یکشنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۴

عضو تیم قهرمان مسابقات طناب زنی المپیاد همگانی:

المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت به سمت حرفه‌ای شدن حرکت می‌کند

گروسی

عضو تیم قهرمان مسابقات طناب زنی ماده سرعتی جاگینگ امدادی چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: المپیاد ورزش‌های همگانی به سمت حرفه‌ای شدن حرکت می‌کند و همه تیم‌ها با برنامه و منسجم در مسابقات حضور می‌یابند از این رو هیچ تیمی در حاشیه امنیت قرار ندارد.

حامد گروسی دانشجوی ترم ششم رشته فیزیوتراپی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در قالب تیم طناب زنی دانشگاه  به همراه ایمان کریمیان، علی نوبخت و علی حسام زاده توانستند  در المپیاد ورزش‌های همگانی که اسفند ماه سال گذشته در خزرآباد ساری برگزار شد، در ماده سرعتی جاگینگ طناب زنی رتبه نخست را کسب کنند.

وی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با اشاره اینکه چهارمین المپیاد ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت تجربه دومش در این مسابقات است، خاطرنشان کرد: سال گذشته تیم دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ماده جاگینگ رتبه چهارم در بخش نمایشی کسب کرد اما امسال با تمریناتی که پشت سرگذاشتیم توانستیم مدال طلا را از ان خود کنیم.

گروسی اقدام وزارت بهداشت در برگزاری مستمر المپیاد ورزش‌های همگانی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را ستودنی عنوان کرد و گفت: یکی از اقدامات تحسین برانگیز معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت این است که از سال گذشته المپیاد همگانی برای دانشجویان دختر و پسر به تفکیک در دو بازه زمانی مجزا برگزار می‌شود که همین عامل فرصتی است که دانشجویان علوم پزشکی انگیزه بیشتری برای ورزش داشته باشند و این المپیاد بهترین فرصت است برای دانشجویان که از حالت انفعال خارج شوند و در یک رویداد ورزشی با یکدیگر رقابتی سالم داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه المپیاد ورزش‌های همگانی به سمت حرفه‌ای شدن گام بر می‌دارد، خاطرنشان کرد: در دوره‌های پیشین تیم‌ها از سطح آمادگی مطلوب و تجربه کافی برخوردار نبودند و سطح فنی مسابقات خیلی بالا نبود اما در چهارمین دوره این المپیاد تمام حریفان با برنامه گام به مسابقات گذشتند و کیفیت این دوره از مسابقات از سالهای گذشته به مراتب بالاتر بود که این مساله نشان می‌دهد دانشجویان به ورزش همگانی و این المپیاد اهمیت ویژه‌ای قائل هستند و برای حضور در بزرگترین رویداد ورزشی دانشجویان علوم پزشکی، تمرینات مستمری را انجام می‌دهند.

دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان یکی از دلایل حضور در رشته طناب زنی در مسابقات المپیاد را علاقه و استعداد در این رشته عنوان کرد و گفت: بعد از اینکه در مسابقات طناب زنی درون دانشگاهی موفق به کسب رتبه سوم شدیم، تیم ما را برای حضور در المپیاد انتخاب کردند، تیم طناب زنی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برای حضور در این دوره از المپیاد یک ماه مبادرت به تمرین زیر نظر مربیان کرد و از اینکه توانستیم در چهارمین المپیاد مقام قهرمانی را کسب کنیم بسیار خوشحالیم.

وی با اشاره به اینکه نقطه ضعفی به لحاظ اسکان، تغذیه، در این دوره از المپیاد نبود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه به لحاظ فنی و داوری نیز مشکلی برای ورزشکاران ایجاد نشد و از داوران خوبی برای قضاوت مسابقات دعوت به عمل آمد و همه داوران باتجربه و میدان دیده بودند. تنها نقص برگزاری این مسابقات، با تاخیر برگزار شدن مسابقات بود. مسابقات نسبت به زمان اعلام شده در برنامه، با تاخیر آغاز می‌شد که همین عامل باعث خلل در نظم برنامه‌ها می‌شد که اگر این نقیصه برطرف شود، فکر می‌کنم، هیچ ایرادی به المپیاد وارد نباشد.

گروسی با اشاره به اینکه برگزاری المپیاد های مختلف ورزشی  وهنری، دانشجویان را از حالت انفعال خارج می‌کند و تک بعدی بودن را از آنها دور می‌سازد، گفت: دانشجویان بخصوص علوم پزشکی باید در کنار درس و تحصیل، به فعالیت‌های هنری، فرهنگی و ورزشی بپردازند، باید سلامت روح و جسم در کنار هم محقق شد، از این رو به دانشجویان علوم پزشکی توصیه می‌کنم در طول عمر زندگی دانشجویی خود، حتما فعالیت‌های هنری، فرهنگی، علمی و ورزشی داشته باشند و در المپیادها و مسابقات حضوری فعال داشته باشند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.