شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۸

کمیته تحقیقات‌های دانشجویی بستری مناسب برای بروز و ظهور خلاقیت‌های دانشجویی است

نشست دانشگاه علوم پزشکی شیراز

استاد گروه فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: کمیته تحقیقات دانشجویی تنها مرکزی است که دانشجو می‌تواند مجری طرح تحقیقاتی خود باشد هر چند ممکن است دانشجویان در ابتدای مسیر پژوهشی اشتباهاتی داشته باشد اما این کار باعث کسب تجربه در دوران دانشجویی می شود.

به گزارش مفدا، نشست به روایت سخن با حضور دکتر محمدرضا پنجه شاهین و به همت انجمن دانش بومی و سنتی علوم پزشکی شیراز برگزار شد.
هفتمین و هشتمین نشست به روایت سخن طی دو جلسه مجزا با حضور دکتر پنجه شاهین؛ استاد گروه فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.
 در این نشست دکتر پنجه شاهین در فضایی دوستانه و صمیمی با دانشجویان  به گفت‌وگو پیرامون موفقیت، زندگی شخصی و تجارب خود پرداختند.
دکتر پنجه شاهین،  در سال ۱۳۳۱ در شهر شیراز دیده به جهان گشود و دوران دبستان خود را در مدرسه صدرا گذراند و در دبیرستان تحصیلات دبیرستان خود را به اتمام رساند و مدرک PHD فارماکولوژی از دانشگاه Leeds  انگلستان اخذ نمودند
مهناز برزگر، دبیر کارگروه به روایت سخن در گفت و گو با مفدا در خصوص برگزاری نشست به روایت سخن اشاره کرد: در شروع جلسه دکتر پنجه شاهین  به معرفی خود پرداخت و در ادامه نیز دانشجویان سؤالات خود را در زمینه های مختلف علمی  از این استاد برجسته پرسیدند.


وی با بیان اینکه بیشترین سؤالات دانشجویان در خصوص پژوهش و زمینه های تحقیقاتی متفاوت بود متذکر شد: دکتر پنجه شاهین  ۹ سال معاون پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز بودند، که در طی این مدت کمیته تحقیقات دانشجویی را در علوم پزشکی شیراز پایه گذاری کردند،از دیدگاه دکتر پنجه شاهین محبت داشتن نسبت به دیگران و دوری کردن از خودخواهی سرچشمه روحیه سازندگی است که می تواند در تمامی ابعاد زندگی حائز اهمیت باشد.
 وی افزود کمیته تحقیقات دانشجویی تنها مرکزی است که دانشجو می تواند مجری طرح تحقیقاتی خود باشد. هر چند ممکن است دانشجویان در ابتدای مسیر پژوهشی اشتباهاتی داشته باشد ولی این کار باعث کسب تجربه در دوران دانشجویی می شود که شروع یک کار تحقیقاتی ساده پایه پژوهش های بزرگتر و مهم تر است به طوری که انجام کارهای پژوهشی گروهی با افراد از رشته های مختلف در صورتی که موضوع پژوهش بسیار تخصصی نباشد کمک کننده است.
در طی نشست دکتر پنجه شاهین کتاب هایی امضا شده از کتابخانه خود به دانشجویان هدیه داد. در پایان نشست نیز تابلویی به نشان یادبود به دکتر پنجه شاهین هدیه داده شد.
گفتنی است این نشست به همت اعضای انجمن دانش بومی و سنتی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجتمع نورانی وصال دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.