یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۱

کارگاه ازدواج در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد

کارگاه ازدواج فسا

کارگاه ازدواج ویژه ی دانشجویان بهداشت ۹۶ به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

به گزارش مفدا فسا،  کارگاه ازدواج ویژه ی دانشجویان بهداشت ۹۶ به همت معاونت فرهنگی و دانشجویی و اداره مشاوره و سلامت روان دانشجویان در دانشگاه علوم پزشکی فسا برگزار شد.

در این کارگاه خانم بهاره اسماعیل زاده کارشناس اداره مشاوره و مدرس کارگاه، ضمن اشاره به اهمیت برگزاری این کارگاه بیان داشت: زن و مرد هر اندازه نقاط مشترک داشته باشند و در محیط مشابهی نیز رشد کرده باشند، باز هم شاهد تفاوت های زیادی بین آنان هستیم.

وی ادامه داد: در صورت عدم شناخت این تفاوت ها میان همسران شکاف ایجاد می شود، همچنین از دیگر عواملی که می توان به آن اشاره کرد، نداشتن مهارت های ارتباطی و حل مسئله در زندگی مشترک است، که با دانستن مهارت های زندگی، همسران می توانند یکدیگر را به راحتی درک کنند.

اسماعیل زاده خاطر نشان کرد: یکی دیگر از علل اختلاف در زندگی مشترک، تلاش برای تغییر دادن رفتارهای یکدیگر است، که این امر ناخودآگاه باعث می شود که شریک زندگی از خود مقاومت نشان دهد که این مقاومت و سپر دفاعی در دست گرفتن باعث جرو بحث در زندگی می شود.

این مدرس در ادامه مباحث خود به تفاوت های رفتاری، شناختی، ادراکی و خلقی زنان و مردان اشاره کرد و راهکارهای حل اختلافات را بیان داشت.

در انتهای کارگاه، در راستای آشنایی وشناخت بیشتر دانشجویان با مسئله مهم ازدواج کتاب مرتبط به این امر معرفی شد و دانشجویان به طرح سوالات خود پرداختند.

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.