دوشنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۹

کاروان نشاط و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی فسا با حضور دانشگاهیان برگزار شد

تربیت بدنی فسا

کاروان نشاط و سلامت دانشگاه با همکاری همتایاران اداره مشاوره، امروز با حضور پرسنل، دانشجویان و اساتید،   در آسفالت کنار مجموعه دانشگاه پیاده روی صبحگاهی داشتند و با طی مسیری طولانی و جذاب یک روز شاد و مفرح را شروع کردند.

به گزارش مفدا فسا، آقای فرزاد خسروی سرپرست اداره تربیت بدنی دانشگاه علوم پزشکی فسا ضمن اعلام این خبر گفت: کاروان نشاط و سلامت دانشگاهبا همکاری همتایاران اداره مشاوره، امروز با حضور پرسنل، دانشجویان و اساتید،   در آسفالت کنار مجموعه دانشگاه پیاده روی صبحگاهی داشتند و با طی مسیری طولانی و جذاب یک روز شاد و مفرح را شروع کردند.

خسروی ضمن اشاره به تاثیر ورزش بر سلامتی انسان گفت: با توجه به مقاله ورزش و سلامتی،  جسم و روان ارتباط عمیقی با یکدیگر دارند و اختلال سلامت در هر یک از این ها  سلامت دیگری را به خطر می اندازد. امروزه متاسفانه به نظر می رسد نوع مردم به ویژه در شهر های بزرگ و صنعتی آنها را از نیاز های طبیعی خود دور کرده است و در نتیجه زمینه را برای ابتلا به بیماری های روانی آماده می کند شواهد زیادی نشان می دهد که اغلب مردم از نظر سلامت روانی و جسمی در حد مطلوب نیستند.

وی ادامه داد: در صورت بی توجه ای به امر پیشگیری و درمان بیماری های روانی این بیماری و بسیاری دیگر از بیماری های مزمن و پایدار می شوند و برای همیشه افراد را در زندگی اجتماعی دچار مشکل می کند. متخصصان و سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده اند که برای رفع اختلالات روانی در کنار دار و درمانی باید ورزش هم کرد. به این گونه به نظر می رسد شرکت منظم افراد در فعالیت های بدنی و ورزش ضمن پیشگیری از ابتلا به بیماری های جسمی و روحی، زمینه مناسبی را برای افزایش کیفیت زندگی انسان فراهم می آورد.

سرپرست اداره تربیت بدنی اظهار داشت: ورزش عامل خودباوری – تقویت اراده و احساس موفقیت و شادابی است و تخلیله هیجانی و دوری از گوشه گیری و افزایش عزت نفس را بدنبال دارد.  ورزش انسان را از حالت بی تفاوتی و افسردگی بیرون می آورد و باعث نشاط و امیدواری وی می گردد.

گفتنی است،  در پایان کاروان پیاده روی نشاط و سلامت به قید قرعه به چهار نفر از نفرات شرکت کننده جوایزی اهدا شد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.