاری از ورزشکاران شرکت کننده علاقمند به حضور در مسابقات لیگ هستند و ظرفیت‌های بسیار مناسبی در سطح دانشگاه‌ها وجود دارد.
گفتنی است؛ رقابت‌های داژبال، طناب زنی و طناب کشی از سری مسابقات المپیاد ورزش‌های دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در مازندران در حال برگزاری است.
بیش از ۹۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور از ۵۹ دانشگاه در این دوره از رقابت‌ها شرکت کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.