دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۹

حضور ریاست دانشکده علوم پزشکی لارستان در بیست و چهارمین اجلاس وزیر بهداشت با روسای دانشگاهها و دانشکده ها

حضور ریاست دانشکده علوم پزشکی- لارستان

به گزارش مفدا لارستان و به نقل از  روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، صبح امروز ریاست دانشکده به همراه رؤسا و مدیران روابط عمومی در نشست وزیر بهداشت با روسا شرکت نمود.

به گزارش مفدا لارستان و به نقل از  روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی لارستان، صبح امروز ریاست دانشکده به همراه رؤسا و مدیران روابط عمومی در نشست وزیر بهداشت با روسا شرکت نمود.  در ایننشست دو روزه وزیر بهداشت و درمان از فضای موجود در دانشگاهها سخن گفت و افزود: با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات روسای دانشگاهها و دانشکده ها فضای سیاسی دانشگاهها را به گونه ای فراهم نمایند که دانشجویان دچار سیاست زدگی نشوند و فضای موجود به هرج و مرج کشیده نشود هرچند که مسئله انتخابات برای دانشجویان جز مسائل جذاب  محسوب می شود لذا از ایشان خواست با ایجاد بستری امن و آرام برای دانشجویان و با تأکید بر حفظ ارزشها و احترام متقابل به کاندیدا، به گونه ای برنامه ریزی نمایند که فضا به طور کنترل شده ی در اختیار دانشجویان قرار گیرد تا بتوانند با برگزاری کرسی آزاد اندیشی  در مسائل سیاسی زمانه خود نظرات و عقاید خود را مطرح نمایند.

وزیر بهداشت با اشاره به حمایت‌های رییس جمهور از طرح تحول نظام سلامت، گفت: رفاه اجتماعی مهم‌ترین مسوولیت دولت است و رییس‌جمهور بارها مشکلات این طرح را با تدبیر حل کرده‌ و در حال حاضر هم از طریق رئیس دفتر خود و وزرا در پی رفع هر چه زودتر مشکلات دانشگاه‌ها در حوزه مطالبات هستند.

وی گفت: مهم‌ترین وظیفه‌ حکومت و به ویژه جمهوری اسلامی ایران توسعه رفاه اجتماعی و توجه به معیشت مردم است که این موضوع از آرزوهای امام راحل، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب است.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: در این راستا مسوولیت حوزه سلامت به ما محول شده است که ما طی دو سال و نیم گذشته طبق وظیفه خود در قالب طرح تحول نظام سلامت خدمات زیادی را از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به مردم ارائه داده ایم.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: سه هدف مهم طرح تحول نظام سلامت کاهش پرداختی از جیب مردم، توسعه زیرساخت‌های سلامت و افزایش دسترسی مردم به خدمات سلامت بوده است و  اگر مردم از این طرح حمایت می‌کنند، به دلیل مشاهده تحقق این اهداف بوده است، آنها دیده اند که خدمات توسعه یافته، زیرساخت‌ها در حال اصلاح است و خدماتی مانند اورژانس و زایمان طبیعی افزایش پیدا کرده و در مناطق محل زندگی خود شاهد حضور متخصصان بوده اند که این اقدامات با شرایط گذشته قابل قیاس نیست.

دکتر هاشمی با بیان اینکه طرح تحول نظام سلامت یک طرح بزرگ اجتماعی است، افزود: این طرح علیرغم همه مشکلات روزهای پرفروغ‌تری را خواهد داشت و ما با وجود حاشیه‌هایی که برایمان ایجاد کردند، با اهتمام بیشتر این مسیر را دنبال می‌کنیم؛ زیرا معتقدیم که این طرح مصداق عمل صالح است؛ پس روسای دانشگاه‌ها باید این ماه‌های باقیمانده را با سرعت و دقت بیشتری پیش ببرند.

وزیر بهداشت روسای دانشگاه‌ها را از برجسته‌ترین اساتید رشته‌های خود دانست و پذیرفتن مسئولیت اجرایی از سوی آنان را نوعی جهاد نامید.

دکتر هاشمی با آرزوی ادامه یافتن طرح تحول سلامت با یاری خدا و اهتمام مسئولین گفت: ما خرابی‌های زیادی در این حوزه داریم و سال‌های طلایی ای را هم از دست داده‌ایم اما اکنون باید جبران کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.