چهارشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۲

بسیج جامعه پزشکی البرز محکوم کرد

بسیج جامعه پزشکی البرز محکوم کرد

سازمان بسیج جامعه پزشکی استان البرز، در محکومیت دولت آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست سازمان‌های تروریستی بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش مفدا البرز،متن این بیانیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای بزرگ ملت و انقلاب اسلامی ایران است که علاوه بر حفظ امنیت و مسائل دفاعی، در عرصه‌های دیگر، همچون سازندگی، عمران، خدمت‌رسانی به محرومان، مسائل فرهنگی و هنری و تولید فکر انقلابی، نقش‌آفرینی می نماید و براساس اصل۱۵۰ قانون اساسی یکی از نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است که در چهل سال گذشته با تمام وجود از ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی پاسداری نموده است و مصداق این جمله رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) قرار گرفته است که فرمودند: "جمله‌ی معروف امام (رحمه‌الله) مبنی بر اینکه «اگر سپاه نبود کشور هم نبود» به این دلیل بود که سپاه، شجره‌ی طیبه‌ای است که از هویت آن، ایمان و حرکت انقلابی و جهادی می‌تراود و حفظ کشور و انقلاب نیز منوط به استمرار این عنصر مهم است."

با توجه به برکات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در طول چهل سال گذشته انقلاب اسلامی و با نگاه به اینکه اساس مشکل استکبار جهانی، وجود جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی ایران است؛ دشمن بخصوص استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار، بارها به بهانه های واهی درصدد ضربه زدن به این رکن رکین انقلاب بر آمده، با      روش های مختلف اعم از تخریب، ترور، تحریم و ... مورد هجمه و حمله قرار داده است.

این اولین باری است که نیروی رسمی یک کشور، یک سازمان تروریستی نامیده می شود. این در حالی است که تشکیل سپاه و فعالیت های آن نه تنها هیچ تناقضی با مفاهیم حقوق بین الملل ندارد، بلکه همپوشانی هم دارد. تشکیل نیروی نظامی رسمی از صلاحیت هایی است که حقوق بین الملل تحت عنوان حاکمیت سرزمینی برای    دولت ها در نظر گرفته و به رسمیت شناخته است. بنابر حقوق بین الملل و اصل حاکمیت سرزمینی، این اختیار و اراده قانونی کشورها است تا قانون گذاری در مورد تشکیل نهادهای نظامی و تعیین کارویژه های هریک را پیگیری، مصوب و اجرا نمایند.

این مضحک است که اولین و بزرگترین حامی تروریست در دنیا، یک نیروی دفاعی و عامل امنیت منطقه در مقابل حملات تروریستی را تروریست اعلام می کند. اما این اقدام سبکسرانه برای ایران اسلامی تازگی چندانی ندارد و ملت ایران ۴۰ سال است که با این اقدامات آمریکا روبروست و برایشان رفتار جدیدی نیست. بزرگ ترین تجربه ایران در این ۴۰ سال، ایستادن در مقابل ظالمان و مستکبران عالم بوده است و به خوبی توانسته است با همین ایستادگی، معادلات بین المللی را تغییر دهد. ایران یک کشور غنی و ریشه دار و متمدن و قدرتمند و دارای نفوذ در معادلات جهانی است، که لایه های نفوذش مخصوصا در منطقه انکارناپذیر است و این اقدام، قطعا تبعات سنگینی برای آمریکا خواهد داشت.

ما بسیجیان جامعه پزشکی استان البرز ضمن محکوم کردن این اقدام، اعلام می‌کنیم امنیت ملی ملت ایران و نیروهای مسلح آن جزو خطوط قرمز کشور بوده و از دولت جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان مجلس شورای اسلامی می خواهیم مطابق سیاست‌های نظام جمهوری اسلامی ایران، اقدامات مقابله به مثل را عملیاتی و در دستور کار قرار دهند، تا از اقدام بی‌جا و احمقانه خود پشیمان شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.