یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴

پویش ملی/ قهرمان کشتی المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت:

پویش بهارهمدلی با تلاش و همبستگی دانشجویان محقق می‌شود

مبین درویشی

مبین درویشی دانشجوی دانشگاه علوم پز شکی شهید بهشتی و قهرمان دارنده مدال طلای کشتی المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی با اشاره به اینکه پویش بهار همدلی با تلاش و همبستگی دانشجویان محقق می‌شود، گفت: امدادرسانی دانشجویان علوم پزشکی به خسارت‌دیدگان سیل اخیر ستودنی است.

وی در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: قطعا اگر پویش ملی بهار همدلی توسط نهادهای دولتی مورد حمایت قرار بگیرد و مدیریت اصولی در مورد آن صورت گیرد، به مراتب دستاوردهای چشمگیرتری از خود بجاخواهد گذاشت تا اینکه خودجوش و مستقل عمل کند.

درویشی ایجاد این کمپین ملی را حرکتی سازنده از سوی دانشجویان عنوان کرد وگفت: تعدادی از فعالان دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، با راه‌اندازی «پویش ملی دانشگاهیان ایران» تحت عنوان «پویش ملی بهار همدلی»، از دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور درخواست کردند تا ضمن پیوستن به این پویش دانشگاهی، در ساخت خانه‌های مسکونی تخریب شده در مناطق سیل‌زده کشور مشارکت کنند به نظرم تشکیل این پویش و این حرکت خودجوش دانشجویی می‌تواند نتایج خوبی در بر داشته باشد.

درویشی با بیان اینکه در اردوی جهادی اعزامی به لرستان در حادثه اخیر سیل، در کنار دیگر دانشجویان در امدادرسانی به آسیب‌دیدگان فعالیت کردم، گفت: در مناطق سیل زده شاهد کمک‌رسانی و امدادرسانی چشمگیر دانشجویان بودم و این مساله نشان می‌دهد که دانشجویان و اقشار دانشگاهی در شرایط سخت، نسبت به هم‌نوعان خود متعهد هستند و احساس مسؤولیت می‌کنند. دانشجویان واقعا در این موارد به خوبی می‌توانند در کار  امدادرسانی نقش بسزایی داشته باشند البته اگر سازماندهی و مدیریت درستی پشت این حرکت انسان دوستانه باشد.

قهرمان المپیاد ورزش‌های قهرمانی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی در رشته کشتی اظهار کرد: دانشجویان و مخصوصا اساتید الگوی خوبی برای اقشار دیگر جامعه هستند و می‌توانند با پیوستن به این پویش انگیزه مضاعفی در مردم ایجاد کنند.

درویشی اظهار کرد: به عنوان یک  ورزشکار تلاش می‌کنم در حد توان بتوانم به هموطنانم امداد رسانی کنم و از دانشجویان درخواست می‌کنم با پیوستن به این پویش و یاری رساندن به هم‌وطنان سیل زده سهمی در کمک‌رسانی به این عزیزان داشته باشند.

قهرمان رشته کشتی المپیاد ورزش‌های قهرمانی وزارت بهداشت افزود: وقوع سیل اخیر منجر به ایجاد خسارات زیادی به مردم شد، قلب همگان را متاثر کرد، و اکنون ما دانشجویان و ورزشکاران باید در قالب این پویش، هر کاری که می‌توانیم برای آسایش و آرامش سیل زدگان انجام دهیم و قطعا تأمین مسکن و سرپناه برای آنها امری ضروری و حیاتی است. این پویش به همت انسان‌های پاک و خالص یعنی دانشجویان  رقم خورده است. دانشجویان و مخصوصا اساتید  و ورزشکاران الگوی خوبی برای اقشار دیگر جامعه هستند و می‌توانند با پیوستن به این پویش انگیزه مضاعفی در مردم ایجاد کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.