سه‌شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۶

مراسم تکریم و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد

کردستان

در مراسمی که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، معاونین استانداری، فرماندار، مدیران کل سایر ادارات، مدیران استانی و معاونان، مدیران، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد، از زحمات دکتر طیب قدیمی، رییس سابق این دانشگاه تقدیر و حکم سرپرستی به دکتر سیامک واحدی تقدیم شد.

به گزارش مفدا کردستان، این مراسم دیروز دوشنبه 13 دی ماه در تالار ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاهعلوم پزشکی کردستان برگزار شد.

در این مراسم که با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، معاونین استانداری، فرماندار، مدیران کل سایر ادارات، مدیران استانی و معاونان، مدیران، کارکنان، اساتید و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد، دکتر قدیمی رئیس سابق دانشگاه علوم پزشکی کردستان با ایراد سخنانی گفت: تمام کارهایی که در طول مدت مدیریت اینجانب در حوزه سلامت استان انجام شده است، با تلاش و همراهی تمام همکاران و کادر پزشکی استان و حمایت دستگاه‌های اجرایی استان بوده است و اگر توانسته‌ام وظیفه‌ام را به درستی انجام دهم، فقط برای انجام وظیفه بوده است.

 طیب قدیمی افزود: برای موفقیت خدمت در عرصه سلامت از انجام تمام حقوق و کارهای شخصی و حتی خانواده ام گذشتم و از این بابت از همسر و فرزندانم تشکر می کنم که در طول این 10 سال یار و یاور من بودند.

 در ادامه حجت‌الاسلام حاج آقا عارضی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن ایراد سخنرانی گفت: در این مدت یک‌ساله آشنایی و همکاری، دکتر قدیمی را فردی طیب و پاکیزه، ضابطه‌مند و دارای روحیه ایثار و ازخودگذشتگی یافتم که خود را متعهد به نظام و خدمتگزار به مردم می‌دانست.

وی افزود: یکی از سفارشات دین ما این است که کسانی را که خدمت کرده اند تکریم کنیم و وظیفه و تکلیف همه ما امروز این است که برای دکتر سیامک واحدی دعا کنیم و با همدلی و همزبانی به ایشان مدد برسانیم چرا که مدد به ایشان، مدد به حوزه نظام سلامت و کردستان عظیم است.

در ادامه مراسم دکتر آقاجانی، معاون درمان وزارت بهداشت، نیز طی سخنان مبسوطی گفت: دانشگاه علوم پزشکی کردستان مسیر طرقی را طی کرده و در این سال‌ها، در طرح تحول نظام سلامت در سطح ملی خوش درخشیده است.

وی افزود: یک دهه مسئولیت دکتر طیب قدیمی، همراه با وفاداری، اندیشه بلند و دلسوزی بیش از پیش ایشان برای استان بوده و نام وی نه تنها برای مردم استان، بلکه برای همه همکاران در وزارت بهداشت خاطرات خوبی را تداعی می‌کند.

آقاجانی افزود: ایجاد و ساخت دانشکده‌ها، ایجاد رشته‌های جدید، ساخت خوابگاه، استخر، زمین ورزشی، بیمارستان و ... در این دانشگاه مرهون تلاش این مدیر دلسوز و تیم همراه بوده است.

معاون درمان وزارت بهداشت، در ادامه سخنانش ویژگی بارز دانشگاه علوم پزشکی کردستان در زمان مدیریت دکتر قدیمی را، انضباط مالی عنوان کرد و گفت: این دانشگاه در حوزه انضباط مالی، سرآمد دانشگاه‌های کشور است.

آقاجانی تصریح کرد: دکتر سیامک واحدی در زمانی مسئولیت سرپرستی این دانشگاه را برعهده گرفتند، که کار حوزه سلامت بسیار بیشتر و سخت‌تر از قبل است، چرا که انتظار و خواست مردم از حوزه سلامت بالاتر رفته است و پاسخگویی به آن خیلی راحت نیست.

