سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۰

پویش ملی/دبیرمرکزی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان:

در پویش «بهار همدلی» برگ زرینی در کارنامه برادری و یاری‌رسانی ثبت می‌کنیم

محمدصالح امیری

محمدصالح امیری گفت: به عنوان دبیر مرکزی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان از تمامی دانشجویان، اساتید، هیئت علمی و کارکنان علوم پزشکی دعوت می‌کنم تا بار دیگر همگام، همدل و منسجم،  برادری و مشارکت خودمان را در بازسازی خانه های تخریب شده نشان دهیم و برگ زرینی دیگر در کارنامه برادری و یاری رسانی ثبت کنیم.

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان محمدصالح امیری در گفتگو با مفدا به تشریح اهداف این شورا از ایجاد پویش ملی «بهار همدلی» پرداخت و از دیگر دانشگاهیان برای پیوستن به این پویش دعوت به عمل آورد. 

هدف شما از مشارکت در راه اندازی پویش ملی «بهار همدلی» چه بوده است؟

هدف و انگیزه بنده، کمک رسانی به هم وطنان سیل زده، حفظ و ارتقای روحیه برادری و یاری رسانی و همچنین اثبات جمله، همدلی از همزبانی بهتر است، می‌باشد. پویش بهار همدلی، نمایانگر پویش مهربانی، جهاد و اتحاد همگانی هم میهنان عزیز به ویژه دانشگاهیان علوم پزشکی کشور است.

نظر شما در خصوص ایجاد این کمپین دانشجویی که به صورت خودجوش و توسط نهادهای دانشجویی تشکیل شده چیست و فکر می‌کنید تا چه حد می‌تواند موفق عمل کند؟

کمپین بهار همدلی که از سوی دانشجویان و توسط نهادهای دانشجویی تشکیل شده است یقیناً همانند دیگر حرکت های خودجوش دانشجویی تأثیر خود را خواهد گذاشت و موجب تسکین آلام  هموطنان مصیب دیده مان خواهد شد.

چه احساسی دارید که به عنوان یک دانشجوی فعال وارد این پویش شدید و چه برنامه هایی در دانشگاه جهت معرفی پویش به دانشگاهیان و ترغیب آنان به جمع آوری کمک‌های نقدی برای سیل زدگان دارید؟

از اینکه به عنوان یک دانشجو در این کمپین عضو شدم و می‌توانم سهم کوچکی در این حرکت خداپسندانه  و خیرخواهانه  داشته باشم بسیار خرسندم و همچنین از طرف شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان با یاری مسئولان دانشگاهمان ضمن معرفی کامل پویش، حساب بانکی اعلام شده تا کمک‌های مالی هر چه سریع‌تر برای ساخت مسکن جمع آوری شود. 

در دانشگاه شما تاکنون چند نفر وارد این کمپین شده‌اند و برای اطلاع رسانی افراد مختلف و معرفی پویش چه کارهایی انجام می‌شود؟

در دانشگاه ما تا کنون بیش از پنجاه نفر وارد این کمپین شده‌اند و با توجه به فرهنگ کمک رسانی و جهادی هموطنانمان و گسترش کانال های ارتباطی گوناگون جهت معرفی این پویش به دانشگاهیان، این کمپین روز به روز شناخته شده تر می‌شود و با کمک فضای مجازی کمیت و کیفیت کمک رسانی به هموطنانمون بالاتر خواهد رفت.

آیا در دانشگاه شما قبل  از تشکیل کمپین اقدامات جهادی برای سیل زدگان صورت گرفت و اکیپ‌های دانشگاهی به مناطق اعزام شدند؟

بله در دانشگاه ما نیز قبل از تشکیل این کمپین فعالیت های خیرخواهانه در زمینه خدمات پزشکی و درمانی و کمک های مالی و خدماتی صورت گرفت و تیمی متشکل از پزشک، تکنسین اورژانس و پرستار به مناطق سیل زده اعزام شده بود. همچنین قبل از تشکیل این کمپین با کمک شورای صنفی توانستیم کمک‌های مالی برای هموطنانمان جمع آوری کنیم.

آیا رئیس و معاونان دانشگاه یا دیگر مدیران به پویش ملحق شده‌اند ؟

بله. رئیس دانشگاه، تمامی معاونان ایشان و پرسنل دانشگاه علوم پزشکی سیرجان نیز به پویش پیوسته‌اند و همگی همگام و هم صدا برای یاری رسانی به هم وطنان عزیزمان قدم بر می‌داریم.

توصیه شما به دانشجویان و اساتید و اعضای هیات علمی که هنوز به این پویش ملی نپیوسته‌اند چیست و چه سخنی با آنان دارید که به این حرکت خیر خواهانه روی آورند؟

بنده به عنوان دبیر مرکزی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی سیرجان از تمامی دانشجویان، اساتید، هیئت علمی و کارکنان علوم پزشکی دعوت به عمل می‌آورم تا بار دیگر همگام، همدل و منسجم،  برادری و مشارکت خودمان را جهت یاری به هموطنان سیل زده و بازسازی خانه های تخریب شده به صورت بالفعل نشان دهیم و برگ زرینی دیگر در کارنامه برادری و یاری رسانی ثبت کنیم. همچنین به نوبه خودم از تمامی کسانی که در این کمپین مهربانی عضو شده‌اند، قدردانی می‌کنم چرا که این حرکت خودجوش و خداپسند قطعاً در تاریخ کشورمان ماندگار خواهد شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.