دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۰

گفتگو با اسماعیل غنیان، معاون هماهنگی امور استانهای مجمع خیرین سلامت کشور

گفتگو با اسماعیل غنیان- لارستان

به گزارش مفدا لارستان و به نقل از روابط عمومی معاونت درمان و مجمع خیرین سلامت لارستان، در گفتگو با اسماعیل غنیان، معاون هماهنگی امور استانهای مجمع خیرین سلامت کشور: فعالیت مجمع سلامت لارستان و خیرین این شهرستان به اندازه حداقل ۱۵ استان ایران است * با توجه به حضورتان در لارستان نظرتان درباره این شهرستان و خیرین این منطقه در مقابل دیگر مناطق چیست؟

به گزارش مفدا لارستان و به نقل از روابط عمومی معاونت درمان و مجمع خیرین سلامت لارستان، در گفتگو با اسماعیل غنیان، معاون هماهنگی امور استانهای مجمع خیرین سلامت کشور:

فعالیت مجمع سلامت لارستان و خیرین این شهرستان به اندازه حداقل ۱۵ استان ایران است

* با توجه به حضورتان در لارستان نظرتان درباره این شهرستان و خیرین این منطقه در مقابل دیگر مناطق چیست؟

–  من بسیاراز حضور در لارستان خرسند و شادمان هستم. با این که تنها ۲۴ ساعت در این شهرستان بوده ام اما شور و شوق زیادی را در مردم و خیرین لار مشاهده کردم که خستگی را از تنم به در برد. باید به مردم این خطه تبریک گفت زیرا مردمی عملگرا، دیندار و مقید هستند. در جای جای استان فارس حضور خیرین در همه ی ابعاد اجتماعی به وضوح دیده می شود از خیرین مدرسه ساز و دانشگاه ساز گرفته تا حوزه سلامت. در این میان تلاش مجمع خیرین سلامت هم گرایی و نزدیکی بین خیرین است و در راستای ساماندهی و سازماندهی خیرین قدم برمی دارد. ۲سال قبل مجمع خیرین سلامت لارستان را به صورت رسمی و مستقل سامان دادیم و کسانی که معتمد مردم بودند بازوان خوبی برای دانشکده شدند. در این ۲۴ ساعت در مراسم افتتاح دانشکده بهداشت اوزشرکت کرده و از احداث مرکز شیمی درمانی و چند پروژه دیگر دیدن کردیم که البته تمام این زحمات هنر مسئولین این شهرستان است که ظرفیت های موجود را از قوه به فعل درآورده اند. ما نیز خادم مردم بوده و در راه برداشتن مشکلات مسئولین را یاری می کنیم.

و اما در مورد خیرین لارستان باید بگویم که این نیک اندیشان نسبت به دیگر مناطق بسیار ممتاز هستند. من حضور خیرین لاری را در جای جای کشور دیده ام. در گلستان، هرمزگان و شهرهای دیگر. لارستان از نظر خیر نگین انگشتر ایران است. در برخی مناطق خیرین هم کار احداث و ساخت و ساز ساختمان را انجام داده و هم آن مرکز را مجهز کرده اند حتی گاهی دستمزد پرسنل را نیز پرداخت می کنند که بسیار ارزشمند است.

* شما در سخنرانی خود به فرامنطقه ای عمل کردن خیرین لار اشاره کردید. این مهم چطور محقق می شود چون هرکسی تمایل دارد در شهر خودش خدمت کند؟

– همان طور که قبلا گفتم خیرین لارستان تا کنون نیز فرامنطقه ای عمل کرده اند اما خواهش من این است که این دید گسترش یابد و مانند نفت که کل کشور را بهرمند می کند ظرفیت های منطقه لارستان کل کشور را پوشش دهد زیرا ظرفیت های موجود در لارستان بیش از نیاز شهرستان است.

* شما به عنوان یک شخص غیر بومی نگاهتان یه خیرین لارستان چگونه است؟ فکر می کنید چون از وضع مالی بالایی برخوردار هستند دست به اقدامات خداپسندانه می زنند یا این نیک اندیشی به سخاوت و بلند نظری آنها باز می گردد؟

– شاید یک غریبه در اولین برخورد نگاهی سطحی داشته و با خود بگوید این اقدامات به دلیل وضع مالی خوب است اما مطمعنا در نگاهی عمیق تر هرکسی متوجه می شود که این طور نیست. مردم لار دل بزرگی دارند و نمی توانند از کمبودها به راحتی بگذرند و نمی توانند شاهد نیازمندیهای خاک و دیار خود باشند.

* فکر نمی کنید حضور پررنگ خیرین نقش و حضور دولت را کم رنگ می کند؟ به طوری که خیرین ما در این باره نگران هستند.

– من این دغدغه را در مقاله ای خواندم و باید بگویم دغدغه درستی است اما ما اعتقاد داریم در مناطقی که خیر اقداماتی انجام می دهد به همان اندازه هم دولت باید دست به کار شده و حضور موثر داشته باشد.گاهی خیرین حس می کنند با اقدامات خیرخواهانه خود ناخواسته موجب ضرر شهرشان می شوند ما نیز این دغدغه را داریم اما به دولت می گوییم باید همکاری داشته باشد.دولت و خیرین باهم در راه آبادانی تلاش کنند.

*نظرتان درمورد عملکرد مجمع خیرین لارستان چیست و فعالیت این مجمع را از دوسال پیش که به استقلال رسیده است چگونه ارزیابی می کنید؟

– به جرات می گویم فعالیت مجمع لارستان و خیرین این شهرستان به اندازه حداقل ۱۵ استان ایران است و ما از عملکرد مجمع لار بسیار راضی و خشنود هستیم. امیدوارم با تقویت همدلی و هم اندیشی شاهد موفقیت های بیشتری در لارستان باشیم زیرا خداوند نیز به کارهایی که با مشارکت و همدلی باشد برکت بیشتری می دهد. اختلاف سلیقه و دل مشغولی باعث می شود ظرفیت ها به هدر رود. گاهی باید برای رسیدن به پیشرفت یکدیگر و نظرات هم را تحمل کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.