شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت:

پویش بهار همدلی یک حرکت هدفمند است / اساسی‌ترین نیاز سیل‌زدگان «مسکن» است

محمودی دبیر مجمع تخصصی کانون های ادبی وزارت بهداشت

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت گفت: یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های پویش بهار همدلی با کمک‌های دیگر، هدفمند بودن آن است و در دوره‌ای ایجاد شده که سیل‌زدگان نیاز جدی به کمک‌های اساسی از جمله تأمین سرپناه دارند.

علی محمودی دبیر مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا با بیان این‌که هدف اصلی از راه‌اندازی پویش بهار همدلی، توجه مستمر به‌ سیل‌زدگان است، اظهار داشت: به‌طور معمول در بدو وقوع حوادث طبیعی، موجی از کمک‌های مردمی به‌سوی آسیب‌دیدگان روانه می‌شود اما به‌تدریج این کمک‌ها کاهش می‌یابد. عده زیادی در زمان بحران به یاری آسیب‌دیدگان می‌شتابند اما هر چه می‌گذرد حضور این افراد کمرنگ‌تر می‌شود.

وی ادامه داد: در چنین شرایطی افراد سیل‌زده با خانه‌های تخریب‌شده و آسیب‌های فراوان دیگر تنها می‌مانند. پویش بهار همدلی تلاش می‌کند که به این افراد کمک کند و نسبت به تأمین سرپناهی برای افرادی‌که خانه‌های‌شان تخریب شده، اقدام کند.

محمودی در خصوص فعالیت‌های کانون‌های ادبی پیرامون پویش ملی بهار همدلی گفت: ما در گروه‌های مرتبط با مجمع اطلاع‌رسانی انجام داده‌ایم و اعضای شورای مرکزی را توجیه کردیم که در دانشگاه‌های‌شان فعالیت کنند.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت تصریح کرد: من از دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و اعضای تشکل‌های دانشجویی می‌خواهم که همه توان خود را برای اطلاع‌رسانی درباره پویش بهار همدلی به‌کار بگیرند و با هر ابزار و وسیله‌ای که می‌توانند به این پویش کمک کنند تا بیشترین تعداد افراد ممکن به پویش بهار همدلی بپیوندند.

وی در خصوص اقداماتی که در راستای اعتمادسازی و شفاف‌سازی برای پویش بهار همدلی صورت گرفته، اظهار داشت: اساس راه‌اندازی این پویش جلب‌اعتماد دوستان ما در دانشگاه‌های علوم پزشکی و شفاف‌سازی در رابطه با پویش بوده است. یکی از اقدامات مهم، نامه معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به رؤسای دانشگاه های علوم پزشکی بود که تأثیر به سزایی در ایجاد این اعتماد ایفا کرد. مسیر پویش بهار همدلی از ابتدای راه‌اندازی بسیار شفاف بوده و به‌تدریج میزان کمک‌ها و تعداد افرادی که به این پویش می‌پیوندند، افزایش خواهد یافت.

محمودی یادآور شد: یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های پویش بهار همدلی با کمک‌های دیگر به آسیب‌دیدگان سیل این است که این پویش بسیار هدفمند است و در دوره‌ای ایجاد شده که سیل‌زدگان نیاز جدی به کمک‌های اساسی از جمله تأمین سرپناه و اقامتگاه‌های دائمی دارند. اکنون به‌ دلیل عبور از مراحل اولیه بحران، بار احساسی این حادثه کمرنگ‌تر شده و مشکلات اصلی خود را بروز می‌دهند؛ کمک‌ها فروکش کرده‌اند درحالی‌که افراد تنهاتر شده‌اند و نیاز به کمک‌های بیشتری دارند.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های ادبی وزارت بهداشت با بیان این‌که امروز اساسی‌ترین و مهم‌ترین نیاز سیل‌زدگان در استان‌های سیل‌زده، نیاز به مسکن و سرپناه است، گفت: من از جامعه دانشگاهی وزارت بهداشت دعوت می‌کنم که به این پویش بپیوندند. همچنین از مردم نیز می‌خواهم که در پویش بهار همدلی مشارکت کنند تا بتوانیم کمک‌رسانی مطلوب‌تری در مناطق‌ سیل‌زده انجام دهیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.