پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۶

دکتر موگهی: وجود شهدای گمنام در دانشگاه باید باعث شود همواره از سجایای اخلاقی این بزرگواران تاسی کنیم

جلسه امر به معروف اهواز 88%

چهارشنبه 15 دی ماه 95، هفتمین جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر و چهارمین جلسه صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی دانشگاه با حضور دکتر اسماعیل ایدنی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، دکتر علی خدادادی قائم مقام رئیس دانشگاه، دکتر ساسان موگهی معاون فرهنگی و دانشجویی و دبیر جلسه، دکتر عبدالله رفیعی معاون توسعه آموزش دانشگاه، دکتر مهران ورناصری معاون درمان دانشگاه، دکتر منصور آرزومند مشاور رئیس دانشگاه و رئیس اداره بازرسی، ارزیابی عملکرد و پاسخگوئی به شکایات دانشگاه و دیگر اعضاء در محل سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد

دکتر موگهی در این جلسه با گرامیداشت سالروز شهدای دانشجو و سالروزی که دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز بعنوان اولین دانشگاه دولتی افتخار میزبانی 5 شهید گمنام را پیدا کرد، گفت: وجود این شهدای گمنام در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز باید باعث شود که همواره از سجایای اخلاقی این بزرگان تاسی کنیم.


وی تصریح کرد: با بررسی زندگینامه و همچنین وصیت نامه شهدا به سجایای زیبا و بارز اخلاقی آنان از جمله صداقت، مهربانی، مسئولیت پذیری، از خودگذشتگی، وجدان کاری،  سخاوت و شجاعت پی خواهیم برد.


موگهی اذعان داشت: این سجایای اخلاقی باید میزان عمل ما قرار بگیرند و همواره با مقیاس عملکرد خود با این شاخص ها مانع از گمراهی در راه اصیلی باشیم که شهدا به ارمغان آورده اند.


 معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه با اشاره و طرح این سوال که آیا در رفتارهای روزانه، سخنرانی ها و در مطالبی که در رسانه های درج می کنیم  به این اصول پایبند هستیم؟، بیان کرد: بعنوان مثال آیا اینکه هر از چند گاهی بر مزار شهیدی حاضر شویم ولی پس از آن با سخنان نسنجیده، غیر منصفانه و یا کذب خود باعث آزردگی دل انسانی شویم می توانیم ادعا نماییم پیرو خط شهدا هستیم؟ اگر از  شهدا صحبت کنیم ولی از طرف دیگر بیت المال را حیف و میل کنیم یا آبروی کسی را ببریم، آیا می توانیم خود را رهرو راه شهدا بدانیم؟


 موگهی افزود: گرامیداشت این ایام باید در ما مسئولین شور و اشتیاقِ خدمت صادقانه و بی منت به مردم ایجاد کند. فرهنگ شهادت فرهنگی بسیار غنی و عمیق است که هر از چند گاهی یادآوری گوشه ای از آن می توان منجر به تعالی جامعه شود ، از خداوند متعال میخواهم که به همه ما توفیق پاسداری از دستآوردهای خون شهدا و پایبندی به آرمانهای این عزیزان را عطا فرماید.


دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه در ادامه با اشاره به طرح یاوران معروف اذعان داشت: با توجه به اینکه یکی از ارکان مهم و اصلی این طرح، دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه است، با راهنمایی این دفتر، ابتدا این طرح به صورت پایلوت در دانشکده بهداشت انجام شد تا با مشخص شدن مشکلات در جامعه ای محدود، سریع تر و با دقت نظر بیشتر نسبت به رفع آن برآئیم.

وی افزود:  امیدواریم تا پایان سال بازخوردی از این طرح ارائه گردد تا در فاز بعدی این طرح در واحدهای دیگر دانشگاه توسعه پیدا کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه تصریح کرد: در دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز  برای جلوگیری از مشکلات آتی در خصوص تردد دانشجویان، طرح متحدالشکل کردن روپوش مناسب جهت دانشجویان برای ورود در  مراکز بهداشتی و درمانی مطرح شد و این مسئله با طراحی روپوش مناسب با آرم دانشگاه و تأمین اعتبار جهت تهیه دو عدد روپوش سفید و برگزاری مراسمی تحت عنوان جشن روپوش سفید اجرا شد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در پایان با اشاره به استفاده از اتکت برای تکریم ارباب رجوع اظهار کرد: در خصوص تهیه اقلامی برای متمایز کردن دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، باید با توجه به آئین نامه و دستورالعمل هایی که در این خصوص وجود دارد عمل کرد تا اهداف این موضوع که در واقع تکریم ارباب رجوع می باشد، ایجاد گردد و لازم است در این خصوص نیز نظارت لازم صورت گیرد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.