یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۲

بهار همدلی / دبیر مجمع تخصصی کانون‌های فیلم و عکس وزارت بهداشت:

زندگی را در مناطق سیل‌زده جاری کنیم / تلاش برای اطلاع‌رسانی دقیق درباره پویش بهار همدلی

پدرام فرجی زاده دبیر مجمع تخصصی کانون های فیلم و عکس وزارت بهداشت

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های فیلم و عکس وزارت بهداشت گفت: وظیفه ما دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی همواره این بوده و هست که زندگی را به انسان‌ها و خانواده‌ها بازگردانیم و می‌توانیم با پیوستن به پویش بهار همدلی زندگی را در مناطق آسیب‌دیده از سیل، جاری کنیم

پدرام فرجی‌زاده دبیر مجمع تخصصی کانون‌های فیلم و عکس وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا درباره اهداف راه‌اندازی پویش ملی بهار همدلی اظهار داشت: همانند همه مردم ایران با هدف همدلی و همراهی با سیل‌زدگانی که خانه‌های‌شان را از دست داده‌اند این پویش را راه‌اندازی کردیم. ما به یاد داریم که در اتفاقات تلخ گذشته و بلایای طبیعی پیشین، هموطنان ما خانه‌های‌شان تخریب شد اما متأسفانه در برخی از این مناطق هنوز ساخت و بازسازی خانه‌ها انجام نشده و مردم در کانکس و اقامتگاه‌های موقت زندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: به همین دلیل ما تصمیم گرفتیم موج سوم کمک‌ به سیل‌زدگان را در قالب پویش‌ ملی بهار همدلی راه‌اندازی کنیم. اعضای کانون‌های فیلم و عکس وزارت بهداشت علاقمند هستند که در حد توان خود – حتی در راستای اطلاع‌رسانی – با جامعه پزشکی همراه بشوند و این پویش را با قوت هرچه بیشتر پیش ببرند.

فرجی‌زاده با اشاره به اقدامات کانون‌های فیلم و عکس در رابطه با پویش ملی بهار همدلی گفت: ما برای اطلاع‌رسانی دقیق درباره پویش تلاش می‌کنیم. اعضای کانون‌های فیلم و عکس ایده‌های تازه‌ای دارند که قرار شده است در راستای اطلاع‌رسانی و تبلیغات مناسب برای این پویش به‌کار گرفته شوند. تلاش می‌کنیم که کانون‌های فیلم و عکس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در هر دانشگاه یک فیلم اکران کنند و عواید حاصل از بلیت‌فروشی آن را به پویش ملی بهار همدلی اعطا کنیم.

دبیر مجمع تخصصی کانون‌های فیلم و عکس وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: ما همچنین اطلاع‌رسانی چهره به چهره انجام می‌دهیم و خوشبختانه با هر فردی که صحبت کرده‌ایم و جزئیات پویش را برای آن‌ها توضیح داده‌ایم، با جان و دل پذیرفته‌اند که در پویش بهار همدلی مشارکت کنند.

وی خطاب به دانشجویان دانشگاه‌های پزشکی گفت: ما باید به فکر خانواده‌هایی باشیم که این بلای آسمانی خانه‌های‌شان را ویران کرده و زندگی‌شان روی آب است. کمک‌هایی مانند چادر، کانکس و پتو نمی‌تواند در بلندمدت زندگی آن‌ها را تأمین کند.

فرجی‌زاده یادآور شد: وظیفه ما دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی همواره این بوده و هست که زندگی را به انسان‌ها و خانواده‌ها بازگردانیم و می‌توانیم با پیوستن به پویش بهار همدلی، زندگی را در مناطق آسیب‌دیده از سیل، جاری کنیم. من از دانشجویان می‌خواهم که در حد توان خود به این پویش کمک کنند تا بتوانیم تعداد بیشتری خانه و سرپناه برای سیل‌زدگان بسازیم و آن‌ها بتوانند زندگی خود را از سر بگیرند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.