شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۳

دانشجوی فعال جهادی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

همدلی امدادگران در کمک رسانی به مردم سیل زده کشور مثال زدنی است

همدان

مسؤول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان در گفتگو با خبرنگار مفدا همدان گفت: حس و حال یاری رسانی و همدلی مردم و امدادگران در این مناطق سیل زده بسیار زیبا بود و روحیه دوستان ما نیز در کنار دیگر امدادگران هم با طراوت و پر انرژی بود.

«رضا حیدری» مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان که به تازگی به منظور کمک رسانی به مردم مناطق سیل زده استان لرستان سفر کرده بود در گفتگو با مفدا همدان اظهار داشت: همراه با چند تن از دانشجویان فعال در بسیج دانشگاه به صورت خودجوش به و با وسیله شخصی برای یاری رسانی به مردم این منطقه اقدام کردیم.

وی در ادامه با تشریح شرایط و وضعیت این شهر بیان داشت: متاسفانه شهر پلدختر در دره واقع شده و وضعیت آن طوری است که علاوه بر همه مشکلات موجود، ورودی های شهر نیز شرایط نامطلوبی دارند.

حیدری بیان داشت: در پلدختر منطقه ای به نام خانه های سازمانی وجود دارد که ما طی این چند روز با حضور در این منطقه مسکونی به خدمت رسانی به مردم این شهر پرداختیم و تلاش کردیم تا یاری رسان مردم این منطقه سیل زده باشیم.

وی همچنین با اشاره به اینکه شهر پلدختر خالی از سکنه شده، جوانان از شهر رفته و تنها برخی از مردم برای پاک سازی خانه های در گل فرو رفته خود تلاش می کنند یادآور شد: با حضور و تلاش شبانه روزی همه ارگان های خدمات رسان در منطقه اعم از ارتش، سپاه، بسیج، هلال احمر و آتش نشانی خیابان ها و کوچه های شهر در حال بازگشایی هستند.

مسئول سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه ضمن ابراز تاسف از عدم حضور مسئولین شهری در این منطقه یادآور شد: در این شرایط سخت و ناگوار این گروه های مردمی و امدادی بودند که به یاری همنوعان خود شتافته بودند و خبری از حضور مسئولین شهر پلدختر نبود.

وی ادامه داد: در روزهای نخست پس از وقوع سیل در این شهر، علی رغم نیاز مبرم، نیروی انسانی بسیار کم بود اما امروز به لطف مردم شریف و نوع دوست ایران و گروهای امدادی این مشکل مرتفع شده و کمبود نیروی کمک رسان احساس نمی شود.

رضا حیدری با بیان اینکه متاسفانه در این منطقه شاهد بودیم که برخی به دنبال سودجویی هستند و از اقلام ارسالی به مناطق آسیب داده سوء استفاده می کردند اظهار کرد: به اعتقاد من یکی از نیازهای ضروری مردم و دانش آموزان پلدختر، لوازم التحریر و نوشت افزار است چرا که کتاب ها و وسایل مدرسه دانش آموزان این شهر در جریان این حوادث تلخ به کلی از بین رفته و پس از بازگشایی مجدد کلاس های درس، دانش آموزان با مشکلات جدید روبه رو خواهند بود.

وی همچنین به جمع آوری کمک های مالی به همت دانشجویان دانشگاه برای کمک مردم سیل زده کشور نیز اشاره کرد و افزود: با همکاری و همدلی دانشجویان خیر بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، تشکل استاد شهریار، انجمن اسلامی تحکیم وحدت، جامعه اسلامی دانشجویان، کانون قرآن و عترت، کانون فرهنگ، ادب و هنر، کانون مهدویت، کانون خیریه مهرانه و کانون دختران آفتاب مبلغی بالغ بر ۵۰ میلیون ریال جمع آوری و در استان های گلستان و لرستان هزینه شد.

دانشجوی فعال جهادی حاضر در منطقه سیل زده لرستان با بیان اینکه ۱۵ نفر دیگر از دانشجویان این دانشگاه نیز در قالب اردوهای جهادی خودجوش به تازگی به مناطق سیل زده اعزام شده اند اضافه کرد: طی ایامی که در پلدختر حضور داشتیم هر گونه فعالیت و کاری که به مردم آسیب دیده این خطه کمک می کرد را انجام می دادیم.

وی در پایان یادآور شد: حس و حال یاری رسانی و همدلی مردم و امدادگران در این مناطق سیل زده با توجه به اینکه خودجوش و کاری دلی بود بسیار زیبا و روحیه دوستان ما نیز در کنار دیگر امدادگران هم با طراوت و پر انرژی بود.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.