یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۷

قرآن وعترت:

یک روز تا برگزاری بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت

جشنواره

۲۷ فروردین مرحله دانشگاهی بخش کتبی جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت به صورت همزمان در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود.

جشنواره

به گزارش مفدا، بخش کتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت در بخش دانشگاهی ۲۷ فروردین از ساعت ۱۰ تا ۱۲ به صورت سراسری در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور برگزار می‌شود.

تا کنون ۵۶ هزار نفر در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند که ۴۶ هزار نفر از آنها متقاضی شرکت در بخش کتبی این جشنواره هستند.

در بخش کتبی(معارف قرآنی و سیره معصومین) سؤالات به صورت تستی و تشریحی خواهد بود و تعداد سوالات در مرحله دانشگاهی در بخش تستی۵۰ سوال و در بخش تشریحی ۲ سوال خواهد بود و در مرحله سراسری تعداد سوالات در بخش تستی۵۰ سؤال و در بخش تشریحی ۴ سؤال است. هر سؤال تستی ۳ نمره داشته و به ازاء هر سه پاسخ نادرست، یک پاسخ درست حذف خواهد شد.

در هر رشته حد نصاب لازم جهت راهیابی به مرحله سراسری کسب نمره حداقل ۱۲۰ از ۱۵۰ نمره سوالات تستی خواهد بود. اولویت در رتبه بندی متسابقین با توجه به سوالات تستی است و در صورت به تساوی رسیدن امتیاز دو یا  بیش از دو نفر از شرکت کنندگان در هر رشته، سوالات تشریحی تصحیح خواهد شد. ضمناً چنانچه پس از تصحیح سؤالات تشریحی باز هم امتیازات دو یا بیش از دو نفر از شرکت کنندگان یکسان باشد، تعیین رتبه برتر پس از اخذ آزمون کتبی مجدد و یا شفاهی صورت می‌پذیرد.

سهمیه هر دانشگاه در هر رشته جهت معرفی به مرحله سراسری در بخش کارکنان و دانشجویان به ازاء هر ۵۰نفر ثبت نام کننده در آزمون یک نفر و در بخش اساتید به ازاء هر ۵ نفر ثبت نام کننده در آزمون یک نفر مشروط به کسب حد نصاب مربوطه است. آزمون مرحله سراسری در روز سه شنبه ۲۷ فروردین ماه ۹۸ راس ساعت ۱۱ صبح بطور همزمان و منطقه‌ای در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.درباره مطالب پیش بینی نشده در این آیین نامه، تصمیم گیری دبیرخانه دائم جشنواره، با رعایت اصول حاکم بر آیین نامه، نافذ است.

 ثبت نام در این بخش از جشنواره تا ۲۷ فروردین ادامه دارد. برای ثبت نام اینجا کلیک کنید.

فایل منابع بخش کتبی  را از لینکهای زیر دریافت کنید.

آشنایی با احادیث اهل بیت

احکام پزشکی

پرسمان قرآنی

ترجمه وتفسیر قرآن

آشنایی با سیره معصومین

آشنایی با نهج البلاغه

مفاهیم صحیفه سجادیه

آشنایی با سیره معصومین

حفظ موضوعی

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.