دوشنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد:

به همه دانشجویان متقاضی اسکان، خوابگاه داده‌ایم/بهسازی و بازسازی خوابگاه‌های قدیمی دانشگاه طی دو سال اخیر

امیر صالح مقدم مدیر داشجویی دانشگاه مشهد

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه هیچ دانشجویی پشت لیست انتظار برای اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی نداریم، گفت: برای همه دانشجویان متقاضی اسکان، خوابگاه فراهم کرده‌ایم.

امیر صالح مقدم در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود:تمامی خوابگاه‌های این دانشگاه دولتی است و هیچ خوابگاه استیجاری و بخش خصوصی نداریم. ما به همه دانشجویان متقاضی خوابگاه، اسکان داده‌ایم و حتی دانشجویان شهریه پرداز هم که متقاضی خوابگاه بوده‌اند را اسکان داده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه ۲۳۰۰ دانشجوی در خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد اسکان داده شده‌اند، گفت: از این تعداد ۶۵ درصد از دانشجویان دختر و الباقی پسر هستند.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بهسازی و نوسازی برخی از خوابگاه‌های دانشجویی را از مهم‌ترین برنامه‌های حوزه دانشجویی در این دانشگاه طی سالهای ۹۶ تاکنون عنوان کرد و گفت: با توجه به اقدامات بهسازی که در برخی از خوابگاه‌ها کرده‌ایم، تلاش کرده‌ایم سطح قابل قبول تری از کیفیت هتلینگ و خدمات اسکان را برای دانشجویان فراهم کنیم.

ترمیم و بازسازی بزرگترین خوابگاه‌های قدیمی دخترانه و پسرانه دانشگاه طی دو سال گذشته

صالح مقدم افزود: در تابستان ۹۷ به ترمیم و بازسازی بزرگترین خوابگاه قدیمی دانشگاه پرداختیم. خوابگاه پسرانه را با اعتبار ۴ میلیارد تومان بازسازی کردیم که از جمله می‌توان به نوسازی دو موتورخانه، تجهیزات سیستم گرمایشی و شوفاژ و خریداری یخچال اشاره کرد. همچنین در سال ۹۶ مبادرت به بازسازی قدیمی ترین خوابگاه دخترانه خود با ظرفیت ۶۰۰ نفر کردیم. تابستان سال ۹۶ این خوابگاه قدیمی تحت عنوان بهارستان یک را کاملا بازسازی کردیم و تاسیسات و موتورخانه این خوابگاه را کاملا مجهز کردیم. همچنین نسبت به رنگ آمیزی اتاق‌ها، تعویض موکت، نوسازی یخچالها و خریداری تلویزیون نیز اقدام کردیم و با این اقدامات حداقل سی سال مفید به عمر خوابگاه‌های دانشگاه افزوده شد.

سمپاشی خوابگاه‌های دانشجویی در ایام نوروز

وی با اشاره به اینکه در تعطیلات نوروزی، سمپاشی تمامی خوابگاه‌های دانشجویی طی ۱۴ روز انجام شد، اظهار کرد: همچنین تمامی خوابگاه‌ها بعد از سمپاشی مورد شست و شو و نظافت قرار گرفت.

صالح مقدم با اشاره به وجود هفت بلوک خوابگاهی برای اسکان دانشجویان این دانشگاه گفت: ۴ خوابگاه دخترانه و دو خوابگاه پسرانه و یک بلوک خارج از پردیس دانشجویی کار اسکان دانشجویان دختر و پسر را برعهده دارند.

صالح مقدم درخصوص خدمات تغذیه‌ای در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حوزه تغذیه به همه دانشجویانی که متقاضی هستند خدمات نهار را با قیمت مصوب وزارتخانه ( ۱۳۰۰ تومان) ارایه می‌دهیم. در هر وعده غذایی سه منوی غذایی وجود دارد و دانشجویان می‌توانند منوی مورد علاقه خود را انتخاب کنند. ضمن اینکه با متخصصان تغذیه و طب سنتی هماهنگ کردیم که برنامه غذایی مورد نیاز یک دانشجو در طول یک هفته به خوبی لحاظ شود و مقدار گوشت قرمز، سفید، مواد لبنی، میوه و سبزیجات به نسبت استاندارد و بر اساس هرم غذایی مناسب توزیع شود. همین امکانات برای صبحانه و شام دانشجویان نیز وجود دارد. سه نوع صبحانه و سه منوی شام برای دانشجویان خوابگاهی داریم.

طبخ غذا در دانشگاه به صورت صنعتی است

وی با اشاره به اینکه سلف سرویس دانشگاه ظرفیت ۳۶۰۰ نفر دانشجو را دارد، گفت: تقریبا طبخ غذا در دانشگاه به صورت صنعتی است و با خریداری دستگاه‌ها و تجهیزات صنعتی، سعی کرده‌ایم غذای استاندارد و بهداشتی به دانشجویان ارایه دهیم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حوزه حمل و نقل دانشجویی نیز تدابیری اندیشیده شده که همه دانشجویان خوابگاهی از امکانات رایگان سرویس دانشجویی بهره مند شوند. سرویس‌های دانشجویی هر روز از محل پردیس دانشگاه تا بیمارستان‌های آموزشی و دانشکده‌ها به صورت رایگان در قالب اتوبوس به دانشجویان خدمات رسانی می‌کنند.

صالح مقدم در خصوص خدمات بخش وام‌های دانشجویی گفت: همه اعتبارات تخصیص شده در قالب وام در جدول زمانی مناسب به دانشجویان اعطاء شده است به گونه‌ای که دانشجوی متقاضی وام که پشت لیست انتظار باشد و محروم از خدمات وام، نداریم. در حوزه خدمات رفاهی، اسکان، تغذیه، حمل و نقل و اعطای وام خوشبختانه دانشگاه به لحاظ کمی وکیفی از سطح قابل قبولی برخوردار است .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.