یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵

پویش ملی بهارهمدلی/ دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی جهرم

با کمک نقدی هر چند کوچک ، سهمی در پویش ملی بهار همدلی داشته باشیم

محسن حاتمى فارسى دبير شوراى صنفى دانشگاه علوم پزشكى جهرم به پویش ملی بهار همدلی پیوست

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با اشاره به اقدام ستودنی فعالان دانشجویی در تشکیل کمپین ملی بهارهمدلی گفت:از دانشجویان، کارکنان و اساتید علوم پزشکی درخواست می‌کنم با پیوستن به این پویش، در این کار انسان‌دوستانه نقش مؤثری در کمک به سیل زدگان داشته باشد. ما دانشگاهیان می‌توانیم با یک کمک نقدی کوچک سهمی در پویش ملی بهار همدلی داشته باشیم.

محسن حاتمی در گفت وگو با خبرنگار مفدا ضمن اعلام پیوستن خود به پویش ملی بهار همدلی گفت: انگیزه من جهت حضور در کمپین ملی بهار همدلی امدادرسانی به سیل زدگان اخیر است. بنده  به دلیل آشنایی کامل با شرایط سختی که هموطنان درگیر سیلاب با آن روبرو بودند، از نزدیک در سیلاب شیراز شاهد شرایط بسیار سخت هموطنان بودم  و به مدت ده روز با تشکیل تیم‌های درمانی به کمک مردم رفتیم و  تجربه بسیار خوبی بود.

وی اظهار کرد: درخواست من از دانشجویان و اساتید دانشگاه‌های علوم پزشکی این است که با پیوستن به این پویش،  بخشی از آلام آسیب‌دیدگان را التیام بخشند. فقط یک لحظه خودتان را در این شرایط سخت تصور کنید. هم‌وطنان ما در حادثه سیل اخیر در یک لحظه تمام زندگی خود را از دست داده‌اند و نه خانه، نه پوشاک و نه سرپناهی برای ادامه حیات دارند پس وظیفه ماست که در قالب این پویش، فکری برای آنها کنیم.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی جهرم خاطرنشان کرد: اکنون  هموطنان‌مان در شرایط بحرانی به سر می‌برند و از جامعه دانشگاهی علوم پزشکی کشور از دانشجویان، کارکنان و دانشجویان تقاضا می‌کنم که هر چه سریع‌تَر به این کمپین بپوندید تا سهمی در این امر خیر خواهانه داشته باشید حتی اگر به قیمت کمک هزار تومانی باشد.

حاتمی خاطرنشان کرد: به عنوان دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی جهرم در شروع این کمپین جزء اولین نفراتی بودم که به عضویت این پویش درآمدم و سپس اطلاعیه کمپین ملی بهار همدلی را منتشر کردم  و در گام بعدی جلسه‌ای با حضور هیات ریئسه دانشگاه علوم پزشکی جهرم در تاریخ هشتم اردیبهشت برگزار کردیم و با دعوت از اعضا و دبیران تشکل‌ها ونهادهای دانشجویی، این طرح ملی را برای حاضرین تشریح کردم تا آنها با چگونگی فعالیت این پویش آشنا شوند. همچنین در گام دوم، در جشن خوابگاها اقدام به فروش بلیت جشن با هدف کمک به کمپین کردیم. البته تشکیل تیم‌های از دانشجویان و حضور در مراکز درمانی و اقدام به جمع آوری کمک به هموطنان از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی جهرم برای کمک به سیل‌زدگان است.

دبیر شورای صنفی دانشگاه علوم پزشکی جهرم با تاکید بر اینکه این کمپین یک حرکت ملی و جهادی است، خاطرنشان کرد:اطمینان دارم که این کمپین به سرعت تبدیل به یک الگوی بی‌نظیر در سراسر کشور و بین دانشجویان رشته‌های مختلف کشور می‌شود.
وی با اشاره به اینکه کانون خیریه باران ، با برگزاری جشن در سالن اصلی شهرستان جهرم با دعوت از چهره‌های معروف سینما مانند خانم شبنم قلی خانی و برگزاری موسیقی و عواید فروش بلیت به سیل‌زدگان، حرکات موثری در راستای کمک به آسیب‌دیدگان انجام داده است، گفت: باید همه نهادها و تشکل‌های دانشجویی در کمک‌رسانی به سیل‌زدگان پیش قدم باشند.

حاتمی با اشاره به اینکه دکتر رحمانیان و دکتر حجت، ریاست و معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه به این پویش ملی ملحق شده‌اند، خاطرنشان کرد: بقیه معاونان، مسؤولان، اساتید و دانشجویان نیز به تدریج به این پویش ملی می‌پیوندند تا نشان دهیم جامعه دانشگاهی، هیچ‌گاه در شرایط سخت، هم‌وطنان آسیب‌دیده خود راتنها نخواهند گذاشت.

 

ارسال نظر

    • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
    • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.