چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸

پویش ملی/ دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:

از دانشجویان می‌خواهم با پیوستن به پویش ملی بهارهمدلی قدمی در کار خیر بردارند

مرزبان دبیر شورای صنفی کرمان

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: از دانشجویان می‌خواهم با پیوستن به پویش ملی بهار همدلی که اقدامی انساندوستانه جهت کمک به مردم سیل‌زده کشور برای احداث منازل مسکونی است، قدمی در کار خیر بردارند.

علیرضا مرزبان در گفت وگو باخبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: تشکیل این کمپین ملی که توسط گروهی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی ایجاد شده است را به فال نیک می‌گیریم و قطعا این پویش نتایج و دستاوردهای خوبی در پی خواهد داشت.

وی اظهار کرد: همواره از گذشته، قشر دانشگاهی بویژه دانشجویان، آغازگر حرکت‌های بزرگ در سطح ملی بوده‌اند.از جنبش‌های سیاسی گرفته تا جنبش‌های اجتماعی و خیرخواهانه که از جمله می‌توان به ایجاد این کمپین ملی برای کمک به مردم سیل زده اشاره کرد. خوشبختانه در برهه‌های مختلف تاریخ معاصر، هر کجا که مردمان این سرزمین نیازمند یاری بوده‌اند، قشر دانشگاهی همواره در کمک رسانی پیشرو و پیش مقدم بوده‌اند.

دبیر مرکزی شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان  درباره هدف و انگیزه  پیوستن به این کمپین گفت: سیل اخیر که مردم مناطقی از کشور عزیزمان را درگیر خود کرد، موجب وارد آوردن خسارات  مالی و روحی فراوانی به این عزیزان شد. در روزگاری که مشکلات اقتصادی گریبانگیر مردم نجیب میهن‌مان شده است،جبران مالی خسارت‌های سیل بدون همیاری مردم نوع دوست ایران و حمایت‌های مسوولان امر میسر نخواهد شد.از این رو لازم بود تا کمپین منسجمی جهت جمع آوری کمک‌های مادی در سطح کشور شکل بگیرد تا با این کار، علاوه بر جبران بخشی از خسارت‌های مالی،پیامی نیز به مردم رنج دیده در سیل از سوی مردم ارسال شود که " چو عضوی به درد آورد روزگار  دگر عضوها را نماند قرار " و کمکی شود به التیام آلام روحی این نجیب مردمان.

مرزبان گفت: هر کجا که مردمان این سرزمین نیازمند یاری بوده‌اند، قشر دانشگاهی از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نکردند از نمونه‌های اخیر آن می‌توان به راه اندازی اردوهای جهادی و خیریه توسط گروه‌های فعال دانشجویی اشاره کرد که خدمات  عمرانی، بهداشتی،درمانی و فرهنگی بسیاری به مردم مناطق مختلف از جمله مناطق محروم، حاشیه شهر،زلزله زده و سیل زده ارائه شد. در همین راستا از دانشگاهیان فرهیخته خواهشمندم بار دیگر با حضور فعال و تاثیرگذار در این کمپین، قدمی در کار خیر بردارند.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: قطعاً انجام کار خیر موجب پرورش فضایل اخلاقی هر انسانی می‌شود و اگر اثرگذاری این کار خیر در سطح وسیعی باشد، قطعاً لذت آن بیشتر است.برای معرفی گسترده این کمپین به دانشجویان علاوه بر استفاده از فضای مجازی،از ظرفیت بالای اعضای شورای صنفی در خوابگاه‌ها و دانشکده‌ها استفاده می‌کنیم و سعی بر معرفی این کمپین به صورت حضوری در بین دانشجویان داریم و در حال انجام برنامه ریزی‌های لازم برای این امر هستیم.

وی در خصوص ایجاد این کمپین دانشجویی که خودجوش و توسط نهادهای دانشجویی تشکیل شده است، گفت: بدون شک "خودجوش" بودن فعالیت‌ها باعث می‌شود که عوامل انحرافی در حین انجام کارها به حداقل برسد.چرا که وقتی فعالیتی از روی علاقه و ن یت قلبی انجام گیرد، گذشت و فداکاری برای رسیدن به مقصود ، به حداکثر می‌رسد و از آفت‌ها جلوگیری می‌کند.به همین دلیل بنده بسیار امیدوارم که نتیجه این کمپین همان چیزی باشد که شرکت‌کنندگان در آن، خواهانش هستند یعنی شادی دل مردم رنج دیده سرزمین مان.

مرزبان در پاسخ به اینکه آیا در دانشگاه شما تاکنون چند نفر وارد این کمپین شدند و برای اطلاع رسانی افراد مختلف و معرفی پویش چه اقداماتی صورت گرفته، گفت: آمار دقیقی در دست نیست اما با روحیه‌ای که از دانشجویان فرهیخته دانشگاه علوم پزشکی کرمان سراغ دارم و در کارهای نیک گذشته مانند کمک به زلزله زدگان کرمانشاه حضور یافتند،  قطعاً استقبال خوبی از این کمپین خواهند کرد و در راستای معرفی این پویش کمک‌های موثری انجام می‌دهند.

وی در خصوص دیگر اقدامات جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای امداد رسانی به سیل زدگان گفت: گروه‌های فعال در امور خیریه دانشگاه طرح‌هایی از جمله "غذای مهربانی" و برپایی غرفه جمع آوری اقلام مورد نیاز سیل زدگان را اجرا کردند و نتایج خوبی نیز گرفته شد.علاوه بر آن استان  کرمان به عنوان استان معین خوزستان انتخاب شد و اکیپ‌های درمانی و اورژانس از دانشگاه علوم پزشکی کرمان چندین شبانه روز در آن استان مشغول خدمت رسانی بودند و اقدامات ارزشمندی رخ داد.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.