شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸

دبیر مجمع کانونهای مذهبی وزارت بهداشت:

پویش بهار همدلی با همراهی همه دانشگاهیان به نتیجه مطلوب می‌رسد

تقی زاده

دبیر مجمع تخصصی کانونهای مذهبی وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا گفت: پویش بهار همدلی بدون حمایت دانشجو و دانشگاهیان قابل اجرا نیست. در این راستا از همه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی دعوت می‌کنم تا با عضویت و مشارکت در این پویش و کمک‌رسانی در حد توان خود، قدمی در این مسیر بردارند و از اجر اخروی این عمل نیک بهره‌مند شوند.

به گزارش مفدا، محمدرضا تقی زاده دانشجوی رشته اتاق عمل دانشگاه علوم پزشکی ارتش و دبیر مجمع تخصصی کانون های مذهبی وزارت بهداشت در گفتگو با مفدا گفت: هدفم از پیوستن به این پویش کمک به هم نوع و هم وطن است و امیدوارم این کمک‌ها مرهمی باشد بر رنجهایی که این عزیزان از ابتدای سال متحمل شده‌اند. امیدوارم بتوانم اندکی از دردهای آنها را تسکین دهم و لبخند رضایت را بر چهره آنها بنشانم.

وی افزود: از زمان وقوع سیل در چند استان کشور، دانشگاه علوم پزشکی ارتش فعالیت گسترده ای در این راستا انجام داد. در سیل اخیر پزشکان دانشگاه علوم پزشکی ارتش ۹۰ هزار نفر را در سه روز معاینه و درمان کردند. در این راستا پی‌گیر یافتن راهی بودم تا قدمی در این مسیر بردارم.اکنون این مسیر توسط معاونت فرهنگی وزارت بهداشت مهیا شده است و با شرکت در این پویش می‌توانم وجدان درونی خود را آرام کنم. به همین دلیل به این پویش پیوستم. امیدوارم همه افراد بتوانند در حد وسع خود به این عزیزان کمک کنند تا مرهمی بر روح و جسم عزیزان سیل‌زده باشد.

تقی زاده اضافه کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصادی کشور و وجود تحریم ها، وقوع چنین حوادث ناگواری برای قشر ضعیف جامعه خانمان سوز است و این پویش می‌تواند مرهمی بر آلام مردم سیل زده کشورمان در استانهای مختلف باشد. این پویش که با شفاف سازی کامل آغاز شده است بدون حمایت دانشجو و دانشگاهیان قابل اجرا نیست. پویش یعنی حرکت و در این راستا از همه دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی دعوت می‌کنم تا با عضویت و مشارکت در این پویش و کمک رسانی در حد وسع خود، قدمی در این مسیر بردارند و از اجر اخروی این عمل نیک بهره‌مند شوند.

دبیر مجمع کانونهای مذهبی وزارت بهداشت خطاب به کسانی که معتقدند دولت باید خسارت این حادثه را بپردازد گفت: تعداد افراد و خانواده های سیل زده محدود نیست و افراد زیادی از هموطنان ما دچار آسیب شده اند و این حجم از آسیب قطعا از بودجه بندی سالانه و توان دولت خارج است. به افرادی که مسؤولیت را به گردن دیگران می‌اندازند میگویم که دیگران خود ما هستیم و دیگری وجود ندارد. ما عضو خانواده بزرگی به نام وطن هستیم که هر کس به اندازه توان خود باید در این جریان کمک رسانی کند. امام صادق‏ علیه السلام در حدیثی می‌فرمایند :اَیُّما مُؤمِنٍ نَفَّسَ عَن مُؤمِنٍ کُربَةً، نَفَّسَ اللَّهُ عَنهُ سَبعینَ کُربَةً مِن کُرَبِ الدُّنیا و کُرَبِ یَومِ القیامَةِ (هر مؤمنی که گرفتاری مؤمنی را بر طرف کند خداوند هفتاد گرفتاری دنیا و آخرت را از وی دور می‏‌سازد.)

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.