شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۱

با حضور نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی؛

مساله اجتماعی «کودک همسری» در دانشگاه علوم پزشکی زنجان بررسی شد

سخنرانی آقاپور در زنجان

کمیته بانوان انجمن اسلامی دانشگاه علوم پزشکی زنجان با حضور گروهی از دانشجویانی که دغدغه اجتماعی داشتند، به بررسی مسئله اجتماعی «ازدواج زودهنگام» دختران با حضور نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی پرداخت.

به گزارش مفدا زنجان، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی زنجان در سالن ابن سینای دانشکده پزشکی دانشگاه میزبان دکتر معصومه آقاپور نماینده مجلس دهم و نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی نشستند تا یکی از مسائل اجتماعی روز جامعه را مورد بررسی قرار دهند. وی پس از صحبت های چند تن از دانشجویان و مدیر تعالی فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی سخنان خود را در خصوص این مساله بیان کرد.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس مشکلات متعدد فرهنگی در خانواده ها را از جمله مشکلاتی دانست که در این زمینه نقش دارد و از دانشجویان دعوت کرد با حضور در حوزه انتخابیه وی که در شهرستان شبستر آذربایجان شرقی است از نزدیک با بخشی از چالش های اجتماعی موجود آشنا شوند، با این همه اذعان داشت که منطقه مورد اشاره از مناطق نسبتاً توانمند و برخوردار جامعه است و در بخش های دیگری از کشور وضعیت بسیار بدتر از این است.

دانشجویان حاضر در جلسه پس از سخنان آقاپور به بیان نظرات و سوالاتی پیرامون سخنان وی پرداختند و در بخش از این سخنان به انتقاد از فعالیت های این نماینده مجلس و سایر عوامل و مسئولان مرتبط با این مساله اجتماعی پرداختند که در پاسخ این نماینده مجلس به تلاش هایی که فراکسیون زنان در این زمینه در مجلس انجام داده اند اشاره کرد و قوانین موجود را در این زمینه ناکافی دانست.

وی این تلاش های انجام شده در مجلس نتیجه نداده و برای همین از دانشجویان زن حاضر در جلسه دعوت کرد، تا در مسائل سیاسی حضور پررنگ تر و جدی تری داشته باشند تا برای به نتیجه رساندن تلاش ها در زمینه موضوعات مرتبط با زنان، از قدرت کافی برخوردار شوند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.