یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۱:۳۰

خوابگاه استاندارد دانشجویی ۴۰۰ نفره در دانشگاه علوم پزشکی زابل در دست ساخت است

زابل

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به در دست ساختن بودن خوابگاه دانشجویی استاندارد به ظرفیت ۴۰۰ نفر در محل پردیس این دانشگاه گفت: این خوابگاه استاندارد دانشجویی در سه طبقه در حال ساخت است.

مهندس علی منصوری در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این خبر افزود:کلنگ ساخت این طرح عمرانی سال ۹۶ با حضور دکتر هاشمی وزیر سابق بهداشت در محل پردیس دانشگاه به زمین زده شد. قرار بود این پروژه عمرانی به صورت دو خوابگاه مجزای دویست نفری احداث شود اما با هماهنگی‌هایی به عمل آمده از سوی وزارت بهداشت، مقرر شد  این خوابگاه به صورت یک خوابگاه استاندارد سوئیتی ۴۰۰ نفره ساخته شود.

وی در خصوص محل اعتبارات برای ساخت این خوابگاه گفت: این خوابگاه استاندارد دانشجویی با کمک هزینه از سوی وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه علوم پزشکی زابل در حال ساخت است و امیدوارم هر چه سریع‌تر با بهره‌برداری از این خوابگاه، بتوانیم شرایط خوبی برای اسکان دانشجویان فراهم کنیم.

منصوری گفت: این خوابگاه استاندارد دانشجویی در سه طبقه با مساحت ۷ هزار و ۸۹۰ مترمربع در حال احداث است و دارای سازه بتنی است. در طبقه همکف ۳۵ اتاق و ۳۹ سرویس، در طبقه اول ۴۸ اتاق و ۲۴ سرویس و در طبقه دوم ۴۸ اتاق و ۲۴ سرویس حمام و توالت تعبیه شده است و این خوابگاه که دارای سیستم سرمایش و گرمایش موتورخانه است، دارای دو دستگاه آسانسور است.

وی خاطرنشان کرد: از دیگر امکانات جانبی این خوابگاه می‌توان به سالن اجتماعات، نمازخانه، سالن مطالعه، سالن تلویزیون، سلف سرویس، سالن‌های ورزشی و... اشاره کرد.
مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به تحصیل ۲۹۰۰ دانشجو در این دانشگاه گفت: از این تعداد یک‌هزار و ۳۷۴ نفر دانشجوی خوابگاهی هستند و خوشبختانه به همه دانشجویانی که متقاضی دریافت خدمات خوابگاهی بوده‌اند، اسکان داده‌ایم.

مدیر دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زابل با اشاره به وجود ۶ خوابگاه ملکی و ۴ خوابگاه استیجاری برای اسکان دانشجویان گفت: یکی از اقداماتی که سال گذشته در خصوص اسکان دانشجویان انجام دادیم، تجمیع چند خوابگاه کوچک و پراکنده بود که در سطح شهر پراکنده بودند و این پراکندگی خوابگاه‌ها مشکلات و هزینه‌های زیادی برای دانشجو و دانشگاه متقبل می‌کرد و به لحاظ بعد مسافت نیز دانشجویان را با مشکل مواجه می‌کرد. با تجمیع خوابگاه‌های کوچک استیجاری در سطح شهر، این خوابگاه‌های کوچک را تعطیل و این خوابگاه‌های پسرانه به یک خوابگاه ۲۵۰ نفره تبدیل شد.

منصوری به بهسازی و نوسازی خوابگاه‌های دانشجویی اشاره کرد و گفت: همه ساله در راستای ترمیم و بهسازی خوابگاه‌ها، اقداماتی از جمله رنگ‌آمیزی خوابگاه‌ها، سمپاشی خوابگاه‌ها، تعمیرات تاسیسات، استحکام بخشیدن به ساختمان‌ها و تامین نکات ایمنی خوابگاه‌ها از نظر تهویه، بوی گاز، سیم کشی، انجام می‌گیرد.

وی با اشاره به خریداری برخی دستگاه‌های طبخ غذا گفت: زیرساخت‌های دانشگاه علوم پزشکی زابل برای صنعتی شدن هنوز فراهم نشده است و ما برای صنعتی شدن به فضا و سلف سرویس بزرگ مرکزی نیاز داریم که در صورت مهیا شدن ظرفیت‌های لازم، می‌توانیم به سمت صنعتی سازی کامل پیش برویم. البته برخی دستگاه‌های طبخ غذا از جمله دیگ بخار پز، کباب زن و...خریداری شده است اما درحال حاضر سلف سرویس‌های ما فضای لازم برای استقرار دستگاه‌های صنعتی را ندارند. ما در دانشکده دو آشپزخانه و دو سلف مجزا برای دانشجویان دختر و پسر داریم و امیدواریم هر چه سریع‌تر روند طبخ و توزیع غذا در دانشکده به صورت کامل مکانیزه شود تا به لحاظ استانداردهای لازم، در وضعیت خوبی قرار گیریم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.