شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۴

کارشناس مسئول اداره مشاوره علوم پزشکی تربت حیدریه؛

راز داری و محرمانه بودن اطلاعات از اصول مهم فعالیت همتایاران است

مشاوره

"سمانه اسحاق زاده" کارشناس مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در مصاحبه با خبرنگار مفدا تربت حیدریه رازداری و محرمانه بودن اطلاعات را مهمترین اصول فعالیت همتایاران سلامت دانست.

 به گزارش مفدا تربت حیدریه، " کارشناس مسئول اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در مصاحبه با خبرنگار مفدا دانشگاه به بیان اهم فعالیت و برنامه های آتی این اداره پرداخت و از مهمترین آنان می توان به سیستم نوبت دهی الکترونیکی اشاره کرد.

سمانه اسحاق زاده که به تازگی به سمت کارشناس و مسئول پایش اداره مشاوره وسلامت روان دانشگاه منصوب شده است دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی بالینی از دانشگاه فردوسی مشهد می باشد. وی روان درمانگرو پژوهشگر،دبیرکارگروه و روانشناس درمانگاه طب تسکینی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه،دبیر کمیسیون سلامت وجمعیت فرمانداری شهرستان و نماینده امور بانوان در معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه می باشد.

خبرنگار مفدا: دانشجویان به چه صورت میتوانند به اداره ی مشاوره دسترسی داشته باشند ؟

سمانه اسحاق زاده:  در حال حاضر دانشجویان به صورت حضوری می توانند با دریافت وقت مشاوره به مجموعه مراجعه نمایند، همچنین یکی از اهداف ما راه اندازی سیستم نوبت دهی آنلاین می باشد که این امر به تسهیل و تسریع امور کمک به سزایی می کند.

خبرنگار مفدا: مشاوران سطح دانشگاه و خوابگاه ها را معرفی نمایید.

سمانه اسحاق زاده:اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه دارای سه مشاور فعال می باشد. ثمانه خضری، محمد جمعه پور و دکتر حسین صافدل به عنوان مشاور مذهبی هفته درمیان با حضور در خوابگاه ها به مشاوره می پردازند.

خبرنگار مفدا: اهم فعالیت های این اداره در ترم جاری چه می باشد؟

سمانه اسحاق زاده :در حال حاضر در حال تدوین رادیوی تخصصی تحت عنوان رادیو مشاوره با هدف  کمک رسانی به طیف گسترده تری از دانشجویان هستیم. دانشجویان و یا همکاران می توانند سوالات خودشان را در حوزه های مختلف  مربوط به مسائل روانشناسی   به ایدی شخصی بنده که تحت عنوان  است ارسال نمایند و به شکل کاملاناشناس و محرمانه محتوای سوال در اختیار متخصصان مربوطه قرار می گیرد و به شکل صوتی در رادیو مشاوره پاسخ داده می شود. هدف این است با توجه به اینکه بسیاری از مشکلات و مسائل روزمره احتمال دارد که در  بین افراد یکسان باشد دانشجویان بیشتری از مشاوره های مرکز بهره مند شوند وهمچنین  افراد زیادی هستند که بنا به دلایل شخصی علاقه ای به مشاوره ی حضوری ندارند و می توانند از مشاوره ی غیرحضوری  استفاده  نمایند.

همچنین قصدداریم پایش سلامت  روان دانشجویان را به صورت آنلاین برگزار کنیم و نشست هایی راتحت عنوان هر دوشنبه با اداره ی مشاوره  از اردیبهشت آینده خواهیم داشت که در هر نشست موضوع خاصی بررسی خواهدشد.

خبرنگار مفدا: وضعیت همتایاران سلامت را در دانشگاه توضیح دهید؟

سمانه اسحاق زاده:  همتایاران افرادی هستند که  باید به شکل نیمه حرفه ای بتوانند کار درمانی انجام دهند بنابراین به دوره های تخصصی زیادی نیاز دارند که در حال حاضر در حال تقویت گروه همتایاران هستیم و برای آن ها دوره هایی را در نظر گرفته ایم که در سه ماهه اول سال 98 به صورت رایگان برگزار خواهد شد و افراد آموزش دیده می توانند به صورت نیمه حرفه ای به فعالیت های روانشناختی بپردازند .

خبرنگار مفدا:وظیفه ی همتایاران سلامت چیست؟

سمانه اسحاق زاده:  وظیفه ی همتایاران در همکاری با ما تخصصی تر از بقیه افراد است به این صورت که افراد در حال آسیب را شناسایی میکنند  خودشان درمرحله ی  اول می توانند مشاوره ی نیمه تخصصی را دراختیار  افراد  قراربدهند وهمکاری انها با اداره ی مشاوره نسبت به دانشجویانی که در امور عمومی با ماهمکاری میکنند بیشتر خواهد بود اما باز هم اصل رازداری و محرمانه بودن اطلاعات همچنان به قوت خودش باقی خواهد ماند .

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.