سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۹

جلسۀ شورای فرهنگی برگزار شد / تعیین تکلیف برنامه های ترم جاری

شورای فرهنگی

سه شنبه ۱۴ اسفندماه سال جاری، جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در دفتر معاونت فرهنگی و امور دانشجویی برگزار شد؛ برنامه های پیشنهادی کانون ها و تشکل های دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سه شنبه ۱۴ اسفندماه سال جاری، جلسه شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، در دفتر معاونت فرهنگی و امور دانشجویی برگزار شد؛ برنامه های پیشنهادی کانون ها و تشکل های دانشگاه مورد  بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش مفدا یاسوج؛ این جلسه با حضور اعضاء محترم شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ دکتر اورنگ ایلامی ریاست دانشگاه، دکتر جمشید محمدی معاون فرهنگی دانشجویی، حاج آقا داستار مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری، دکتر ذاکر سعیدی نژاد رئیس بیمارستان شهید بهشتی، دکتر نازآفرین حسینی معاون امور آموزشی، عزیزالله ایروان جم مدیر فرهنگی، الهام رحیمی مسئول اداره مشاوره و سلامت روان، دکتر شیرعلی خرامین عضو هیئت علمی و تعدادی از کارکنان و نمایند های دانشجویان برگزار شد.

اورنگ ایلامی ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: ما باید از همت و فعالیت های دانشجویان دغدغه مند تشکر و قدردانی نماییم و از نظرات و پیشنهادات آنها استقبال کنیم. به قطع، افکار و اندیشه های ناب دانشجویان که از طراوت روح و انرژی سرشار جوانی آنها نشات می گیرد کمک بسزایی در پر رونق تر کردن جو فرهنگی دانشگاه می نماید.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با اشاره به انجام تحقیقات و جمع آوری آمارهای متعدد پیرامون وضعیت اجتماعی و فرهنگی دانشجویان افزود: بایستی آسیب شناسی گذشته و ظرفیت شناسی آینده مورد توجه قرار گیرد تا موفقیت حاصل گردد.

وی اشاره کرد: با توجه به محدودیت های اقتصادی، لازم است تلاش ما در جهت استفادۀ بهینه از امکانات باشد تا بتوانیم با صرف کمترین هزینه ها، بیشترین نیاز های خود را در قسمت های مهم برطرف سازیم.

جمشید محمدی، معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: سعی و تلاش معاونت فرهنگی دانشجویی همواره در راستای تسهیل و فراهم کردن شرایط برای پیشبرد هرچه بیشتر و بهتر فعالیت ها و برنامه های فرهنگی دانشجویان بوده و هست و در این راستا لازم است که دانشجویان هم تا حد امکان با صرفه جویی در هزینه ها و خودداری از تدارکات اضافی و در یک فرایند متقابل، با توجه به وضعیت موجود، یاری گر دانشگاه باشند.

حاج آقا داستار مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبری ضمن تشکر از تمامی فعالیت های فرهنگی و فعالان این عرصه در دانشگاه گفت: محور کار و فعالیت ما بایستی کسب رضای الهی باشد لذا در کار های فرهنگی نیز واجب است رضای الهی را مد نظر قرار دهیم و نه حب دنیا را.

وی همچنین تکمیل مقبره شهدای گمنام را مورد تاکید قرار داد و خواستار پیگیری این موضوع از سوی شورای فرهنگی شد.

الهام رحیمی، رئیس اداره مشاوره و سلامت روان گفت: با توجه به افزایش گرایش دانشجویان به مواد مخدر لازم است که این مسئله مورد توجه قرار بگیرد چرا که فرهنگ سازی صحیح در قالب برنامه های فرهنگی دانشگاه، راهی موثر و مفید می باشد.

وی ضمن یادآوری نسبت به نزدیک شدن به ایام نوروز و خصوصا چهارشنبه سوری، یادآور شد: باید تمهیداتی اندیشیده شود تا خدای ناکرده شاهد خسارت و مشکل، در میان دانشجویان نباشیم.

برپایه ی این گزارش؛ در این جلسه که حدود ۴ ساعت به طول انجامید، تمامی برنامه های پیشنهادی تشکل ها و کانون های دانشگاه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که به زودی موارد تصویب شده به آنها ابلاغ خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.