جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۷

رئیس سازمان امور دانشگاهیان :

وام شهریه دانشجویی سال ۹۸ افزایش خواهد یافت/ مبلغ وام ضروری به یک میلیون تومان می‌رسد

وام دانشجویی

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: آنچه که برای سال ۹۸ مصوب شده است افزایش وام شهریه برای دانشجویان شهریه پرداز در تمام مقاطع است که این افزایش شهریه از ۳۰ الی ۴۰ درصد شروع می‌شود و بیشتر هم خواهد بود.

به گزارش مفدا، مجتبی صدیقی، رئیس سازمان امور دانشجویان در گفتگو با دانشجو، درباره اقدامات این سازمان برای سال ۹۸ گفت: آنچه که برای سال ۹۸ مصوب شده است افزایش وام شهریه برای دانشجویان شهریه پرداز در تمام مقاطع است که این افزایش شهریه از ۳۰ الی ۴۰ درصد شروع می‌شود و بیشتر هم خواهد بود.

وی افزود: وام ضروری دانشجویان نیز در سال ۹۸ از ۶۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند و متناسب بودجه‌ای که در مجلس تصویب خواهد شد به ما ابلاغ می‌شود و ما مجددا بررسی می‌کنیم و می‌بینیم که چه اندازه می‌توانیم درصد وام شهریه را افزایش دهیم.

صدیقی با اشاره به تغییر قیمت غذای دانشجویی و شهریه خوابگاه و دانشگاه گفت: معمولا در نیم سال دوم تحصیلی تغییر قیمت غذا و شهریه نداریم و تغییراتی که در نیم سال اول اتفاق می‌افتد در هیئت امنای صندوق رفاه بررسی می‌شود که تاکنون تلاش کرده ایم تا بر دانشجویان فشاری وارد نشود و این بار بر دوش دانشگاه است.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به تلاش برای کاهش آسیب‌های اجتماعی گفت: در سال جدید در حوزه مرکز مشاوره طرح‌های مداخله‌ای برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه‌ها را به جد دنبال خواهیم کرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.