دکتر سیامک واحدی، رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان نیز در این مراسم ضمن ایراد سخنانی گفت: سیاست اصلی من همان چیزی است که وزیر محترم بهداشت اعلام کرده است و پیگیری اجرای طرح تحول سلامت است که باید برروی محورهای مختلف آن کار کرد.

 وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: سیاست بعدی من توسعه و تقویت آموزش است، چرا که من معتقدم اگر آموزش ما در دانشگاه علوم پزشکی درست باشد، در حوزه درمان به پیشرفت‌های بزرگی دست می‌یابیم.

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی در ادامه سخنانش تاکید و تصریح کرد: خیر و صلاح جامعه ما در این است که دانشگاه ما به فرمایش امام راحل، کارخانه آدم سازی باشد و آدم تربیت کند، چرا که دانشجو با گذراندن واحدهای درسی بعد از چند سال می تواند یک پزشک، پرستار و ... شود، اما مهم این است که در اخلاق و آموزه‌های اسلامی و انسانی نیز پزشک یا پرستاری موفق باشد.

واحدی در ادامه گفت: راه اندزای پروژه عظیم بیمارستان کوثر را که از مصوبات سفر بابرکت مقام معظم رهبری است، با قدرت تمام پیش می‌بریم و بسیار زودتر از زمان پیش بینی شده آن را تحویل خواهیم داد.

وی یادآور شد: به تمام اعضای هیات رئیسه دانشگاه تاکید کرده‌ام که هرگز از روش‌های مالی برای برخوردهای تنبیهی و قهری با زیردستان به ویژه کادر پزشکی و درمانی استفاده نکنند، چرا که حقوقی که آنان دریافت می‌کنند به خانواده آنها تعلق دارد و ما حق چنین برخوردهایی را نداریم.

رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان در ادامه افزود: به اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه توصیه می‌کنم که در برخورد با دانشجویان تکریم شخصیت آنان را رعایت کنند و مسئولان نشاط و شادی و تحرک را از دانشجو نگیرند.

وی گفت: بیاییم اجازه دهیم که این عزیزان جوانی کنند و بخندند و شادی و نشاط داشته باشند.

واحدی ادامه داد: موافقت با انجام فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی و فوق برنامه دانشجویی و به رسمیت شناختن جنبش دانشجویی، در اولویت کاری برنامه‌های ما است و باید فضای بانشاط بیشتری را در دانشگاه حاکم کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش خطاب به اصحاب رسانه و مطبوعات و شبکه‌های اجتماعی گفت: از آنجاییکه هیچ دستگاه و سازمانی خالی از اشکال و مشکل نیست، سزاوار آن است که با پرهیز از بزرگ‌نمایی و سیاه نمایی، صادقانه مسائل و مشکلات را به گوش مسئولان و خدمات انجام گرفته را به اطلاع مردم عزیز برسانید.

واحدی در ادامه افزود: دسترسی به من سهل است و من همیشه در دسترس بوده  و آماده گوش دادن به حرفهای مردم، رسانه‌ها، اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان و کارکنان زحمتکش خواهم بود. حتی کارطبابت را از این به بعد نیز ادامه می‌دهم و درِ مطب من به روی همه باز است.

رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان، در پایان ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ده ساله دکتر قدیمی گفت: هدف من خدمتگزاری است و هرگز اجازه نخواهم داد خدمات برجسته دکتر قدیمی و دیگر عزیزانی که سال‌ها زحمت کشیده‌اند، بی مورد زیر سوال برود و این خط قرمز من است.

در پایان این مراسم با اهداء لوح و هدایایی از زحمات دکتر طیب قدیمی، رییس سابق این دانشگاه تقدیر شد و سپس حکم سرپرستی دکتر سیامک واحدی، رییس جدید دانشگاه علوم پزشکی کردستان، قرائت شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.