یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۷

همکاری دانشگاه های علوم پزشکی گناباد و خاتم النبیین افغانستان

علوم پزشکی گناباد

دانشگاه علوم پزشکی گناباد در زمینه های آموزش پزشکی با دانشگاه خاتم النبیین افغانستان همکاری می کند.

به گزارش مفدا، جلسه مشترک کارگروه بین المللی سازی دانشگاه علوم پزشکی گناباد میان معاونت آموزشی این دانشگاه با معاونت آموزشی دانشگاه خاتم النبیین افغانستان به صورت آنلاین در محل بیمارستان ۲۲ بهمن گناباد برگزار شد.

در این جلسه دکتر موسوی معاون آموزشی دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان از کابل و همکاران شعبه غزنین این دانشگاه از طریق سامانه وبینار دانشگاه علوم پزشکی گناباد، به صورت از راه دور حضور داشتند.

دکتر رضا اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با معرفی زیرساخت‌های مناسب دانشگاه در حوزه فضای فیزیکی و اعضای هیأت علمی، آن را فرصت مناسبی برای همکاری آموزشی و درمانی با دانشگاه‌های کشور افغانستان برشمرد.

معاون آموزشی دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان با بیان اینکه در حال حاضر ۵ هزار دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند، گفت: این دانشگاه، حائز رتبه دوم دانشگاه‌های خصوصی کشور افغانستان شده و دارای دو بیمارستان آموزشی است.

وی با ابراز خرسندی از شروع ارتباطات بین دو این دانشگاه، افزود: تشابهات زبانی و فرهنگی موجود، فرصتی بی‌نظیر برای تعمیق این ارتباطات است.

موسوی، نیازهای فوری این دانشگاه را  کمک‌های آموزشی در حوزه برگزاری دوره های پزشکی عمومی و تربیت دانشجوی مامایی برشمرد و اظهار امیدواری کرد که در آینده‌ای نزدیک همراه با ریاست دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان، ضمن بازدید حضوری از دانشگاه علوم پزشکی گناباد، تفاهم‌نامه‌های فی مابین امضا شود.

به گزارش مهر، دکتر سید فرزین میرچراغی مسئول کارگروه آموزش مجازی دانشگاه علوم پزشکی گناباد با  بیان زیرساخت‌های مناسب آموزش مجازی و از راه دور دانشگاه، افق مناسبی را در حوزه‌های ارائه خدمات آموزشی از راه دور، ارائه خدمات پزشکی از راه دور و تولید محتواهای الکترونیکی به ویژه در حوزه «واقعیت مجازی» برای ارتباطات بین دو دانشگاه تشریح کرد.

معاون آموزشی دانشگاه خاتم‌النبیین افغانستان با ابراز خرسندی از پیشرو بودن دانشگاه علوم پزشکی گناباد در حوزه فناوری‌های نوین آموزش پزشکی با استفاده از آموزش مجازی، با بیان اینکه سال تحصیلی در افغانستان از ابتدای نوروز آغاز می‌شود، اظهار امیدواری کرد در سال تحصیلی آینده از خدمات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گناباد استفاده کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.