یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۸

دبیر شورای صنفی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی قم:

سیل زدگان پشتیبانی ملت را احساس کنند/«بهار همدلی» به دنبال به ثمر رسیدن مفاهیمی همانند چون فداکاری است

پویش قم

دبیر شورای صنفی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: گاهی آسیب‌های روحی و روانی ناشی از حوادثی مانند سیل بسیار بیشتر از ضررهای مالی، افراد را مورد تاثیر قرار می‌دهد، صمیمانه از همه هموطنان آسیب‌زده می‌خواهم که خود را تنها نبینند و پشتیبانی و یاری‌ یک ملت و یک صدای واحد را در پشت خود احساس کنند.

به گزارش مفدا قم، "محمدرضا عزیزخانی" دبیر شورای صنفی دانشکده پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی قم است که در راستای حمایت از سیل‌زدگان و رسیدن به هدف اصلی بازسازی منازل تخریب‌شده مناطق سیل‌زده، به پویش ملی «بهار همدلی» پیوسته است. خبرنگار مفدا طی گفت‌وگویی به اهداف و انگیزه‌های این فعال دانشجویی پرداخته‌ است.

مفدا قم: با چه هدفی به پویش بهار همدلی پیوستید؟

من همواره کسانی را که فعال در امور خیریه هستند و علاوه بر مال، وقت و توان خود را ایثار می‌کنند تا به هم نوعان خود کمک کنند را تحسین می‌کردم. با توجه به اینکه شرایط افتخار حضور در کنار هم وطنان سیل‌زده و خدمت به آن‌ها را نداشتم، امیدوارم با شرکت در این پویش بتوانم بخش بسیار کوچکی از دین خود به سیل‌زدگان را ادا کنم.

مفدا قم: چه احساسی دارید از اینکه به این پویش پیوستید؟

شاید نتوان به این سوال پاسخ داد! گاهی بیان احساسات در واژگان نمی‌گنجند. در کل احساس می‌کنم به کوچکترین وظیفه خود در قبال جامعه عمل کرده‌ام.

مفدا قم: توصیه شما به دیگر دانشجویان و دانشگاهیان برای پیوستن به این پویش چیست؟

من از همه دوستان و هم دانشگاهی های خود می‌خواهم باز هم نشان دهند که ظرفیت بزرگ و نهفته بالایی در میان دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی در امر ایثار و فداکاری وجود دارد. رشته ما، رشته‌ای ادغام شده با مفاهیمی مانند فداکاری و همدلی است و پویش همدلی هدف به ثمر رسیدن این آرمان‌های مقدس را دارد.

مفدا قم: چه پیامی برای هموطنان آسیب دیده در سیل دارید؟

متاسفانه گاهی آسیب‌های روحی و روانی ناشی از حوادثی مانند سیل بسیار بیشتر از ضررهای مالی افراد را مورد تاثیر قرار می‌دهد. صمیمانه از همه هموطنان آسیب‌زده می‌خواهم که خود را تنها نبینند و پشتیبانی و  یاری‌ یک ملت و یک صدای واحد را در پشت خود احساس کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.