چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴

به همت اداره مشاوره و سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه؛

نخستین نشست از سلسله نشست های دنیای روان برگزار شد

نشست

نخستین نشست از سلسله نشست های دنیای روان تحت عنوان "یک عاشقانه ناب" با حضور ابوالفضل سعادتی ، مشاور خانواده، در سالن همایش های ابن سینا برگزار شد.

به گزارش مفدا تربت حیدریه نخستین نشست از سلسله نشست های دنیای روان تحت عنوان "یک عاشقانه ناب" با حضور ابوالفضل سعادتی ، مشاور خانواده، با محوریت آگاهی،تصمیم گیری و زندگی در سالن همایش های ابن سینا برگزار شد.

دکتر محمد قربانی،معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه،  با حضور در جمع دانشجویان گفت:با توجه به اینکه یک سری از اساسی ترین تصمیمات ما ارتباطی انکارنشدنی با مقوله ازدواج دارد برآنیم تا کارگاه های بیشتری در این زمینه برگزار شود.

وی افزود: از چالش هایی که نسل جدید ما با آن روبه رو است میتوان به تغییر در شکل تدوام و پایداری روابط اشاره کرد به عبارت دیگر نسل امروز ما هر چقدر در آراستگی ظاهری موفق بوده اند در تعهد و وفاداری ضعف داشته اند.

محمد قربانی تصریح کرد:نسل جدید ما نسل شفاف تری است اما به شذت آسیب پذیر است لذا نیازمند آموزش خواهد بود.

دکتر ابولفضل سعادتی،مشاور خانواده،به توصیف انواع تصمیم گیری ها در مورد ازدواج پرداخت و گفت:یکی از رایج ترین انواع  تصمیماتی که شاهد آن هستیم تصمیم گیری احساسی است و جملاتی از قبیل "عشق حرف اول را می زند"،"یا او یا هیچ کس"،"اگر با او ازدواج نکنم با فرد دیگری نیز ازدواج نخواهم کرد" گواه این مطلب است که گرفتار تصمیمی احساسی هستیم.

وی در ادامه اظهار داشت:تصمیم مادی  نیز بسیار به چشم می خورد به این صورت که معیار های فرد جهت انتخاب زوج مناسب خود دارا بودن ثروت،مسکن،ماشین و شغل خواهد شد و چنانچه فرد مقابل بعد از ازدواج این معیار ها را از دست بدهد زندگی زناشویی به تباهی کشیده می شود.

سعادتی بیان کرد:تصمیم باید در حوزه عقل باشد و یک انتخاب درست بر مبنی تصمیم عقلانی است یعنی توجه به قلب و عواطف ،مادیات و نیاز های جنسی  در زمان انتخاب.

گفتنی است  اداره مشاوره و سلامت روان در نظر دارد نشست های دنیای روان را  هر هفته و با ارائه موضوعات مختلف برای دانشجویان تبین نماید. 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.