شنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹

معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان به پویش بهار همدلی پیوست

دکتر عمارلو -پویش- زنجان

دکتر حسین عمارلو معاون فرهنگی و امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی زنجان ضمن اعلام حمایت و پیوستن به پویش بهارهمدلی اهمیت این حرکت دانشجویی را از جهات مختلف مورد توجه قرار داد و تاکید کرد این پویش بیش از هر چیزی این امکان را برای ما به وجود آورده است که با وجود سلایق مختلف بتوانیم در کنار هم به عنوان یک کالبد واحد برای هدف خیر درقالب فرهنگی کوشش کنیم.

به گزارش مفدا زنجان صبح امروز دکتر عمارلو در گفتگو با مفدا زنجان با تاکید بر اهمیت پویش از جنبه های مختلف هم از جنبه ی مشارکت اجتماعی دانشجویان با سلایق مختلف و هم به لحاظ کار خیر بودن و اینکه مشکلات هموطنان را در راستای اسکان می تواند کمک کند، یک ضرورت است و همه ما باید در این امر مهم مشارکت داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: «مشخص است که هم استانی های ما، مخصوصا قشر فرهیخته ی دانشگاهی، علی الخصوص دانشجویان عزیز که موتور محرکه فعالیت های اجتماعی و بشردوستانه دانشگاه هستند، در این کار می توانند پیش قدم باشند.

بحث دومی که به لحاظ فرهنگی و دانشجویی برای ما اهمیت دارد ایجاد یک جو همدلی و یک پویش همگانی است. ما اعتقاد داریم هر کسی با هر طرز فکری که هست چه به جهت سیاسی که ممکن است تلقی های مختلف فکری داشته باشیم و چه به جهت اجتماعی در این کار می تواند موثر باشد.

از منظر باورهای دینی آیات قرآن و روایاتی از ائمه اطهار که تاکید دارند به لحاظ شرعی تکلیف داریم مشکلات هم کیش و مسلمان دیگری را رفع کنیم و این بخشی از ایمان است.

از جنبه باوررهای ملی نیز هموطن ما در همه جای کشور چه در شمال چه جنوب چه مرکز دچار مشکل هستند و هموطنان ما به شکل ملی باید مورد توجه باشد

به لحاظ اجتماعی نوعی هم افزایی اجتماعی در دانشگاه ایجاد می شود و همه دانشجویان در گروه های مختلف دانشجویی و تشکل هایی که حضور دارند به دنبال هم افزایی که با این پویش ایجاد می شود می توانند یک هدف را دنبال کنند. بنابراین می بینیم که مزایا و محاسن مختلفی برای این پویش می توان درنظرگرفت

امیدوارم که این کار درنهایت بتواند علاه بر اینکه قسمتی از مشکل هموطنان عزیزآسیب دیده، که مخصوصاً در آغاز سال نو مشکلات زیادی دارند را حل کند، امکانی باشد که «باهم کارکردن» برای مشترک در امر خیر، تمرین کنیم درعین حال که می توانیم تکثر بالایی داشته باشیم درافکار، عقاید و ایده ها در قالب یک وطن یک دین جمع شده و یک مشکل را می توانیم حل کنیم و این قسمت دوم برای ما بسیار ارزشمند است و انشالله همه عزیزان در این زمینه ها موفق باشند.

در پایان دکتر عمارلو از تمامی دانشجویان در قالب تشکل ها، کانون ها و انجمن ها و همه گروه های دانشجویی در هر موقعیت و با هر سلیقه ای، دعوت کرد تا با تمام وجود برای به نتیجه رسیدن این پویش تلاش کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.