سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۴

در ششمین روز از هفنه سلامت صورت پذیرفت؛

برگزاری دومین پایش سلامت با حضور بیش از ۴۳۰ نفر از نمازگزاران جمعه شهرستان تربت حیدریه

پایش سلامت

غلامرضا میری دبیر ستاد هفته سلامت در ششمین روز از هفته سلامت همزمان با مراسم عبادی، سیاسی نماز جمعه، میز خدمت توسط کارکنان ودانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و با مشارکت کانون بسیج جامعه پزشکی در محل مسجد جامع شهرستان دایر گردید.

 به گزارش مفدا تربت حیدریه، به مناسبت هفته ی سلامت و به همت ستاد هفته سلامت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه دومین پایش سلامت نماز گزاران جمعه در محل مسجدجامع شهرستان با حضور بیش از ده نفر از دانشجویان و تعدادی از کارکنان برگزارشد.

غلامرضا میری دبیر ستاد هفته سلامت در ششمین روز از هفته سلامت همزمان با مراسم عبادی، سیاسی نماز جمعه، میز خدمت توسط کارکنان ودانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه و با مشارکت کانون بسیج جامعه پزشکی در محل مسجد جامع شهرستان دایر گردید. وی ادامه داد: در این برنامه که با استقبال نمازگزاران روبرو شد، ۴۳۳ خدمت از جمله ۸۱ مورد ویزیت غربالگری BMI مردان، ۱۳۰ مورد مشاوره فشار خون، ۸۲ مورد ویزیت پزشک، ۶۰ مورد ویزیت دندانپزشکی و ۸۰ مورد غربالگری HIV توسط پزشکان و کارشناسان مربوطه انجام شد و همزمان در شهرستان های مه ولات و زاوه، ویزیت و غربالگری سلامت در محل مسجد جامع این شهرستان ها به مردم ارائه گردید.

"سید حمید حسینی"مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در خصوص این پایش گفت: با توجه به اینکه ترویج فرهنگ و مفاهیم سلامت، جلب مشارکت فعالانه گروه های هدف و لایه های مختلف اجتماعی در راستای آموزش سلامت همگانی را نیازمند است، این راهبردهای اصلی ارتقا سلامت جامعه زمانی محقق می شود که مشارکت عمومی و هیئت ها و تک تک افراد در احقاق آن تبلور داشته باشند. در این میان حضور دانشجویان فعال در کانون های فرهنگی دانشگاه می تواند تاثیر قابل توجهی را در ترویج مسئولیت های اجتماعی خصوصا در حوزه سلامت که می تواند مطابق با شعار های هفته سلامت (مشارکت اجتماعی و سلامت، سبک زندگی سلامت محور، سلامت جمعیت و خانواده و آموزش رکن سلامت) باشد را ایفا نمایند. لذا در همین راستا دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه فعال در کانون های فرهنگی (کانون هلال احمر، کانون جهادگران سلامت) و دانشجویان فعال در حوزه انجمن های علمی که با آموزش های تخصصی خود می تواند نقش مهمی را در ارتقا سطح آگاهی مردم در حوزه بهداشت و درمان داشته باشند ؛ به انجام خدماتی چون آموزش نحوه کنترل فشار و قند خون، تشخیص BMI و کنترل کمی فشار خون و قند خون پرداختند.  

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.