دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸

دارنده مدال برنز المپیاد همگانی وزارت بهداشت در رشته فریزبی:

تک بعدی بودن، آسیب زیادی به دانشجویان وارد می‌کند/اقدام وزارت بهداشت در همگانی کردن ورزش در میان جامعه پزشکی ستودنی است

معروفی

دارنده مدال برنز چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر وزارت بهداشت در رشته فریزبی و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: خیلی از دانشجویان علوم پزشکی فعالیت‌های تک بعدی دارند و صرفا به فراگیری درس در محیط دانشگاه می‌پردازند که همین امر مشکلاتی برای آنها در آینده بوجود می‌آورد.

فاروق معروفی دانشجوی کارشناسی ارشد هماتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به اینکه در همه ادوار المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت در رشته فریزبی شرکت کرده‌ام، گفت: در دور نخست المپیاد مقام دوم را در ماده پرتاب دقت کسب کردم اما در دور دوم نتوانستم عنوان اول تا سومی را کسب کنم. در این دوره از المپیاد که از سطح فنی بسیار بالایی برخوردار بود توانستم در ماده زمان پرواز مدال برنز را از آن خود کنم.

وی گفت: کیفیت مسابقات امسال نسبت به سالهای گذشته به مراتب بالاتر بود و خوشبختانه همه ساله بر روند کیفیت رقابت‌ها افزوده می‌شود. در دور نخست المپیاد به دلیل اینکه دانشجویان آشنایی چندانی با رشته فریزبی نداشتند و داوران قوانین را به دانشجویان آموزش می‌دادند، سطح کیفی مسابقات چندان بالا نبود اما هر سال این کیفیت بیشتر از قبل می‌شود. امسال حریفان در ماده‌های مختلف قوی ظاهر شدند و برخی بازیها در حد تیم ملی بود و مشخص بود مربیان به ورزشکاران نکات آموزشی و تکنیک‌های مختلف را انتقال داده‌اند.

معرفی با اشاره به اینکه به دلیل علاقه‌ای که به فریزبی داشتم، به این ورزش روی آوردم و در همه ادوار المپیاد همگانی حضور داشتم، گفت: تمرینات زیادی برای حضور در المپیاد داشتم. ضمن اینک من مربی بخش بانوان رشته فریزبی دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستم که امسال مقام نخست را کسب کردند.

نفر سوم رشته فریزبی در چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دانشجویان علوم پزشکی تمایل چندانی به ورزش ندارند، گفت: برگزاری همین المپیادهای ورزشی بهانه‌ای است تا دانشجویان حداقل در مدت یک هفته گردهم آیند و علاوه بر تبادل فرهنگی، بیشتر به فعالیت‌های ورزشی گرایش یابند. اقدام وزارت بهداشت در همگانی کردن ورزش در میان جامعه پزشکی اقدام پسندیده‌ای است.
معروفی با اشاره به اینکه باید ورزش‌های همگانی مثل دارت، روبیک، فریزبی، فوتبال رو میزی و... را در خوابگاه‌های دانشجویی ترویج دهیم، گفت: ورزش همگانی ورزش مقرون به صرفه و ارزانی است و دسترسی آن برای همه نسبتا آسان است و نیازی به سالن و محل تمرین ندارند، از این رو باید در همه خوابگاه‌های دانشجویی این امکانات و تجهیزات برای دانشجویان مهیا باشد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.