دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۴

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه خواستار شد

متمرکز کردن مراکز تحقیقاتی بر موضوعات تخصصی‌‎تر/ ارتباطات بین مراکز تحقیقاتی داخلی و مراکز متناظر بین‌المللی افزایش یابد

دکتر بشیریان مفدا همدان

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه، متمرکز کردن مراکز تحقیقاتی بر موضوعات تخصصی‌‎تر را خواستار شد.

به گزارش پایگاه خبری مفدا در همدان، دکتر سعید بشیریان در جلسه هم‌اندیشی روسای مراکز تحقیقاتی به میزبانی مرکز تحقیقات علوم بهداشتی با تأکید بر لزوم در نظر گرفتن اولویت‎های اساسی برای فعالیت مراکز تحقیقاتی، گفت: باید از انجام کارهای متفرقه و غیرمنسجم پرهیز شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از اقدامات انجام شده در مراکز تحقیقاتی در کشور قابل ارائه است؛ متمرکز کردن مراکز تحقیقاتی بر موضوعات تخصصی‌تر و افزایش ارتباطات بین مراکز تحقیقاتی داخلی و ارتباط با مراکز متناظر ملی و بین‌المللی را خواستار شد.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه با اشاره به اهمیت تبادل‌نظر بین روسای مراکز تحقیقاتی افزود: انتظار می‌رود مراکز تحقیقاتی برای عمل به رسالت‎های آموزشی و ترویج علم تلاش کنند تا این مراکز هر چه بیشتر از اعتبارات مربوط استفاده کنند.

وی با تأکید بر لزوم برگزاری جلسات ماهانه اتاق فکر استادان، گفت: از سال 95، موضوع برگزاری جلسه‌های اتاق فکر به صورت جهت‌دار مطرح شده است و لازم است این جلسات ماهانه و به طور منظم برگزار شود.

دکتر بشیریان، فعالیت‎های مرکز تحقیقات بروسلوز را ارزشمند دانست و گفت: کارهای مقدماتی برای در نظر گرفتن آزمایشگاه اختصاصی برسلوز انجام شده و برنامه‌ریزی برای برگزاری همایش ملی در دستور کار است.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه از جذب نخستین عضو هیئت علمی در مرکز بروسلوز در روزهای اخیر خبر داد و گفت: امسال دو نفر عضو هیئت علمی پژوهشی با هدف جهت‌دار کردن امور جذب شد‎ه‌اند.

وی با بیان اینکه مراکز تحقیقاتی در قالب سه پژوهشکده فعالیت می‌کنند، گفت: مرکز تحقیقات سلامت روان، شرایط دریافت مجوز را دارد و مجوز مورد نیاز را به عنوان نخستین پژوهشکده رسمی دریافت می‌کند.

دکتر بشیریان با ارائه گزارشی از فعالیت مراکز تحقیقاتی مختلف دانشگاه افزود: مرکز تحقیقاتی ایمپلنت و لیزر در دانشکده دندانپزشکی مراحل اولیه را می‌گذراند و در صورت برخورداری از شرایط لازم، پرونده آنها ارسال می‌شود.

دکتر کرمی مدیر امور تحقیقات معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه، مطالبی در مورد سیستم‌های فعالیت پژوهشی مراکز تحقیقاتی دانشگاه بیان کرد و روسای مراکز تحقیقاتی و روسای پژوهشکده‌ها به تبادل نظر پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.