چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۳

تقدیر تیم ارزیابان اعتباربخشی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی شاهرود

بازديد اعتبار بخشي دانشگاه شاهرود

تیم ارزیابان اعتباربخشی وزارت بهداشت، مستند سازی و اجرای استاندارهای اعتبار بخشی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود را عالی توصیف کردند.

به گزارش مفدا شاهرود، دکتر سیدعباس موسوی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با اشاره به دستاوردهای حوزه سلامت در این دانشگاه و برشمردن موقعیت‌های دانشگاه در حوزه‌های مختلف در چند سال اخیر، به کسب رتبه اول درحوزه مامائی و بهداشت و اجرای هتلینگ در کشور اشاره کرد و گفت: دراین دانشگاه استاندارسازی فضاها و امکانات در همه حوزه‌ها به‌خصوص در حوزه آموزش عالی را در رأس برنامه‌های خود قرار داده و اقدامات بسیار موثری در سال‌های اخیر شده است.

موسوی ضمن بر شمردن فعالیت‌های پژوهشی دانشگاه، مطالعات چشم پزشکی کوهورت را که با همکاری وزیر بهداشت در این دانشگاه در حال انجام است، از مهمترین اقدامات دانشگاه برشمرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود، با تشکر  از حضور اعضای تیم ارزیابانان، درخواست کردند در دور اول اعتبار بخشی موسسه‌ای، ضمن توجه به قابلیت‌ها و توانمندی‌های دانشگاه‌ها و انعکاس آنها در سطح‌ ملی، نقاط قابل بهبود را نیز شناسائی و جهت اصلاح به دانشگاه ارائه کنند.

در ادامه دکتر علیرضا خواجه میرزایی، مسئول بسته اعتبار بخشی موسسه‌ای و بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه، دو هدف اعتبار بخشی موسسه‌ای را کسب اطمینان از کیفیت و تقویت فرایند پیوسته اصلاح برنامه‌های دانشگاه عنوان کرد.

خواجه میرزایی سپس افزود: در هر برنامه بهبود کیفیت، اگر حمایت مدیران ارشد همراه نباشد، منجر به نتایج مطلوب نخواهد شد. وی با اشاره به همدلی و کار تیمی موجود در دانشگاه افزود: بعد از ابلاغ استانداردهای اعتبار بخشی، شور و شعفی در مسئولین دانشگاه ایجاد شد و با حمایت رییس دانشگاه و تعهد همه‌ اعضای هیأت رئیسه و خصوصاً معاونان آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و فرهنگی و توسعه منابع، مراحل اجرائی کار شروع شد.

 مسئول بسته اعتبار بخشی موسسه‌ای و بیمارستان‌های آموزشی دانشگاه در ادامه افزود:تشکیل کمیته اعتبار بخشی دانشگاه و صدور ابلاغ اعضا توسط رییس این دانشگاه، تشکیل جلسات منظم و بررسی استانداردها، تشکیل تیم مدیریت اجرائی برای اجرا و خودارزیابی استانداردهای اعتبار بخشی موسسه‌ای با حضور خبره‌ترین و بهترین کارشناسان معاونت‌های مختلف و پیگیری مستمر و کار شبانه‌روزی در چند ماه گذشته، برگزاری چندین جلسه آموزشی برای کارکنان و اعضای هیأت علمی و اختصاص بودجه‌های مورد نیاز برای تکمیل استانداردها، از جمله مواردی بود که در فرآیند انجام کار صورت گرفت.

خواجه میرزایی با تشکر ویژه از رییس، معاونین و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه خصوصاً دکتر واحدی - دکتر کلالیان - دکتر امامیان - دکتر اسدی و همچنین محمدیون، از تمامی اعضای تیم اجرائی و همه کارشناسان ستادهای دانشگاه قدردانی کرد و افزود: فعالیت امروز ما مثال قلعه کوه یخی است که حمایت و پشتیبانی تعداد زیادی از همکاران را که خالصانه در مستندسازی و خود ارزیابی همکاری داشته دیده نمی‌شوند را نمایش می‌دهد.

 شایان ذکر است  اعضای تیم ارزیابی از مستندات تهیه و ارسال شده به وزارت بهداشت که منظم و به صورت فایل‌های الکترونیک تهیه و ارائه شد، قدردانی کردند.

به منظور بررسی و جمع‌بندی و مشاهده نحوه تحقق استانداردها در حیطه‌های مختلف، اعضای تیم ارزیابی به همراه  مسؤولان دانشگاه به سایتی که برای نمایش مستندات آماده شده بود مراجعه و در ابتدا با بررسی مستندات و مصاحبه با کارشناسان، توضیحات لازم را دریافت و سپس با مراجعه به واحدهای مختلف، بخش‌ها، دانشکده‌هاو بیمارستان‌ها، ضمن بازدید از نحوه اجرای استانداردها، با کارکنان، مراجعین، دانشجویان و اعضای هیأت علمی مصاحبه و فرایند ارزیابی را تکمیل کردند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.