جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:

راه‌اندازی انجمن‌های ورزشی به توسعه ورزش در دانشگاه‌های علوم پزشکی کمک می‌کند

پرواسی

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در راستای تشکیل انجمن‌های ورزشی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را گامی مهم در راستای توسعه ورزش خواند و گفت: با راه‌اندازی این انجمن‌ها و مشارکت دادن دانشجویان در این انجمن‌ها، بهتر می‌توان به گسترش ورزش در دانشگاه‌ها کمک کرد.

یونس پرواسی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: شیوه نامه تشکیل انجمن‌های ورزشی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده و در این مسیر دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اسفند ماه نسبت به تشکیل انجمن ورزش‌های همگانی و قهرمانی در دانشگاه اقدام کرد و تلاش داریم در سایه تشکیل این انجمن در دانشگاه، برنامه‌های ورزشی دانشگاه را با مشارکت دانشجویان هدفمندتر کنیم .

وی خاطرنشان کرد: قطعا اگر  فعالیت‌های تربیت بدنی و ورزشی مثل دیگر  فعالیت‌های فرهنگی، علمی و هنری در دانشگاه‌ها در قالب انجمن‌ها یا کانون‌ها شکل گیرد، بهتر می‌توان نسبت به فعالیت‌های مختلف تصمیم‌گیری کرد.
پرواسی در خصوص برنامه‌های محوری ورزش دانشگاه علوم پزشکی اردبیل در سال ۹۸ گفت: همانند سالهای گذشته اسفند ماه، تقویم ورزشی دانشگاه را بر اساس تقویم وزارتی تدوین کردیم و در سال جاری به مناسبت‌های مختلف از جمله هفته تربیت بدنی، هفته خوابگاه‌ها، دهه فجر، هفته جوان، هفته سلامت، گرامیداشت آزاد سازی خرمشهر، اعیاد و مناسبت‌های مختلف برنامه‌های متنوع ورزشی برای دانشجویان، کارکنان و اساتید در نظر گرفته‌ایم.
وی تاکید کرد: برنامه‌های ورزشی دانشگاه در سه محور قهرمانی، همگانی و فعالیت‌های ورزشی گروهی تنظیم شده است.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به پیش رو بودن هفته خوابگاه‌های دانشجویی که اردیبهشت ماه امسال همزمان در سطح دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، گفت: برای هفته خوابگاه‌ها، مسابقات ورزشی  در دو بخش دانشجویان دختر و پسر به صورت جداگانه در رشته‌های ورزشی طناب کشی، طناب زنی. دارت، فوتبال دستی، فریزبی برگزار خواهد شد.

پرواسی افزود: همچنین به مناسبت هفته جوان، مسابقات ورزشی در رشته‌های قهرمانی شطرنج، بدمینتون، تنیس روی میز، دوومیدانی و آمادگی جسمانی برای دانشجویان دختر و پسر طبق تقویم ورزشی در نظر گرفته‌ایم که قطعا برگزاری این مسابقات در توسعه ورزش قهرمانی در سطح دانشگاه کمک می‌کند.

وی انجام فعالیت‌های ورزشی گروهی از جمله کوهنوردی و پیاده روی را از جمله برنامه‌های محوری دانشگاه عنوان کرد و گفت: سه الی چهار برنامه پیاده روی برای دانشجویان تدارک دیده‌ایم که در قالب این برنامه، دانشجویان دور دریاچه شورابیل را با پای پیاده طی می‌کنند که بدون شک این فعالیت‌های ورزشی باعث ارتقای سطح نشاط و پویایی دانشجویان می‌شود.

پرواسی همچنین به برگزاری لیگ فوتسال درون دانشگاهی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اشاره کرد و گفت: مسابقات لیگ فوتسال درون دانشگاهی مدت زیادی است که در دانشگاه برگزار می‌شود. همچنین مسابقات والیبال نیز به صورت لیگی در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار می‌شود و هدف ما صرفا ترویج ورزش همگانی در میان دانشجویان نیست بلکه تلاش داریم ورزش قهرمانی از جمله رشته‌های تک رشته‌ای و پرطرفدار مثل فوتسال، والیبال را در میان دانشجویان گسترش دهیم تا دانشجویان نسبت به فعالیت در  این رشته‌ها نیز ترغیب شوند.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به موفقیت نسبی تیم فوتسال دانشگاه در مسابقات فوتسال وزارت بهداشت گفت: تیم فوتسال دانشگاه در شش دوره مسابقات قهرمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی حضور داشته که در آخرین دوره آن که سال گذشته در خزرآباد برگزار شد، موفق به مقام سوم شد و تلاش داریم با تقویت لیگ درون دانشگاهی، رشته مهیج فوتسال را در دانشگاه بیش از پیش در میان دانشجویان ترویج دهیم.

وی در پایان ضمن تشکر از دکتر اخوان اکبری ریاست دانشگاه و همچنین دکتر بهروز دادخواه معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به واسطه حمایت‌های خود از ورزش دانشگاه گفت: حمایت‌های این عزیزان در اشاعه ورزش همگانی و قهرمانی در دانشگاه ستودنی است و اگر حمایت‌های آنان نبود، نمی‌توانستیم به خوبی نسبت به ترویج و اشاعه ورزش در سطح دانشگاه اقدام کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.