سه‌شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴

اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی جهرم برگزار کرد:

نشست روساي ادارات مشاوره منطقه جنوب و ساير روساي مناطق كشور

نشست روسای اداره مشاوره جنوب کشور- جهرم-

روسای ادارات مشاوره منطقه جنوب کشور طی یک گردهمایی در دانشگاه علوم پزشکی جهرم به بررسی چالش ها و معضلات موجود پرداختند.

به گزارش مفدای دانشگاه علوم پزشکی جهرم؛

این دانشگاه براي اولين بار ميزبان روساي ادارات مشاوره منطقه جنوب كشور و روساي ادارات مشاوره مناطق كشور شد.

اين نشست دو روزه كه در سالن كنفرانس شهيد ايرانمنش پرديس دانشگاه برگزار شد اداره مشاوره و سلامت روان دانشجويي دانشگاه ميزبان  دو طيف اصلي از روساي ادارات مشاوره منطقه جنوب  و ساير روساي مناطق كشور بود  و در آن به اهميت بحث مشاوره در محيط هاي دانشگاهي و چالش ها و اختلالات موجود در ميان دانشجويان همچنين  ارائه  راهكارها و راهبردها  پرداخته شد.

در اولين روز از اين نشست كه طي آييني افتتاح گرديد رياست دانشگاه، جناب آقاي دكتر رئوفي، معاون فرهنگي و دانشجويي، حاج آقا دست داده،  نيز حضور به هم رساندند.

اين كارگاه راس ساعت ۸ صبح پس از تلاوت آياتي چند از كلام ا... مجيد و اجراي سرود ملي رسما آغاز گرديد.

در ابتدا دكتر رئوفي ضمن عرض خيرمقدم حضور ميهمانان و مدعوين به ايراد سخناني كوتاه در خصوص ميزان اهميت و ارزشمندي مبحث مشاوره در منظر خود پرداخت.

رئيس دانشگاه علوم پزشكي جهرم  در ادامه ازتلاش مستمر و فعاليت مضاعف كاركنان اداره مشاوره تقدير به عمل آورده كه با تلاش بي وقفه، خود موارد آسيب پذير را شناسايي و تحت مراقبت قرار داده اند.

حجت الاسلام و المسلمين دست داده معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نيز ميهمانان را مورد خطاب قرار داد و مشاوران را سفيران سلامت ناميد و ارزشمندي كار مشاوره را به آرام كردن قلب انسانها همانند دانست.

در ادامه سركار خانم كريمي مدير كل اداره مشاوره مركزي و ميهمان  مدعو از وزارت بهداشت به ايراد سخناني پرداخت و طي ان به ذكر مواردي همچون تبعات متقابل دوري دانشجويان  از منزل و خانواده و تاثيري كه ايشان خواهد داشت پرداخت و افزود:  قريب ۲۴% از جمعيت دانشجويان كشور دچار اختلال هستند و اين آمار عمق فاجعه اي را مي رساند كه تصميمات مهم و زود به هنگامي را مي طلبد.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.