سه‌شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

کمک‌های ما هر چند اندک در بهبود آلام هموطنان آسیب دیده موثر است

قرآنی

به گزارش مفدا، داریوش حیدری دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر لزوم پیوستن دانشگاهیان وزارت بهداشت به پویش بهار همدلی گفت: هدف از پیوستن به این پویش کمک به هموطنانی است که در حادثه سیل اخیر دچار آسیب شده‌اند و کمکهای ما هر چند اندک می‌تواند در بهبود آلام این عزیزان موثر باشد.

به گزارش مفدا، داریوش حیدری دبیر کانون قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی ایلام با تاکید بر لزوم پیوستن دانشگاهیان وزارت بهداشت به پویش بهار همدلی گفت: هدف از  پیوستن به این پویش کمک به هموطنانی است که در حادثه سیل اخیر دچار آسیب شده‌اند و کمکهای ما هر چند اندک می‌تواند در بهبود آلام این عزیزان موثر باشد. بخشندگی به ثروت و مکنت نیست بلکه بخشندگی هرکس به وسعت قلب او است. سهم یک دانشجوی کم بضاعت در این طرح می‌تواند اندکی از هزینه مخارج روزانه او باشد.
حیدری افزود: ما باید این را تکلیف شرعی و انسانی خود بدانیم که اگر روزی مردمی را گرفتار در سختی دیدیم بدون توجه از کنار آن نگذریم و در حد توان به آنها کمک کنیم. همانگونه که پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند: هرکس ندای استغاثه مسلمی را بشنود و پاسخ ندهد مسلمان نیست.
وی اضافه کرد: بلایای طبیعی در طول تاریخ به کرات و برای ملت های مختلف حادث شده‌اند؛ مهم این است که آستین همت را بالا بزنیم و از نو شروع کنیم و زندگی را دوباره بسازیم. این امر میسر نیست مگر با قدرت ایمان و عزم و اراده تک تک هموطنان. مردم مصیبت دیده شهرهای سیل زده و قشر پویا و دغدغه مند دانشجو باید تلاش کنند تا اندکی از این مشکلات التیام یابد. باید در این مسیر هر چند به اندازه یک گام رو به جلو حرکت کنیم.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.