سه‌شنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۵

نقش دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در اردوی جهادی سلامت

جهرم

در چندمین همکاری بین ناحیه مقاومت بسیج جهرم و دانشگاه علوم پزشکی جهرم، دانشجویان رشته‌های مختلف دانشگاه در بیمارستان صحرائی که در قالب اردوی جهادی و در "روستای علویه" برپا شد، حضوری فعال داشتند.

به گزارش مفدا جهرم، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی جهرم در این اردوهای جهادی سلامت که  به همت بسیج شهرستان، معاونت بهداشتی و با همکاری معاونت فرهنگی و دانشجویی برگزار شد، نقش فعال و گسترده‌ای را ایفا کردند.

به گفته "دکتر حجت" معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرم از سال ۹۷ تا کنون، ۱۰ گروه جهادی به مناطق مختلف شهرستان اعزام شده اند که به صورت رایگان در بخش‌های اجتماعی، پزشکی و عمرانی خدمات ویژه ای را ارائه کردند.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در ادامه عنوان کرد: تلاش جهادگرانه دانشجویان و دیگر کادر بهداشتی، آموزشی و درمانی دانشگاه برای هرچه بهتر برگزار شدن این اردوی جهادی و ارائه هرچه بهتر خدمات بهداشتی درمانی به مردم بخش مرکزی جهرم، درخشان بوده است.  

این اردو در روستای علویه با معاینه و ایجاد سیستم ارجاع توسط چندین پزشک عمومی، آموزش نکات مهم بهداشتی، درمانی توسط کارشناسان، پایش و غربالگری بیماری‌های غیر واگیر، پایش فشار و قند خون مردم محروم منطقه برگزار شد.

از جمله برنامه‌های دیگر این اردوی جهادی، حضور ۱۰ نفر از دانشجویان در معاینات خانه به خانه مردم منطقه، حضور تعداد زیادی از متخصصین  رشته های مختلف، حضور نماینده مردم شهرستان جهرم در بین مردم، بسیجیان و کادر درمان درکنار دانشجویان و تیم درمانی این اردوی جهادی بود.

لازم به ذکر است، حضور نیروهای جهادی در مناطق محروم یکی از برنامه‌های اردوی جهادی سلامت ستاد اردوهای جهادی دانشگاه است و هدف آن پیگیری مشکلات درمانی مردم این مناطق با حضور مسئولان شهرستان است.

گفتنی است، از اهداف مهم جهادی این اردوها سازندگی عمرانی، فرهنگی، علمی و بهداشتی در مناطق مختلف است؛ همچنین در اردوهای جهادی، دانشجویان با وضعیت زندگی یک منطقه محروم کشور در ابعاد مختلف فرهنگی و بهداشتی و … آشنا شده و از طریق تلاش مخلصانه برای سازندگی در آن منطقه، می کوشند که خودسازی برسند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.