یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۳

اجرای طرح "مدیریت فرآیندهای سازمانی" در دانشگاه علوم پزشکی ایلام

دکتر صادقی فر

در راستای پاسخگویی بهتر معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایلام به دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه، طرح "مدیریت فرآیندهای سازمانی" در این دانشگاه اجرا می‌شود.

به گزارش مفدا ایلام، دکتر جمیل صادقی فر، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، از طراحی و استقرار پروژه "مدیریت فرآیندهای سازمانی" در این دانشگاه خبر داد و گفت: معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی و آموزشی دانشگاه در ابتکاری هوشمندانه نسبت به طراحی و استقرار این رویکرد اقدام کردند.

صادقی‌فر افزود: این طرح در راستای پاسخگوتر شدن معاونت‌های فرهنگی و دانشجویی و آموزشی به گیرندگان خدمات (دانشجویان، اساتید و کارکنان) در این دانشگاه راه اندازی شد.

وی در ادامه گفت: مزیت اساسی این طرح، شفافیت بیشتر ارتباطات درون سازمانی در دانشگاه و بهبود کارایی و اثربخشی سازمان است و این امکان فراهم می‌شود که دانشگاه به صورت هوشمند و منطقی فرآیندها را پایش و کنترل کند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: بطور معمول هر سازمانی در بدو تاسیس، ساختار سازمانی مشخصی را برای بیان ارتباطات عمودی و شرح وظایفی را برای تمامی واحدها، کارکنان و مدیران تعریف می‌کند. این دو سند معمولا بصورت مکتوب در دسترس تمامی اعضاء سازمان قرار دارد تا بر مبنای آن تلاش‌های خود را تنظیم کرده و وظایفشان را انجام دهند.

صادقی‌فر در ادامه گفت: اما عاملی که باعث اثر بخشی و کارآیی در سازمان‌ها می‌شود، فراتر از صرف دو سند است. ارتباطات سازمانی افقی، که محل اصلی اختلاف نظرها و تعارض‌های سازمانی به شمار می‌رود ، متاسفانه مخفی بوده و در هیچ سندی از مستندات  سازمانی تعیین و شفاف نمی‌شود.

این مقام مسؤول دانشگاه گفت: مزیت اصلی طرح "مدیریت فرآیندهای  سازمانی" این است که با شناسایی فرآیندهای اصلی، ارتباطات افقی موجود در سازمان را از حالت ناپیدا خارج می‌کند و اثر بخشی و کارآیی سازمان را بهبود می‌بخشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی ایلام به مراحل استقرار این طرح اشاره کرد و گفت: در این طرح، ابتدا ماموریت اصلی هر یک از معاونت‌های آموزشی و فرهنگی و دانشجویی، شناسایی و بر این اساس فرآیندهای اصلی تعیین شد، سپس با شناسایی فرآیندهای فرعی و برقراری ارتباط بین آنها، فلوچارت فرآیندهای اصلی ترسیم و برای هریک از فرآیندها، متولی مربوط مشخص و نقشه فرآیند اصلی برای نشان دادن ارتباطات بین آنها ترسیم شد.

در انتهای کار نیز، شاخص‌های اندازه گیری برای سنجش اثر بخشی هریک از فرآیندها و موثر بودن ارتباط بین فرآیندها تعیین شد.

 وی ابراز امیدواری کرد، با استقرار فرآیند مدیریت سازمانی در این دانشگاه، در ادامه شاهد پیاده سازی سایر رویکردهای نوین مدیریتی در دانشگاه باشیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.