دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵ - ۰۹:۱۵

به میزبانی خزرآباد ساری‎؛

کارگاه آموزشی مسئولان ورزش‌های همگانی و دبیران دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز به کار کرد

روز تربيت بدني و ورزش

نخستین کارگاه آموزشی – توجیهی پایه یک در رشته های ورزشی طناب زنی، لیوان چینی، روبیک و فریزبی ویژه مسئولان ورزش های همگانی و دبیران مناطق دهگانه دانشگاه های علوم پزشکی، امروز بیستم دی‌ماه در مجتمع فرهنگی – آموزشی خزرآباد ساری آغاز به کار کرد.

به گزارش مفدا، در این دوره آموزشی که با هدف ارتقای سطح علمی مسئولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی و دبیران مناطق دهگانه برگزار می شود، کارگاه آموزشی–توجیهی مقدماتی رشته‌های ورزشی طناب کشی، داژبال، پله نوردی و فوتبال رومیزی برگزار می شود.

رئیس اداره ورزش‌های همگانی وزارت بهداشت، پیش از این اعلام کرده بود، قبل از برگزاری نخستین المپیاد ورزشی دانشجویان دختر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، با برگزاری کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی، سطح فنی و علمی مسئولان ورزش‌های همگانی دانشگاه‌های علوم پزشکی  و مدیران مناطق دهگانه را نسبت به رشته‌های ورزش‌های همگانی را افزایش می‌دهیم تا این افراد نسبت به این رشته‌های آشنایی بیشتری پیدا کنند.

گفتنی است در پایان این دوره آموزشی، به شرکت کنندگان گواهی فدراسیون ورزش‌های همگانی و همچنین اداره کل دانشجویی وزارت بهداشت مبنی بر پشت سر گذاشتن این دوره آموزشی اعطاء می‌شود.