دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:

افزایش مشارکت دانشجویان یکی اهداف تشکیل انجمن‌های ورزشی است

علی کمالی تربیت بدنی بوشهر

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، یکی از اهداف اصلی تشکیل انجمن‌های ورزشی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های ورزشی عنوان کرد و گفت: سپردن بخشی از امور ورزشی به دانشجویان، به توسعه ورزش در سطح دانشگاه‌ها کمک می‌کند.

علی کمالی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: شیوه نامه تشکیل انجمن‌های ورزشی به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شده و در این مسیر دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، سال گذشته نسبت به تشکیل انجمن ورزش‌های همگانی و قهرمانی در دانشگاه اقدام کرد و انتخابات برای عضوگیری این انجمن‌ها در حال برگزاری است.تلاش داریم در سایه تشکیل این انجمن‌ها  در دانشگاه، برنامه‌های ورزشی دانشگاه را با مشارکت دانشجویان هدفمندتر کنیم .

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بر لزوم توسعه و ترویج ورزش بخصوص ورزش همگانی در میان دانشجویان تاکید کرد و گفت: واگذاری بخشی از تصمیم‌گیری‌ها در برنامه‌ریزی و اجرای مسابقات ورزشی، تصمیم‌گیری و مشارکت  در خصوص استعدادیابی دانشجویان مستعد در رشته‌های مختلف از فواید تشکیل این انجمن‌های ورزشی است.

وی خاطرنشان کرد: قطعا دانشجویان می‌توانند تصمیم‌گیری‌های خوبی در امور ورزشی دانشگاه خود داشته باشند و در برنامه‌ریزی‌ها کمک حال مسؤولان باشند و ایده‌های جدیدی در راستای توسعه ورزش‌های همگاین و قهرمانی بدهند و استعدادهای ورزشی را شناسایی و به مسؤولان تربیت بدنی معرفی کنند.

کمالی اظهار کرد:  خلاء انجمن‌های ورزشی در دانشگاه‌ها محسوس بود و قطعا فعالیت منسجم و هدفمند انجمن‌های ورزشی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی به رونق و توسعه ورزش همگانی و قهرمانی کمک شایانی می‌کند.

رئیس اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  اقدام معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در راستای تشکیل انجمن‌های ورزشی در سطح دانشگاه‌های علوم پزشکی را گامی مهم در راستای توسعه ورزش خواند و گفت: با راه‌اندازی این انجمن‌ها و مشارکت دادن دانشجویان در این انجمن‌ها، بهتر می‌توان به گسترش ورزش در دانشگاه‌ها کمک کرد.

وی با اشاره به اینکه فراخوان به منظور ثبت نام برای عضویت در انجمن‌های ورزشی در دانشگاه انجام شده است، گفت: انتخابات برای عضویت در این انجمن‌ها در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در حال برگزاری است.

کمالی با اشاره به برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های پیاده روی در سال جاری گفت: به مناسبت هفته سلامت و در راستای توسعه سلامت و ترویج ورزش همگانی، پیاده روی با حضور دانشجویان دختر و پسر و همچنین کارکنان دانشگاه برگزار خواهد شد که البته هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نشده است. همچنین به مناسبت هفته جوان، برنامه پیاده روی با حضور دانشجویان دختر و پسر ۳۰ اردیبهشت ماه امسال برگزار خواهد شد که قطعا بااستقبال چشمگیری مواجه خواهد شد.

کمالی با پیش رو بودن هفته خوابگاه‌ها گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته، برنامه‌های ورزشی متنوعی در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بخصوص در بخش ورزش همگانی برگزار خواهد شد. برگزاری مسابقات در رشته‌های مختلف ورزش همگانی از جمله برنامه‌های محوری ما در حوزه ورزش دانشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: اینکه ما بتوانیم دانشجویان علوم پزشکی را از حالت انفعال خارج کنیم و به سمت و سوی ورزش هدایت کنیم، قطعا می‌تواند به توسعه ورزش در سطح دانشگاه کمک کند.فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه به سلامت روح و جسم دانشجویان کمک می‌کند. دانشجویان علوم پزشکی، طلایه داران و آینده سازان نظام سلامت هستند و باید خودشان در وهله نخست از لحاظ روحی و جسمی در وضعیت خوبی بسر ببرند تا در آینده بتوانند در جامعه به مردم خدمت کنند و بهترین راه و مسیر نشاط و شادابی و  رسیدن به روح و جسم سالم، ورزش است.

کمالی با اشاره به وجود امکانات و تجهیزات ورزشی مناسب از جمله  دو سالن ورزشی و استخر برای استفاده دانشجویان گفت:توسعه ورزش در سطح خوابگاه‌های دانشجویی نیز یکی از برنامه‌ها و رویکردهای ما در سال جاری است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.