سه‌شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵

کارگاه آموزشی حقوق شهروندی و آسیب های اجتماعی

کارگاه آموزش حقوق شهروندی در سالن اجتماعات غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی

حق شهروندی

کارگاه آموزش حقوق شهروندی در سالن اجتماعات غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج درتاریخ 22 اسفند ماه سال 1397 برگزار شد.

کارگاه آموزش حقوق شهروندی در سالن اجتماعات غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج درتاریخ 22 اسفند ماه سال 1397 برگزار شد.

به گزارش مفدا یاسوج؛ به همت معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج کارگاه آموزشی حقوق شهروندی در نظام اداری و منشورحقوق شهروندی با حضور پرشور پرسنل علوم پزشکی درسالن اجتماعات غذا و داروی دانشگاه برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی دکتر جهان بین  به ارائه توضیحاتی در مباحث صیانت از حقوق مردم در نظام اداری و رعایت کرامت و حیثیت انسانی، عدم تبعیض در ایفای حقوق شهروندی در نظام اداری، قانون گرایی و تبعیت همگان از قانون، شفافیت مقررات و فرآیند انجام امور، پاسخگویی و رسیدگی دقیق و سریع به خواسته ها و شکایات مردم و همچنین فراهم نمودن محیط برای سرعت دسترسی اشخاص توان خواه (معلول) به محیط ارائه خدمت که از جمله اصول بنیادی حقوق شهروندی است، پرداخت.

وی ادامه داد: برای درک اهمیت حقوق شهروندی و قوانین ناظر بر آن کافی است در نظر آوریم که هیچ کدام از شئون حیاتی بشر، مادامی که قوانین مستحکمی از حقوق بنیادینش حمایت نکنند، اهمیتی ندارند. لذا جامعه می بایست به حق هایی که دارد آگاه شود و از این آگاهی برای تحقق اهداف والای انقلاب اسلامی که به صورت برجسته در قانون اساسی کشورمان متجلی شده است، بهره بگیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.