شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

بهار همدلی / دبیر مجمع تخصصی کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت:

وظیفه مضاعفی نسبت به سایر کانون‌های فرهنگی داریم / تشکیل کارگروه ویژه پویش در کانون‌های اخلاق

امین قرنفلی دبیر مجمع تخصصی کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت گفت: کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت وظیفه مضاعفی در پویش بهار همدلی برای خود متصور هستند چراکه معتقدیم دانشجویانی که در حوزه کانون‌های اخلاق حضور دارند تعهدشان بر رفتار حرفه‌ای و کاهش آلام جامعه و مردم بیشتر است.

امین قرنفلی دبیر مجمع تخصصی کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا با اشاره به راه‌اندازی پویش ملی بهار همدلی اظهار داشت: ما در همه بحران‌ها در کشور با سه موج مواجه هستیم. در موج نخست مردم نسبت به نجات جان هموطنان آسیب‌دیده اقدام می‌کنند، در موج دوم کمک‌های نقدی برای مهیا کردن شرایط اسکان اولیه آسیب‌دیدگان جمع‌آوری می‌شود و در موج سوم تلاش‌ها به‌منظور اسکان دائمی این افراد به‌کار گرفته می‌شود.

وی ادامه داد: متاسفانه در حوادث اخیر در کشور ما توجهات بیشتر معطوف به موج اول و دوم بوده است اما جامعه دانشگاهیان ایران در راستای همدلی با آسیب‌دیگان سیل‌های اخیر و به‌عنوان اقدامی‌که آن را وظیفه خود می‌داند سعی کرد در سیل‌های اخیر در چند استان، کمک‌ها و توجه خود را نسبت به موج سوم معطوف کرده و پویش ملی بهار همدلی را راه‌اندازی کند.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت درباره نگاه این کانون‌ها در قبال پویش ملی بهار همدلی تصریح کرد: کانون‌های اخلاق وظیفه مضاعفی در این پویش برای خود متصور هستند چرا که معتقدیم دانشجویانی که در حوزه کانون‌های اخلاق حضور دارند تعهدشان بر رفتار حرفه‌ای و کاهش آلام جامعه و مردم بیشتر است. از این‌ رو از زمان آغاز به‌ کار این پویش، یک کارگروه ویژه پویش بهار همدلی در کنار کارگروه‌های آموزشی و علمی راه‌اندازی کردیم تا در کنار بیش از ۳۰ دبیر دیگر، توجه ویژه خود را به این پویش نشان دهیم.

قرنفلی یادآور شد: ما دو جلسه مجازی در قالب ویدئوکنفرانس برگزار کردیم تا نسبت به تقسیم‌ وظایف به‌خصوص در حوزه اطلاع‌رسانی اقدام کنیم و بتوانیم افراد سرشناس و تشکل‌ها و افرادی را که به‌طور سنتی با مجمع اخلاق در ارتباط هستند، با پویش بهار همدلی همراه کنیم.

وی افزود: همچنین دبیران کانون‌های اخلاق حرفه‌ای در دانشگاه‌های مختلف را مأمور کردیم که دانشجویان زیرمجموعه خودشان را برای حضور در این پویش تشویق و ترغیب کنند.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های اخلاق حرفه‌ای وزارت بهداشت گفت: دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی از روز نخست نوعی تعهد، میل و اشتیاق در درون خودشان احساس می‌کنند که از درد و رنج جامعه بشری بکاهند و حادثه سیل اخیر یکی از عرصه‌هایی است که می‌تواند یک آزمایش جدی برای جامعه پزشکی باشد. من به دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی توصیه می‌کنم که همگی همگام و یکدل به این پویش بپیوندند و در بخش‌های مختلفی همچون اطلاع‌رسانی و کمک‌های مالی به‌طور فعال حضور داشته باشند تا بتوانند اقدام شایسته‌ای در راستای کاهش درد و رنج هم‌وطنان انجام دهند.

قرنفلی در رابطه با اقدامات اعتمادساز در راستای حضور پررنگ‌تر جامعه پزشکی در پویش ملی بهار همدلی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های جدی اعضای شورای مرکزی این پویش، حرکت شفاف بوده است. یکی از اقدامات در این راستا، افتتاح یک حساب بانکی با امضای سه نفر از مسؤولان ارشد هر یک دانشگاه‌های علوم پزشکی است و مقرر شده در فاصله‌های معین، موجودی این حساب‌ها به تشکل‌های دانشجویی هر یک از دانشگاه‌ها اعلام شود.

وی ادامه داد: اقدام بعدی ما این است که هر دانشگاه می‌داند که در کدام شهر چه تعداد واحد مسکونی ساخته است. اقدام دیگر این است که دانشگاه‌های علوم پزشکی مسؤولیت اعطای خانه‌های ساخته‌شده را به افراد نیازمند برعهده می‌گیرند. از سوی دیگر نهادهای دانشجویی نیز می‌توانند بر مراحل مختلف این پروسه به‌صورت جزءبه‌جزء نظارت کنند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.