یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۱

قهرمان رشته کشتی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت:

پویش ملی بهارهمدلی‏‎؛ نمادی از همبستگی ومشارکت دانشگاهیان علوم پزشکی

حمید رضا مرتضوی فرد

قهرمان رشته کشتی سیزدهمین دوره المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور با اعلام پیوستن به کمپین ملی بهار همدلی گفت: این پویش ملی، نمادی از همبستگی ومشارکت دانشگاهیان علوم پزشکی است.

حمید رضا مرتضوی فرد در گفت وگو باخبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: در شرایطی که هم‌وطنان‌مان در برخی از مناطق، بر اثر وقوع سیل دچار خسارت شده‌اند، وظیفه آحاد مردم، امدادرسانی و کمک به این افراد است و در این مسیر، مسؤولیت جامعه ورزشی و دانشگاهی کشور بیشتر است. بسیار خوشحالم که بعد از گذشت چند روز از بروز سیل، این پویش ملی، توسط فعالان نهادهای دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی جهت جمع آوری کمک‌های نقدی  برای احداث خانه‌های مسکونی برای سیل‌زدگان، راه‌اندازی شد و تشکیل این کمپین را به فال نیک می‌گیریم.

وی با اشاره به اینکه تشکیل این کمپین، در مسیر کمک به سیل‌زدگان، دستاوردهای خوبی به همراه خواهد داشت، اظهار کرد: «پویش ملی بهار همدلی»، حرکتی بسیار پسندیده‌ای  است که اگر ادامه دار باشد انشالله نتایج بسیار خوبی در پی خواهد داشت. بدون شک هر حرکتی که در جهت رشد و اعتلای سطح رفاه مردم صورت گیرد بسیار ارزشمند است.

دانشجوی ترم شش رشته علوم آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در توصیه به دانشجویان در پیوستن به کمپین ملی بهار همدلی گفت: از جامعه دانشگاهی کشور بویژه دانشجویان درخواست می‌کنم با ملحق شدن به این کمپین، با هم‌وطنان‌ سیل زده کشور ابراز همدردی کنند و در احداث خانه‌های مسکونی این افراد سهمی داشته باشند و علاوه بر آن، دیگر افراد را نیز به این پویش ملی دعوت کنند.

دارنده مدال طلای سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان وزارت بهداشت با اشاره به اینکه دانشگاهیان کشور در قالب این کمپین فارغ از هر گونه جریان و فکر  سیاسی و در مسیر عمل خیرخواهانه به پویش ملحق شوند، اظهار کرد:پیام من به دانشگاهیان این است که به این کمپین ملی از دیدگاه انسانی وخیرخواهانه نگاه کنند و افکار شخصی را کنار بگذارند و یک لحظه خود را به‌جای هم‌وطنان سیسل زده، قرار دهند، قطعا اگر ما هم به جای آن عزیزان بودیم، از هم‌وطنان‌مان انتظار کمک داشتیم پس باید دست آنها را در شرایط سخت گرفت و به یاری آنها شتافت.

قهرمان رشته کشتی سیزدهمین المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور اظهار کرد: کمک کردن به خسارت دیدگان و محرومان از منش‌های یک  ورزشکار است. ما ورزشکاران مسؤول هستیم که سنت کمک به همنوعان و هم‌وطنان‌مان  را ادامه دهیم  و بار این مسؤولیت را به دوش بکشیم. این پویش دریچه‌ای برای کمک به مردم آسیب دیده کشور است.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.