پنجشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۲

برگزاری مراسم اولین دوره فارغ التحصیلی دانش آموختگان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز

برگزاری مراسم اولین دوره فارغ التحصیلی دانش آموختگان رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز

دکتر حسین کریم :اصل پزشکی اخلاق است و اگر اخلاق حرفه ای و پزشکی رعایت نشود ضربه ی سنگینی به جامعه پزشکی و از مهم تر به باورهای مردم وارد می شود.

به گزارش مفدا البرز، عصر امروز مراسم فارغ التحصیلی اولین دوره دانش آموختگان رشته ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز با حضور سرپرست دانشگاه ومعاون دانشجویی وفرهنگی و مسئولین ,اساتید و والدین دانش آموختگان در محل دانشکده پزشکی برگزار شد.

دکتر حسین کریم سرپرست دانشگاه در مراسم فارغ التحصیلی اولین دانش آموختگان رشته ی پزشکی دانشگاه ضمن تبریک و خیر مقدم به دانش آموختگان و خانواده های ایشان اظهار داشت :شما عزیزان که تا دیروز به عنوان دانشجو در کسب علم قدم برمیداشتید امروز به عنوان همکاران  پرتلاش ما در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی البرز هستید .

وی ضمن خیر مقدم و تبریک به خانواده های اولین دوره فارغ التحصیلان دانش آموختگان رشته ی پزشکی  از تلاش ها و زحمات بی شائبه ی آنان در پروراندن فرزندانی که توانستند با پشتکار و سخت کوشی فرد مفید و تاثیر گذاری برای کشور خود باشند تقدیر کرد و همچنین اساتید و مربیان دانشگاه را   والدین دوم این عزیزان دانست و ضمن قدردانی از تلاش آنان این مهم را تبریک گفت.

وی به  فارغ التحصیلان دانش آموختگان رشته پزشکی خدا قوت گفت که با همه ی دشواریها توانستند دوران طولانی تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارند.

دکتر کریم ضمن ابراز خوشحالی از حضور در مراسم فارغ التحصیلی اولین دوره ی دانش آموختگان رشته ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی البرز اظهار داشت:فصل جدیدی در زندگی شما عزیزان رقم خورده است و از امروز به بعد شما از هرآنچه آموخته اید قرار است در خدمت به جامعه به کار بگیرید.

سرپرست دانشگاه با اشاره به اینکه پزشک شدن مهم نیست بلکه پزشک موفق و درخشان بودن اهمیت دارد توصیه کرد رکن اصلی برای کسب این مهم توکل به خدا و یاری جستن از خداست که یک پزشک حاذق و خوب هرگز  یاد خدا را فراموش نمی کند.

دکتر کریم با اشاره به اینکه کسب علم برای یک پزشک هرگز تمام نمی شود تصریح کرد : به طور حتم روزی که مطالعه و کسب علم را کنار بگذارید راه پزشک موفق بودن را بر خود بسته اید چرا که پزشک حاذق و خوب همواره باید بیاموزد و تجربه کند تا بتواند بهترین خدمت را به مردم  ارائه کند.

وی داشتن اعتماد به نفس صحیح را یکی دیگر از موارد پزشک موفق شدن دانست و گفت : می بایست خودتان را باور داشته باشید تا راه موفقیت برای شما هرگز تمام نشود.

دکتر کریم بر اخلاق پزشکی تاکید کرد و تصریح کرد:اصل پزشکی اخلاق است و اگر اخلاق حرفه ای و پزشکی رعایت نشود ضربه ی سنگینی به خودتون ,جامعه پزشکی و از مهم تر به باورهای مردم وارد می شود.

وی ادامه داد : پزشکی فراتر از خیلی از حرفه های دیگر در جامعه قلمداد می شود و این ایجاب می کند  پزشکان نسبت به رفتار ,گفتار و عملکرد خود باحساسیت بیشتری نگاه کنند چرا که باعث اعتبار برای خود و جامعه پزشکی می شود.

دکتر کریم در ادامه به کارگروهی تاکید تاکید کرد و اظهار داشت:پزشکان می بایست به انجام کار تیمی اعتقاد داشته باشند و دیدگاه جامعه نگر را در خود تقویت کنند.

مراسم اولین دوره ی فارغ التحصیلی رشته ی پزشکی دانشگاه با  30 نفر دانش آموخته ی این رشته برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم دانش آموختگان  با قرائت سوگند نامه ی پزشکی فعالیت پزشکی و خدمت رسانی به مردم شریف را به طور رسمی آغاز کردند.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.