سه‌شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۱

بهار همدلی/دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی ایران:

نمی‌توان گوشه‌ای نشست و فقط نظاره گر بود

محمد حسینی دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی ایران

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به وقوع سیل در روزهای آغازین سال و ایجاد خسارت به مردم سیل‌زده، گفت: زمانی که خودم را در چنین شرایطی فرض می‌کنم و اخبارهای مختلفی در خصوص این بلای طبیعی دنبال می‌کنم، نمی‌توانم گوشه‌ای بیشینم و فقط نظاره گر باشم.

علیرضا محمد حسینی در گفت وگو با خبرنگار مفدا ضمن اعلام پیوستن خود به پویش ملی بهار همدلی برای کمک به مردم سیل‌زده و احداث خانه‌های مسکونی برای خسارت دیدگان گفت: این کمپین که به صورت خودجوش توسط فعالان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، تشکیل و راه‌اندازی شده است، اقدامی انسان‌دوستانه جهت تسکین بخشی از آلام مردم خسارت دیده است. خوشحالم که جامعه علوم پزشکی کشور متشکل از دانشجویان، اساتید، اعضای هیات علمی و کارکنان دانشگاه‌ها، نسبت به حادثه اخیر در کشور بی‌تفاوت نبوده و با پیوستن به این پویش، با هم‌وطنان آسیب‌دیده، ابراز همدردی کردند.

وی درباره هدف و انگیزه  پیوستن به این کمپین  گفت: به این نکته توجه می‌کنم که من هم می‌توانستم جزو قشر سیل زده کشور باشم و زمانی که خودم را در چنین شرایطی فرض می‌کنم و اخبار مختلفی را که در رابطه با این بلای طبیعی منتشر شده است، دنبال می‌کنم نمی‌توانم گوشه‌ای بنشینم و فقط نظاره‌گر باشم.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: از همان روزهای ابتدایی سال جاری در صدد کمک به سیل زدگان عزیز برآمدیم و از طرف شورای صنفی دانشگاه پیشنهادها و پیگیری‌های مربوطه را انجام دادیم که یکی از این پیشنهادها کمک به دانشجویان سیل زده بود که خدا را شکر با استقبال دکتر شفایی معاون دانشجویی و فرهنگی همراه بود. از دیگر اقدامات ما  در دانشگاه می‌توان به معرفی شماره حساب هلال احمر به دانشجویان از طریق کانال‌های اطلاع رسانی شورای صنفی جهت واریز کمک‌های نقدی نیز اشاره کرد.

محمد حسینی در توصیه به دانشجویان و اساتید و اعضای هیات علمی جهت پیوستن به این پویش ملی گفت:بنده از تمام دانشجویان و جامعه علمی به ویژه خانواده  بزرگ دانشگاه علوم پزشکی ایران دعوت می‌کنم که با پیوستن به کمپین ملی بهار همدلی به کمک هموطنان کشورمان بشتابند و بدانیم که خداوند هیچ کار خیری را بی پاسخ قرار نخواهد داد. همچین جا دارد که از دکتر کوهپایه زاده سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایران به دلیل حمایت و پیوستن به این کمپین  کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص ایجاد این کمپین دانشجویی که خودجوش و توسط نهادهای دانشجویی تشکیل شده است، گفت: دانشجو قشر جریان ساز است. اگر به گذشته رجوع کنیم به وضوح می‌توانیم اثرگذاری و نقش تعیین کننده و حضور موفق دانشجو را در فصل‌های مختلف تاریخ مشاهده کنیم. بنده نیز به نوبه خود تلاشم را در جهت کمک به هموطنان سیل زده ادامه می‌دهم و به نتایج و دستاوردهای این کمپین خوش بین هستم.

وی در پاسخ به این سؤوال آیا در دانشگاه علوم پزشکی ایران قبل تشکیل کمپین اقدامات جهادی برای سیل زدگان صورت گرفت؟، گفت: خدا را شاکرم که در یکی از بهترین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور  مشغول به تحصیل هستم که چه مسؤؤلان و چه دانشجویان، به این سادگی از این حوادث عبور نمی‌کنند و نسبت به جامعه و هم‌وطنان خود احساس مسؤولیت می‌کنند و افرادی دغدغه مند هستند. قبل از تشکیل کمپین بهار همدلی شماره حسابی که از طرف دانشگاه علوم پزشکی ایران برای کمک به سیل زدگان باز شد به دانشجویان ، اعضای  هیات علمی و کارکنان معرفی شد. همچنین گروه‌های مختلف جهادی و عمرانی دانشجویی به مناطق سیل زده نظیر سوسنگرد اعزام شدند و این کمک‌ها همچنان ادامه دارند.

محمد حسینی افزود: در دانشگاه علوم پزشکی ایران تعداد قابل قبولی تا به این لحظه از جمله دانشجویان و اعضای هیات علمی به این کمپین پیوسته‌اند که از دکتر کوهپایه زاده می‌توان به عنوان سردمدار این جمعیت  در دانشگاه یاد کرد .

وی استقبال قشر دانشگاهی از حضور در این کمپین را ستودنی و بی‌نظیر عنوان کرد وگفت: در پایان از دکتر محمد رضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و همچنین گروه رسانه‌ای مفدا به دلیل حمایت‌های خود از این پویش ملی و قوت بخشیدن به این کمپین انسان‌دوستانه و خیرخواهانه تشکر می‌کنم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.